Dexter ​darabokban (Dexter 4.) 135 csillagozás

Jeff Lindsay: Dexter darabokban

Nappal ​sármos rendőrségi szakértő. Éjszaka brutális sorozatgyilkos. Hát lehet egy ilyen embert nem szeretni?

Dexter Morgan egyik napról a másikra ismeretlen világban találja magát: hobbiját, mely kimerül abban, hogy holdfényes éjszakákon szorgalmasan vágja a gonosztevőket hűvös halomba, kénytelen egy időre feladni, és bátran szembenézni mindama borzalommal és megpróbáltatással, amit egy Párizsban eltöltött nászút állíthat elébe, beleértve a modern művészeteket is. És bár szerencsésen hazaér szülővárosába, Párizs szelleme követi: egy újhullámos, a korszerű technikát a klasszikus hatásvadászattal elegyítő, megbántott művész fenyegeti Dexter szabadságát és családja életét.
Ráadásul húgában, Deborah-ban is kétely ébred bátyja szabadidős tevékenysége felől, és munkahelyén, az eddig második otthonául szolgáló miami rendőrkapitányságon is egyre többen tesznek fel neki kínos kérdéseket. Pedig Dexter nem vágyik másra, csak békés, a társadalom érdekeit szolgáló vérengzésre,… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 2008

Agave Könyvek, Budapest, 2009
268 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789639868373 · Fordította: Farkas Veronika

Dexter Morgan · Deborah Morgan

Kedves Dexter!
Mielőtt elolvastam volna első történetedet, nem gondoltam volna, hogy egy sorozatgyilkos lesz az egyik kedvenc regényalakom. Hiszen a sorozatgyilkosokat nem szeretjük, hanem félünk tőlük/utáljuk őket/megvetjük őket stb. Erre jössz te, sötét gondolataiddal, Sötét Utasoddal és sötét humoroddal, és beloptad magad a szívembe. A mostani kalandod pedig az egyik legjobb a sorozatban, Párizs, orchideák, hullák, Miami, mi kell még?
Azért be kell valljam, a való életben nem szeretném, ha te lennél a szomszédom, vagy a szomszédom szomszédja, vagy szomszédom szomszédjának szomszédja… De a könyvlapokon továbbra is izgatottan várom kalandjait folytatását.
Maradok őszinte híved:
Nita

Katja_Magnus>!

Oh,Dexie.
A cím baromira találó,mert Dexter tényleg darabokban van off
A negyedik rész jobban csúszott,mint az előző,de azért erről is el tudom mondani,hogy eléggé nyögvenyelős volt. Kevés az akció. Mintha a drága főhősünk egy kicsit kezdene elveszni az élet tengerében és egyre kevesebb időt tudna szentelni a hobbijának. off
Nagyon hiányoltam Debbie-t, remélem,hogy visszaáll a régi rend a következőkben.

Jeff Lindsay: Dexter darabokban

A poénok, Dexter elmélkedései még mindig 10 pontosak, de történet szempontjából ezt a kötetet akár ki is lehetne ugrani a sorozatból.

Risus P>!
Jeff Lindsay: Dexter darabokban

Ez a könyv nem tökéletes, de nekem mégis az! Egyszerűen lenyűgöz ahogyan a brutalitás vegyül a humorral! Annyira szeretem a rejtett utalásokat és vicceket benne! Dexter karaktere még mindig halálosan jó :)
Szeretem, hogy látványos a fejlődése, és hogy egyre jobban megismerem a múltját.
Persze számos helyen lehetne támadni a könyvejet, de én így szeretem, hogy van! :)

Perly>!
Jeff Lindsay: Dexter darabokban

Lehet, megártott, hogy egy hónap alatt három Dextert is elolvastam, majdhogynem egymás után, de ez közel sem tetszett annyira, mint az előzőek. Nem is tudom, miért… Most már értem, miért hagyták ki a gyerekeket ebből a Sötét Utasos dologból (nem mintha eddig nem lett volna fogalmam róla… Mindenesetre vannak ennél brutálisabb dolgok, amiket meg simán megengednek egy-egy műsorban). Őszintén nem pont így képzeltem a tanításukat, bár tény és való, úgy lehet a legjobban tanulni, ha bedobják az embert a mély vízbe.
Kíváncsian várom, mit hoz még ki Lindsay ebből a családi vállalkozásból. :-)

Veron P>!
Jeff Lindsay: Dexter darabokban

Hát, ez sem lesz a kedvenc Dexter-részem.. A nászutas rész sem lelkesített, de utána is kicsit kusza, sőt néha majdnem unalmas a történet. Nekem a művészet sem tudja feldobni. És Dexter helyenként már-már agyhalottként viselkedik, mehh. Jó, amikor átmegy Apuba, az azért tetszik :)
Persze kíváncsi vagyok, mi lesz még… remélem kapok még olyan részt, mint mondjuk a második volt…

Judyt89 P>!
Jeff Lindsay: Dexter darabokban

Ez a rész meg se közelíti a 2.at… mondjuk Kyle reakciója sok mindent elárul, na meg Dexter sötét poénjai se utólsók. Cody meg a ceruzával játszik Rambót… úgyhogy azért vannak benne jó kis részek. Na meg kíváncsi vagyok mi sül ki Rita benyögéséből…

