Régi ​szép idők (Egy ropi naplója 10.) 77 csillagozás

Jeff Kinney: Régi szép idők

Régen minden jobb volt. Vagy mégsem?

Greg Heffley is ezt a kérdést teszi fel magának, amikor a városa úgy dönt, egy időre hanyagolja az elektromosságot. Csakhogy a modern világnak igenis vannak szépségei, a régimódi életet pedig nagyon nem Gregnek találták ki.

A feszültség egyre csak nő a Heffley-házban és azon kívül is: Greg vajon át tudja ezt vészelni? Vagy a „régi szép idők” leiskolázzák szegényt?

Eredeti megjelenés éve: 2015

Könyvmolyképző, Szeged, 2016
224 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789633994726 · Fordította: Gyurkovics Máté · Illusztrálta: Jeff Kinney
Könyvmolyképző, Szeged, 2015

Greg Heffley

Ferger_Jolcsi P>!
Jeff Kinney: Régi szép idők

Tetszett ez a táboros történet. Talán egy kicsit túlozva, de visszaadta a táborok hangulatát. Persze manapság már egy kicsit civilizáltabbak és kulturáltabbak ezek a helyek, mint ahogy a könyvben lefesti a helyzetet az író, de azért egy kis igazság is van benne. Persze ebben a történetben is mindig pórul jár Greg, nem is értem, bogy valaki hogy lehet ennyire peches. Ezen a történeten is jókat nevettem, nálam nagy kedvenc ez a sorozat. Megnyert magának a sajátságos stílusával.

victoria_m997>!
Jeff Kinney: Régi szép idők

„Egy nap majd disznók fogják uralni a bolygót és az én családom hibája lesz, hogy így alakultak a dolgok!”

Sajnos elkövettem egy kisebb bakit a sorozattal kapcsolatban, mert a könyvtárban elnéztem a dolgokat, és nem vettem ki a 9. részt, amit még nem olvastam (A nagy kiruccanás), így azt később kell bepótolnom. De ennél a sorozatnál szerencsére nem túl nagy baj, hisz mind úgymond egy másik történet.

Ez a kis táboros szösszenet szintén hihetetlenül vicces, és bár rendkívül gyorsan lehet az illusztrációk miatt haladni vele, arra a rövid időre is rendkívül jól kikapcsol, és kiszakít a monoton hétköznapokból. Illusztráció? Zseniális! Bántam, hogy Manny nem kapott lényeges szerepet ebben a könyvben, mert ő a kedvenc rajzolt karakterem, az összes kiálló fogával. ♥

Greg alapjában véve szerencsétlen, és hála az égnek, hogy az, különben nem lenne ilyen mókás az egész. És az a világ sem, amiben él, bár kissé klisés, és kiszámítható (pl.: a család tagjai teljesen alap személyiségek, akikkel sok könyvben találkozni, de az új karakter, disznócska, valami hihetetlen! Főleg abban a kis naciban.), viszont a szituációk, amikbe Greg kerül korántsem azok, és azt hiszem emiatt nem lesz unalmas ez a könyv, ez a sorozat.

De a Régi szép időkben nagyon nagy igazságok is vannak, azon kívül, hogy vicces. Igen, igen, tudom. A technika elterjedésével kapcsolatos nézetek. Bizony. Én fele-fele arányban értek egyet velük. Greg anyukájának igaza van abban, hogy a túlzott mértékű internet és modern kütyü használat káros, viszont modern eszközök nélkül az élet 2016-ban jóformán lehetetlen lenne. Hasznos, nagyban megkönnyíti az életet és zseniális, de néha azért jól esik letenni a telefont, és megragadni a pórázt, aztán a kutya oldalán sétálva szemlélődni. Vagy felvenni egy jó kis könyvet, és kiülni a kertbe olvasni, igaz-e, molyok? ☺

A borítót egyben értékelem, hisz szinte semmi különbség nincs a kettő között.
Ez egy igen szép kivitelű könyv. Eleve imádom a kemény borítós köteteket, a tapintásuk is sokkal jobb, és kevésbé sérülékeny a könyvecske. És ez még touchingolós is! Az a kis cellux effekt teljesen olyan, mintha valódi lenne, egy-két percig el is gondolkoztam rajta, hogy ez vajon a borító része, vagy csak valaki barbár módon megrongálta?
Imádom a vonalas lapjait is, szeretem ezt a napló formátumot, és úgy alapjában a napló-könyveket is. Nekem tetszik. ☺

Bővebben: http://victoriasinspirationisland.blogspot.hu/2016/09/e…

Szimirza P>!
Jeff Kinney: Régi szép idők

Hát ez egyik kedvenc részem a sorozatból! Vicces és szórakoztató!

