Romhalmaz (Egy ropi naplója 14.) 83 csillagozás

Jeff Kinney: Romhalmaz

A nemzetközi bestseller-szerző Jeff Kinney Ropi-sorozatának 14. kötetében Greg Heffley családja egy váratlan örökség után úgy dönt, ideje kicsit kipofozni a házukat. Hamar rá kell azonban jönniük, hogy egy építkezéssel rengeteg fejfájás is jár.

Amint megérkeznek a mesterek, elszabadul a pokol. Korhadt deszkák, mérgező penész, randalírozó rágcsálók – és ez még csak a kezdet. Végül már a Heffley-család is eltűnődik: vajon ér ennyit egy új szoba? Miután elül a por, vajon megszépül az épület… vagy menthetetlenül gáz a ház?

Ne hagyd ki az új világsikert, az Egy szuper jófej kissrác naplóját sem – történetek Greg legjobb barátjának, Rowley-nak a tollából!

Eredeti megjelenés éve: 2019

Könyvmolyképző, Szeged, 2021
224 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789634577584 · Fordította: Gyurkovics Máté · Illusztrálta: Jeff Kinney
Könyvmolyképző, Szeged, 2019

Greg Heffley · Rodrick Heffley

Paulina_Sándorné P>!
Jeff Kinney: Romhalmaz

Vicces, humoros történet, jól szórakoztam olvasás közben. Greg mindig vicces helyzetekbe keveredik, maga miatt, vagy a családja miatt. Nem semmi építő brigádot sikerült találniuk, mondjuk a költöztetők sem voltak semmik. Rowley hatalmas figura.

Angieolvas>!
Jeff Kinney: Romhalmaz

Ez egyértelmű a felújitásról és a költözésről szólt. Fura volt látni, ahogy búcsúzkodnak a szereplők, de aztán balszerencsés áradata újra érte őket. spoiler
Mehint egy újabb vicces kötetet sikerült írnia az író :D

Jeff Kinney: Romhalmaz

Hát ez még mindig bitang jó! Fájnak a hasizmaim a nevetéstől, a szomszéd meg valószínűleg nem tudja, miért röhögök ízesen-hangosan már „órák óta”. XD

Gáborr_Nagy>!
Jeff Kinney: Romhalmaz

Ez végre egy ötcsillagos Ropi!
garázsvásár, fugázó pisztoly, Álmaid Otthona, Kacsacsőrű Emil, jakuzzi,
szplotty, ráncig-ráncig, csámcs-nyeldek, blíp-blorp-bíp

Jeff Kinney: Romhalmaz

Ebben a kötetben középpontba kerül a veszteség, és annak feldolgozása, hogy elveszítünk valakit, búcsút kell vennünk valamitől. A második felében felújítják a házukat, ám még ez sem megy Greg családjánál anélkül, hogy káoszba torkollana. Ahogy megszokhattunk, Heffley-éknél ha jön a baj, hát csőstül jön. A költözés ötlete túl szép volt, hogy rendben összejöjjön, így azonban Gregnek nem kellett elválnia Rowleytól, Manny-nek a barátaitól, Rodricknak pedig a zenekarától.
Megjelentek a szokásos humoros szituációk, mint hogy Greg hogyan képzeli el a jövőjét, hogy Rodrick állandóan alszik, és mindenhol képes rá, vagy a Manny okozta kellemetlenségek.

Beni13 G>!
Jeff Kinney: Romhalmaz

Nagyon vicces és hirtelen dolgok vannak benne

Holdsüti G>!
Jeff Kinney: Romhalmaz

jó költözős kötet szeretem este olvasni.

KisHendo>!
Jeff Kinney: Romhalmaz

Ez a könyv azért különleges, mert volt benne érzelem. Nem sok, egész pici, de volt. Ezenfelül ugyanolyan szórakoztató, mint az előző részek

lakatoszoltan>!
Jeff Kinney: Romhalmaz

A többihez hasonlóan hozza a történetet, de sajnos egysíku. A több kis történetet itt elmarad és a könyv második fele csak a házról szól. De aki szereti a sorozatot, annak kötelező.

caledonia_konyvvara P>!

…Rodrick mindig azt mondja, hogy ha temető mellett megy el az ember, vissza kell tartania a lélegzetét, nehogy lenyeljen egy SZELLEMET. Én próbáltam tartani, de esélytelen volt, hogy kibírjam a szertartás végéig.
Remélem, hogy nem nyeltem le egy szellemet sem, mert a suli anélkül is épp elég kemény, hogy valami 17. századi alakkal kelljen osztoznom a testemen.

Kapcsolódó szócikkek: Greg Heffley
caledonia_konyvvara P>!

Aztán azt mondta, hogy egy szörny csak addig létezik, amíg HISZ benne az ember, szóval csak el kell hinnem, hogy a Fuga nem létezik, és akkor ELTŰNIK.
Egyből leesett, hogy a Fuga PONTOSAN azt akarná, hogy ezt higgyem, és elgondolkodtam, nem lehet-e, hogy a Fuga az anyukámnak adja ki magát.
Úgyhogy ezután elkezdtem zárni a szobám ajtaját, biztos, ami biztos.

Meggyespite_13>!

Azért kicsit félek a föld alatti élettől, mert a tesóm, Rodrick a pincében lakik, és szerintem meg is LÁTSZIK rajta.

Kapcsolódó szócikkek: Rodrick Heffley
caledonia_konyvvara P>!

Amikor majd megírom az ÖNÉLETRAJZOMAT, az is tele lesz illatos matricákkal, hogy az emberek tudhassák, milyen szaga volt az életem fontosabb pillanatainak.

Kapcsolódó szócikkek: Greg Heffley
Meggyespite_13>!

Ma volt Reba néni temetése. Anya azt mondta, el kell mennünk kifejezni a részvétünket, mert Rebának nem volt sok közeli rokona.
Azt is mondta, hogy FEKETÉBEN kell mennünk, de amikor Rodrick kijött abban a ruhában, amiben legutóbb rockkoncertre ment, anya mégis ráparancsolt, hogy öltözzön át.

Kapcsolódó szócikkek: Rodrick Heffley

Egy ropi naplója sorozat · Összehasonlítás