Ablak ​a halálra (Lincoln Rhyme 8.) 50 csillagozás

Jeffery Deaver: Ablak a halálra

Lincoln Rhyme-ot tejesen leköti egy nemzetközi nyomozás, amikor váratlan és kellemetlen telefonhívást kap: előre megfontolt gyilkosság vádjával letartóztatják unokatestvérét, Arthurt. Minden jel arra mutat, hogy ő a tettes.
Vagy mégsem? Ahogy Lincoln és Amelia nyomozni kezd, Rhyme egyre inkább belegabalyodik az ügy szálaiba, és kiderül, hogy ilyen alattomos gyilkossal még sosem volt dolga. Az elkövető rögeszmésen gyűjt mindent – az utcai szeméttől az áldozataival kapcsolatos legbensőségesebb titkokon át a legbecsesebb trófeáig: az emberi életig. Könyörtelenül megkínoz és meggyilkol bárkit, mesterien bánik a borotvával és a pisztollyal, legveszedelmesebb fegyvere azonban mégis az információ.
Az információ, amit olyan vállalati és állami adatbázisokból ás elő, amelyek nyilvántartják életünk minden apró mozzanatát. Az információ, amit könyörtelen precizitással használ fel, hogy elkapja áldozatait – és mindazokat, akik az útjába állnak…

Eredeti mű: Jeffery Deaver: The Broken Window

Eredeti megjelenés éve: 2008

Alexandra, Pécs, 2012
512 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789632978161 · Fordította: Babits Péter

B_Viki23
Jeffery Deaver: Ablak a halálra

Igazán érdekes, jól megírt krimi! Egy percig nem unatkoztan mellette..És ez a rejtély, ami a végig elkísér,mindenre gondoltam, de erre nem :)

Jeffery Deaver: Ablak a halálra

Egyszerűen lebilincselt oldalról oldalra. Nem tudtam el se képzelni, hogy fogják elfogni a gyilkost, aki mindenkiről mindent tud és 1 lépéssel mindig előrébb járt. Tetszett, hogy az író mindig úgy alakította a történetet, hogy mindig azt hittem tudom ki a gyilkos, de mindig becsapott. :)

Lauranna

imádtam…
jó volt újra lincoln rhyme regényt olvasni :)
a történet izgalmas, a felvázolt gyilkos pedig néha néha magamat is gondolkodásra késztetett a mai világ technologizálását illetően
hát igen deaver a kedvenc krimiíróm <3

chilisauce
Jeffery Deaver: Ablak a halálra

Pörgős krimi, jól felépített sztori, agyafúrt gyilkossal. Nem tudok negatívumot említeni, krimikedvelőknek kötelező :).

nyolcadikutas
Jeffery Deaver: Ablak a halálra

Nekem talán ez a Deaver regény tetszett a legjobban.
Tudom, egy sorozat 8. darabja.
Nem unalmas? – kérdezhetik.
Erre csak annyit tudok válaszolni, Poirot sokadszor sem unalmas az akár hanyadik Christie regényben, mes amis. Nem de? Mert jön a kis belga a kackiás bajszával és megmozgatja a szürke agysejtjeit. C' est la vie!
Deaver modernebb és talán 80 év múlva kevesen olvassák majd, már ha marad még olvasni való könyv és olvasni tudó – akaró! – ember. De kikapcsolódásra tökéletes, ráadásul elmélázhatunk adathalmazokra épülő világunkon, amikor megfigyelnek, lehallgatnak, lekövetnek szinte mindent és mindenkit. No, meg van egy-két mozzanat, ami az írónál megszokott. De még is. Csettintünk egyet, aztán iszunk egy pohár jó bort!
Egészségünkre!

Mrs_Cat
Jeffery Deaver: Ablak a halálra

Kicsit sokáig tartott elolvasni, de nem azért, mert nem élveztem… Sok minden közbejött… Nagyon nagyon nehéz volt rájönni, ki a gyilkos…

Maate P
Jeffery Deaver: Ablak a halálra

Jó volt újra Rhyme regényt olvasni, az első oldalak beszippantottak már.
Csavar volt itt is elég, de valahogy nem tudott érdekelni, hisz tudtam, hogy amikor azzal van vége, hogy fél méterről arcönlövik a főszereplőt, vagy hasonlók, akkor igazából nem is fog történni semmi, mert az nem is pisztoly, vagy mögötte áll valaki és azt lövik le és hasonlók, szóval ilyen szempontból már nem érdekelt.
1-2 helyen nem voltam biztos, hogy tisztán és logikusan gondolkodtak-e, ha látta, miért nem ismerte fel ésatöbbi, de túltettem magam rajta:)
Hogy ki a hunyó, azt nem találtam ki és még a végén is van csavar, de persze ezt oldalszám alapján úgyis tudjuk:)
Hát ennyi, igazából nem 90%-os a könyv,csak 82, de mivel jó volt olvasni nagyvonalú vagyok:)

Anheszenamon
Jeffery Deaver: Ablak a halálra

Ez volt az első könyvem az írótól és imádtam! Ki is kölcsönöztem a könyvtárból további két regényét.
Végig érdekes volt, izgalmas, váratlan fordulatokkal teli. A szereplők karaktere sokféle és színes volt. Aki szereti a krimit, az mindenképp olvassa el.

Rits
Jeffery Deaver: Ablak a halálra

Mindig is igaz volt, ma egyre inkább az: Az információ hatalom (na meg pénz is, ami még több hatalom)
És lehet gondolkodni, meg vitázni, mi szolgálja a mi érdekünk, és mi a közösség érdeke
Na meg el lehet olvasni egy izgalmas, nehezen letehető krimit is a témában
és utána megint lehet gondolkodni, vajon nekünk van ilyen aktánk? :)

Zsófia_Bánki

Abban a metszetben, ahol két különböző élet halmaza egymásba olvad, bizonyos alapvető dolgok nem maradhatnak rejtve. Ez is együtt jár a kapcsolattal.

dagikám

Vagy találj magadnak megoldást a problémára, vagy többé ne tartsd problémának.

dagikám

– Add a jelvényedet, Mel.
– A jelvényemet? – ráncolta a homlokát az elemző.
– Nem fogom összekarcolni.

dagikám

Csak a győztesek engedhetik meg maguknak, hogy nagylelkűek legyenek.

Gy_Andrea

A huszonegyedik században a hatalom forrása pedig nem az olaj vagy a föld, hanem az információ.

Lincoln Rhyme sorozat · Összehasonlítás