Pechszéria (Egy ropi naplója 8.) 198 csillagozás

Jeff Kinney: Pechszéria

Greg Heffley-t elhagyta a szerencséje. A legjobb barátja, Rowley Jefferson, elfordult tőle, új barátokat találni pedig nem is olyan könnyű feladat. Greg megelégeli balszerencséjét, és úgy dönt, vesz egy nagy levegőt és a sorsra bízza döntéseit. Vajon a vakszerencse kegyes lesz hozzá, vagy Greg élete egy merő pech marad?

Eredeti megjelenés éve: 2013

Könyvmolyképző, Szeged, 2020
224 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789633991275 · Fordította: Gyurkovics Máté · Illusztrálta: Jeff Kinney
Könyvmolyképző, Szeged, 2018
224 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789633991275 · Fordította: Gyurkovics Máté
Könyvmolyképző, Szeged, 2015

Trudiz >!
Jeff Kinney: Pechszéria

Ismét sok vicces eseménnyel tarkított regényt kaptunk.
Szerepelt benne Rowley és Abigail szerelme,
Rafkó kutya nyakörve.
Mingó fiúk bandáztak az erdőben.
Pizsiparti könyvek, 5 másodperces szabály, haverhívó állomás.
Hőspont-gyűjtő és hamisító felszámolás.
Az igazi nevetés Fregley feltűnésétől indult be.

Karcsika>!

Ez most jól esett :)
Mintha Greg kezdene egy kicsit megkomolyodni és hagyná az ostoba dolgokat, azért ez már haladás! :D

Paulina_Sándorné P>!
Jeff Kinney: Pechszéria

Greg élete feldobja az ember napját. Elolvasva egy-egy ilyen történetet, valahogy rádöbbenek, hogy milyen jó nekem. Sajnálom egy-egy szituációban Greget, de nagyon sok mindent magának köszönhet. Rowley nem volt kedves vele, amiért egy lány miatt teljesen kizárta őt az életéből. Tetszett a tojáskeresés, bár a rokonok elég csúnyán viselkedtek egymással. Greg anyukája elég okos, hogy a kedvenc plüss figurából ügyesen betárazott egy jó adagot.

Ferger_Jolcsi P>!
Jeff Kinney: Pechszéria

Telnek-múlnak az évek és közben Greg is kezd felnőni. Előtte áll az élet, komoly döntések sorozata. Kíváncsi leszek, mi minden vár még rá a következő részekben.

Pesu>!
Jeff Kinney: Pechszéria

Azt kell mondanom ebben a részben nagyon sajnáltam Greget! Tudom, nagyon önző de mégis csak egy gyerek még! Szüksége van egy barátra! És ebben a részben Rowley is unszimpatikus volt! És Greg ebben a részben több emberrel is kedves volt! Tehát csak van jó oldala is! :)

Annie_Cresta>!
Jeff Kinney: Pechszéria

Szeretem a Ropi könyveket, mert kikapcsolnak arra a kb 2 órára, míg olvasom, de ez a rész annyira nem jött be. Jó, ez a sorozat nem az a sírva röhögős fajta, de most még csak nem is mosolyogtam rajta. Szerintem nem is volt olyan peches Greg ebben a részben, voltak ennél rosszabb pillanatai is. Az események is teljesen közömbösek voltak, semmi vicces, kínos, vagy rendkívüli.

Mariann_Czenema P>!
Jeff Kinney: Pechszéria

Ez eddig talán a legviccesebb rész, imádom sassy Greget :))

adelreads>!
Jeff Kinney: Pechszéria

„Talán azt reméli, hogy ha eleget ismételgeti a fiainak, akkor mi majd összetartóbbak leszünk. De én a helyében ebben nem nagyon reménykednék.” Ez milyen igaz. :'D Imádom! :'D Jókat nevettem a sok hatalmas igazságon és a végtelen őszinteségen, ami ebben a könyvecskében lakozik.
Az illusztrációk is fergetegesek, tökéletes volt kikapcsolódásnak mind a hétköznapokból, mind a megszokott olvasmányaim közül.

nagara>!
Jeff Kinney: Pechszéria

A szokásos Greges bénázások itt sem maradtak el. Jópofa, nem lóg ki a sorozatból. Greg Heffley nem volt még ennyire peches, barátja, Rowley becsajozik, itt kezdődik minden…

Szimirza>!
Jeff Kinney: Pechszéria

Egész jó rész volt, végre Greg is részesül egy kis „rosszból”, mert az előző részekben a legtöbbször ő volt a nagy menő és minden összejött neki, de most fordult a kocka. Voltak benne egész poénos részek, de azt hiszem lassan kezdi elveszíteni a kezdeti lendületét az író vagy nem tudom, sablonos kezd lenni, főleg a „happy endek”.

borostyan P>!

liliannahorvath>!

Anya folyton azt hajtogatja, hogy a barátok jönnek-mennek, de a család örökre szól. Hát, ha ez igaz, akkor nekem húzós életem lesz.
Félre ne érts, szeretem a családom, csak azt gondolom, hogy nem kéne együtt ÉLNÜNK.

(első mondatok)

Theana>!

A fiúk nem bonyolítják ennyire túl a szitut. Példának okáért mondjuk, hogy egy fiú eltöri egy másik fiú valamijét, de tök véletlenül. Ilyenkor öt másodperc sem kell hozzá, máris továbblépett mindenki, és minden visszatér a normális kerékvágásba.
– Jól van, akkor majd tévézünk NÁLUNK!
Azt nem tudom, ez azt jelenti-e, hogy a fiúk kevésbé kifinomultak, vagy ilyesmi, de AZT tudom, hogy ezzel jó sok időt és energiát megspórolunk.

Holdsüti G>!

És mint Rowley jó barátja, ezt nagyon csúnya dolognak tartom.

Őriszentpéter

B_Nikolett>!

Ám az én testem nem nehéz súlyok cipelésére termett.Rowley viszont született málhás jószág,vagyis NEKI ez nem jelent gondot.

mrsp>!

A suliban azt mondták, Albert Einstein mindennap ugyanazokat a ruhákat hordta, hogy ne kelljen arra vesztegetnie az agykapacitását, hogy eldöntse, mit vegyen fel.

Papp_Fanna8>!

Azért sem örülök, hogy Rowley már nem velem jön, mert így a suli vége felé a tanárok elkezdtek elég sok házit adni.
Vagyis mindennap haza kell vinnem szinte az összes könyvemet.
Ám az én testem nem nehéz súlyok cipelésére termett. Rowley viszont született málhá jószág, vagyis NEKI ez nem jelent gondot.

Papp_Fanna8>!

És ami még ennél is durvább: nagypapinak BARÁTNŐJE van. Azt sem tudtam, hogy a nagyapám korabelieknek még SZABAD randizniuk, de hát mindennap tanul az ember.

Papp_Fanna8>!

Sosem tölt el jó érzéssel, amikor be kell sétálnom egy rokonokkal teli szobába.

Papp_Fanna8>!

Félre ne érts, szeretem a családom, csak azt gondolom, nem kéne együtt ÉLNÜNK.

Egy ropi naplója sorozat · Összehasonlítás