Konc ​Omnibus I. kötet (Konc 1-3.) 15 csillagozás

A völgy avagy a tavaszi napéjegyenlőség
Jeff Smith: Konc Omnibus I. kötet Jeff Smith: Konc Omnibus I. kötet

A három Konc kuzin, miután elmenekül Koncfalváról, eltéved egy hatalmas, ismeretlen sivatagban. Külön utakon, de mindegyikük egy sűrű erdővel borított völgybe jut, amelyet csodálatos és rémisztő teremtmények népesítenek be. Az elképesztően humoros és kalandos képregényt Jeff Smith írta és rajzolta.

A sorozat 11 Harvey-díj és 10 Eisner-díj nyertese, beleértve a Legjobb író-rajzoló és a Legjobb humoros kiadvány díját is.

Ez a könyv a Konc első történetciklusának (Konc 1-3. kötet) különleges, aranyozott, fekete velúr kötésű kiadása.

Vad Virágok Könyvműhely, Újhartyán, 2020
432 oldal · keménytáblás · Fordította: Oroszlány Balázs · Illusztrálta: Jeff Smith

A_Nagy_Levin P>!

De jó!
1995 óta vártam a Bone-ra, de nyilván nem volt az első helyen, ha eddig nem rendeltem, olvastam. Legutóbb olaszul vettem meg majdnem a gyűjteményes kiadást, de meg volt törve a gerince, ezért inkább otthagytam. És most itt van magyarul.
Szerettem a bárgyúságot és a komolyságot, Füle leeső szivecskéit mutogattam a családom többi tagjának, és képi gegek is működtek. Ben Róza tehénfutama pedig némi bizakodással tölt el, hogy nem kell tartani attól, ha nem élete virágjában rohangászik versenyeken az ember.
A történet is működött nekem, nem gondolom váratlanul érkezni a dark fantasyt, hiszen végig ott fenyeget a határon.
Ami viszont zavart, az az angol hangutánzó szavak megmaradása a képeken. Tudom, hogy ez a rajz része és nem beírás, mégis zavart a „creak”, a „slam”, mert úgy éreztem, elvesz egy réteget a gegekből.
De a következő gyűjteményes kötetet is megveszem.

mártu G>!

Jeff Smith: Konc Omnibus I. kötet A völgy avagy a tavaszi napéjegyenlőség

Ritkán vagyok úgy a könyvekkel, hogy az elejétől kezdve előrelapozgatás nélkül végig tudjam olvasni őket. Ezt nem untam egy percig sem. Várom a folytatást!

Hidden_fremen>!

Jeff Smith: Konc Omnibus I. kötet A völgy avagy a tavaszi napéjegyenlőség

Kollégámmal beszéltük, hogy ifjú koromban mennyire szerettem a képregényeket, de felnőtt fejjel egyáltalán nem kötnek le. Erre válaszként kölcsön adta ezt.
És igen. Magával ragadott a történet. Igaza van annak aki a klasszikus fantasy-khez hasonlítja.
Részemről lehetett volna komolyabb is, mert a sztori úgy is megállta volna a helyét, de azért nagyokat röhögtem néhány poénon. (Pl. amikor a szerelmes levelet adja oda a térkép helyett Füle.)
A rajz tökéletes, pont az én ízlésemnek való. Minden része olyan szépen kidolgozott, hogy filmszerű élményt ad. Sajnos fekete-fehér, de ez nem sokat von le az élvezeti értékéből. Bár láttam az eredeti kiadás színes képeit és azok gyönyörűek. Kár, hogy a limitált kiadás nem lett színes. Nem tudom mennyivel lett volna drágább, mert így is jó sok fekete nyomdafesték kellett hozzá.:-)
A fordítás zseniális. Ritka, amikor érdemes a magyar verziót megvenni, de ez éppen olyan.
Várom a folytatást.

pytta P>!

Jeff Smith: Konc Omnibus I. kötet A völgy avagy a tavaszi napéjegyenlőség

A végére elég hirtelen ment át dark fantasy-be, amihez képest a “felvezető” párszáz oldal kicsit túl könnyed volt, mindenesetre érdekel a folytatás.

Konc sorozat · Összehasonlítás