CatleenCosplay I>!
Jeff Lindsay: Dexter darabokban

Az előző kötet után úgy voltam vele, hogy talán ennyi futott az írótól és ennyi van a sztoriban is, de szerencsére tévedtem. Bár a Dexter darabokban nem lett a kedvencem, de egy igencsak egyedi színfolttá vált a Dexter-regények vérfoltos palettáján.
A párizsi művészi ötletért le a kalappal az író előtt, mert annyira szürreális és durva, hogy szerintem mindannyian kinézzük ezt a francia város forgatagából. A szeretetcsomagokat pedig az ott látott “művek” ihlették, aminél gusztustalanabbat még nem olvastam – vagyis majd fogok a Dexter dicsfényben, de ne szaladjunk ennyire előre.
Bővebben:

kivimango>!
Jeff Lindsay: Dexter darabokban

Még ez a könyv sem volt az igazi, de legalább helyre állt a rend, eltűntek a buta újítások. Valamiért Dexter ugyanúgy szerencsétlen maradt és a jó kis poénok is elmaradtak, de a könyv legalább izgalmas volt.

Nikolett_Czinkóczi>!
Jeff Lindsay: Dexter darabokban

Erősen indult a történet a különleges gyümölcskosárral, de persze ha valaki, hát Deb ezt is képes elrontani. Sajnálom, de számomra annyira ellenszenves szerencsétlen (és hiába olvastam már korábban a könyveket, nem számítottam rá, hogy ennyire utálni fogom. Nem tudok a sorozatbeli Debtől eltérni. A könyvek miatt nem tud az emberben jó kép kialakulni róla). Értem a problémája okát, de ettől még nem tudok szimpatizálni vele. Viszont Chutskyt egyre jobban megkedveltem. Szerintem pozitív jellemfejlődésen ment át, mióta megismertük. És újabb fejezethez érkeztünk Dexter életében: kezd emberi érzelmekkel ismerkedni. Tetszett, hogy végre kezdett valamit érezni, hogy emberivé és esendővé vált.

Nita_Könyvgalaxis>!

Egy kicsit fájt beismerni, hogy egy olyan nyáladzó idiótának, mint Coulter, igaza lehet valamiben, de végtére is Isaac Newton sem vetette el a gravitáció gondolatát csak azért, mert az almának alacsony volt az intelligenciahányadosa.

125. oldal, 17. fejezet

Bleeding_Bride IP>!

– Egy író – sóhajtotta. – Mit követett el, megfenyegette őket egy vesszőhibával?

10. fejezet

Nita_Könyvgalaxis>!

Kevés olyan dolog van a világon, ami előtt értetlenebbül állok, mint a nők könnyei előtt. Tisztában vagyok azzal, hogy valami megnyugtatót kell ilyenkor tennem , majd elmenni, és lemészárolni a sárkányt, aki miatt kitört a sírás, […]

Bleeding_Bride IP>!

– Nem vagyok benne biztos, hogy ezt így tudom folytatni – jelentette ki.
– De mit?
– Itt kocsikázom egy pasassal, aki megölt, hányat is, tíz- tizenöt embert?
Soha nem öröm, ha ilyen durván alábecsülik az embert, de ez nem tűnt a megfelelő lélektani pillanatnak ahhoz, hogy kijavítsam Debet.

10. fejezet

Nita_Könyvgalaxis>!

Mindig is az volt a mottóm, hogy kezdjük az elején, leginkább azért, mert ennek semmi értelme. Végtére is, ha nem az elején kezdenénk, hanem a közepén vagy a végén, akkor az lenne az eleje, nem? De a közhelyek arra valóak, hogy megnyugtassák a gyengeelméjűeket, nem pedig arra, hogy jelentsenek valamit.

141. oldal, 20. fejezet

Nita_Könyvgalaxis>!

Mikor van bárkinek is valóban választási lehetősége, azt leszámítva, hogy néha kijelenti – azon a pár igazán jó napon, amikor megadatik –, hogy fagylaltot kér süti helyett?

Christine_>!

Kevés olyan dolog van a világon, ami előtt értetlenebbül állok, mint egy nő könnyei előtt. Tisztában vagyok, hogy valami megnyugtató kell ilyenkor tennem, majd menni, és lemészárolni a sárkányt, aki miatt kitört a sírás, de tapasztalataim szerint, már amennyi van a nőkkel kapcsolatban, a könnyek soha nem akkor bukkannak fel, amikor illene, és soha nem arról szólnak, amit az ember gondol, és ennek eredményeképpen az embernek nem marad más lehetősége, csak valami idétlenség, mint például hogy simogassa a másik fejét, és azzal vigasztalgassa, hogy semmi baj, miközben reménykedik, hogy elérkezik az a pont, amikor a nő azért beavatja abba, hogy miről is van szó.

Boglinc P>!

Nem akarok úgy tenni, mintha érteném az embereket. Leginkább csak próbálom logikus szemmel nézni a világot, és ez általában csak hátráltat abban, hogy kitaláljam, mit miért tesznek.

2. fejezet

Dexter sorozat · Összehasonlítás