Romhalmaz (Egy ropi naplója 14.) 28 csillagozás

Jeff Kinney: Romhalmaz

A nemzetközi bestseller-szerző Jeff Kinney Ropi-sorozatának 14. kötetében Greg Heffley családja egy váratlan örökség után úgy dönt, ideje kicsit kipofozni a házukat. Hamar rá kell azonban jönniük, hogy egy építkezéssel rengeteg fejfájás is jár.

Amint megérkeznek a mesterek, elszabadul a pokol. Korhadt deszkák, mérgező penész, randalírozó rágcsálók – és ez még csak a kezdet. Végül már a Heffley-család is eltűnődik: vajon ér ennyit egy új szoba? Miután elül a por, vajon megszépül az épület… vagy menthetetlenül gáz a ház?

Ne hagyd ki az új világsikert, az Egy szuper jófej kissrác naplóját sem – történetek Greg legjobb barátjának, Rowley-nak a tollából!

Eredeti megjelenés éve: 2019

Könyvmolyképző, Szeged, 2019
224 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789634577584 · Fordította: Gyurkovics Máté · Illusztrálta: Jeff Kinney

Greg Heffley

Jeff Kinney: Romhalmaz

Hát ez még mindig bitang jó! Fájnak a hasizmaim a nevetéstől, a szomszéd meg valószínűleg nem tudja, miért röhögök ízesen-hangosan már „órák óta”. XD

Nihilchan>!
Jeff Kinney: Romhalmaz

Én alapvetően nagyon szeretem ezeket a történeteket, de ez még a szokásosnál is jobban sikerült. Igazán izgalmas és vicces volt, jókat nevettem rajta.

Gáborr_Nagy>!
Jeff Kinney: Romhalmaz

Ez végre egy ötcsillagos Ropi!
garázsvásár, fugázó pisztoly, Álmaid Otthona, Kacsacsőrű Emil, jakuzzi,
szplotty, ráncig-ráncig, csámcs-nyeldek, blíp-blorp-bíp

lakatoszoltan>!
Jeff Kinney: Romhalmaz

A többihez hasonlóan hozza a történetet, de sajnos egysíku. A több kis történetet itt elmarad és a könyv második fele csak a házról szól. De aki szereti a sorozatot, annak kötelező.

Caledonia_Valley P>!

…Rodrick mindig azt mondja, hogy ha temető mellett megy el az ember, vissza kell tartania a lélegzetét, nehogy lenyeljen egy SZELLEMET. Én próbáltam tartani, de esélytelen volt, hogy kibírjam a szertartás végéig.
Remélem, hogy nem nyeltem le egy szellemet sem, mert a suli anélkül is épp elég kemény, hogy valami 17. századi alakkal kelljen osztoznom a testemen.

Kapcsolódó szócikkek: Greg Heffley
Caledonia_Valley P>!

Aztán azt mondta, hogy egy szörny csak addig létezik, amíg HISZ benne az ember, szóval csak el kell hinnem, hogy a Fuga nem létezik, és akkor ELTŰNIK.
Egyből leesett, hogy a Fuga PONTOSAN azt akarná, hogy ezt higgyem, és elgondolkodtam, nem lehet-e, hogy a Fuga az anyukámnak adja ki magát.
Úgyhogy ezután elkezdtem zárni a szobám ajtaját, biztos, ami biztos.

Caledonia_Valley P>!

Amikor majd megírom az ÖNÉLETRAJZOMAT, az is tele lesz illatos matricákkal, hogy az emberek tudhassák, milyen szaga volt az életem fontosabb pillanatainak.

Kapcsolódó szócikkek: Greg Heffley

Egy ropi naplója sorozat · Összehasonlítás