PTJulia P>!
Jeff Kinney: Régi szép idők

Az egyik legjobb Ropi! Régen tényleg minden jobb volt?? És mi a helyzet Marcus Marral? :-)))

Fairy>!
Jeff Kinney: Régi szép idők

Őszintén sajnálom Greget a testvérei sőt az egész családja miatt.
A nagypapa nem volt semmi, ő volt az egyetlen aki normális használható dolgot adott Gregnek.
A táboros rész nagyon jó volt.
A kedvencem Marcus Mar volt.

Paulina_Sándorné P>!
Jeff Kinney: Régi szép idők

Olvasás közben végig ez járt a fejemben, hogy hányszor is mondjuk – régi szép idők, a régi szép időkben. spoiler. Aranyosak a rajzok, jó ötlet az árammentes nap, hiszen jó dolgot próbáltak megvalósítani. Tetszik a humora a könyvnek, bár vannak benne fura dolgok is spoiler

meseanyu P>!
Jeff Kinney: Régi szép idők

Üdítő volt ismét, rövid kis nevetős kiszakadás a mindennapokból.

mézesmogyifelhő>!
Jeff Kinney: Régi szép idők

Ez is jó volt,de valahogy túl hamar végeztem vele és nem is nevettem rajta annyit mint az elöző részen. Kezdek teljesen Ropi Naplója rajongó lenni :D Pedig valószínűleg nem én lennék a célkorosztály.

Könyvmolyképző KU>!

Bárcsak sose derült volna ki, hogy webkamera van a házban, mert nagyon paranoiás lettem tőle. Lehet, hogy nem is csak EGY kameráról van szó!
Szinte fix, hogy van egy Manny plüsskacsájában, mert a szeme követ, ha mozgok.
Ha NINCS benne kamera, akkor jó nagy hülyét csináltam magamból az elmúlt pár napban.
felirat: TUDOM, HOGY FIGYELSZ.

Fleur_Rouge_Cerise>!

Azt mondta,körbeutazhatnánk az országot, mindenféle kalandba keverednénk, sőt talán még egy cirkuszba is beállhatnánk. Billynek tetszett az ötlet. De aztán összekapott Frew-al azon, hogy ki kapja majd a pénzt az életünkből készülő film jogaiért.

Zakuro>!

Látod, ez a baj azzal, ha eredeti ötleteid vannak. Öt másodpercen belül másolni kezdik vagy egymillióan.

Kapcsolódó szócikkek: Greg Heffley
Szelén>!

Az emberek régen sokkal keményebbek voltak, mint manapság. De aztán továbbfejlődtünk, és most már szükségünk van elektromos fogkefékre, plázákra meg csavaros fagyira a túléléshez.

Könyvmolyképző KU>!

Mikor Mr. Jefferson belépett és elsétált mellettünk, semmit sem vett észre.
Sajnos azonban annyira ráparáztunk a kaják elrejtésére, hogy teljesen megfeledkeztünk a HALRÓL.
szb.: JÁÁÁJ!
Egy picit sajnáltam Mr. Jeffersont, de így legalább örökre megtanultam, hogy mindig nézzek bele a vécébe, mielőtt ráülök.

Basset>!

Én mondom, ha nagy leszek, veszek egy farmot, és tábort szervezek rá, mert oktatás címén ingyen dolgoztatni egy csapatnyi kiskölyköt: ZSENIÁLIS húzás.

nagara>!

A felnőttek folyton a „régi szép idők”-ről áradoznak, meg arról, hogy régen minden mennyivel jobb volt.

Szelén>!

És azt hiszem, egy kicsit kikezdi az ember idegeit, ha harminc éven át azt hallgatja, hogyan kornyikálnak a kisiskolások.

Könyvmolyképző KU>!

Reflexből rohanni kezdtem. Frew és Billy meg meglátták, hogy szaladok, és futni kezdtek ők is.
A kislánynál azonban volt egy SÍP, és mire észbe kaptam, már az egész cserkészraj a nyomomban volt.
GYORSÍTOTTAM, mert rájöttem, hogy Frew meg én nagyon megüthetjük a bokánkat, amiért egy szökevényt rejtegetünk.
Nem tudtam, a cserkészek letartóztathatják-e az embert, de nem állt szándékomban tapasztalatból megtudni!

nagara>!

Mindenki nagyon megörült, hogy végre tudunk tüzet rakni, de kicsit túlzásba vittük a pacsizást, és véletlenül összetörtük Emilio szemüvegét.
mint megtudtuk, Emilio az orráig sem lát a szemüvege nélkül, úgyhogy a túra hátralévő része egy kicsit problémás lesz majd neki.

Kapcsolódó szócikkek: szemüveg

Egy ropi naplója sorozat · Összehasonlítás