Pechszéria (Egy ropi naplója 8.) 134 csillagozás

Jeff Kinney: Pechszéria

Greg Heffley-t elhagyta a szerencséje. A legjobb barátja, Rowley Jefferson, elfordult tőle, új barátokat találni pedig nem is olyan könnyű feladat. Greg megelégeli balszerencséjét, és úgy dönt, vesz egy nagy levegőt és a sorsra bízza döntéseit. Vajon a vakszerencse kegyes lesz hozzá, vagy Greg élete egy merő pech marad?

Eredeti megjelenés éve: 2013

Könyvmolyképző, Szeged, 2018
224 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789633991275 · Fordította: Gyurkovics Máté
Könyvmolyképző, Szeged, 2015
224 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789633991275 · Fordította: Gyurkovics Máté · Illusztrálta: Jeff Kinney
Könyvmolyképző, Szeged, 2014

Trudiz>!
Jeff Kinney: Pechszéria

Ismét sok vicces eseménnyel tarkított regényt kaptunk.
Szerepelt benne Rowley és Abigail szerelme,
Rafkó kutya nyakörve.
Mingó fiúk bandáztak az erdőben.
Pizsiparti könyvek, 5 másodperces szabály, haverhívó állomás.
Hőspont-gyűjtő és hamisító felszámolás.
Az igazi nevetés Fregley feltűnésétől indult be.

Karcsika>!

Ez most jól esett :)
Mintha Greg kezdene egy kicsit megkomolyodni és hagyná az ostoba dolgokat, azért ez már haladás! :D

Ferger_Jolcsi P>!
Jeff Kinney: Pechszéria

Telnek-múlnak az évek és közben Greg is kezd felnőni. Előtte áll az élet, komoly döntések sorozata. Kíváncsi leszek, mi minden vár még rá a következő részekben.

Theana>!
Jeff Kinney: Pechszéria

Vicces volt, de mégis szomorú, hogy Greget mindig szerencsétlenségek érik. Persze a végén happy end-féleség! :)
De talán ez a lényege ennek a sorozatnak. Mindegy. A könyv hozta a formáját, de kezdem érezni, hogy talán kinőttem belőle… de azért még szórakoztam rajta! :)
Abigail szégyelld magad!!!

puncsoscukor63 P>!
Jeff Kinney: Pechszéria

Kezd nagyon szembetűnő és idegesítő lenni, hogy Greg Heffley egy önző, másokkal nem törődő, „barátait” kihasználó, kétszínű alak.
Ezek után, mikor bármi rossz történt vele, már egyáltalán nem sajnáltam. Megérdemel mindent, amit kap. Ossza csak az élet neki a pofonokat, drukkolok is, hogy így legyen.
Lehet, azért van ez, mert ezt a fajta „humort”, már egyáltalán nem tartom viccesnek, kinőttem az ilyen könyvekből, vagy nem tudom.
Unalmas is volt, már nem köt le a sok történet a családjáról, az iskolájáról, sem a rokonairól.
Nem újraolvasós, az hét szentség.

Annie_Cresta>!
Jeff Kinney: Pechszéria

Szeretem a Ropi könyveket, mert kikapcsolnak arra a kb 2 órára, míg olvasom, de ez a rész annyira nem jött be. Jó, ez a sorozat nem az a sírva röhögős fajta, de most még csak nem is mosolyogtam rajta. Szerintem nem is volt olyan peches Greg ebben a részben, voltak ennél rosszabb pillanatai is. Az események is teljesen közömbösek voltak, semmi vicces, kínos, vagy rendkívüli.

Szimirza P>!
Jeff Kinney: Pechszéria

Egész jó rész volt, végre Greg is részesül egy kis „rosszból”, mert az előző részekben a legtöbbször ő volt a nagy menő és minden összejött neki, de most fordult a kocka. Voltak benne egész poénos részek, de azt hiszem lassan kezdi elveszíteni a kezdeti lendületét az író vagy nem tudom, sablonos kezd lenni, főleg a „happy endek”.

Mariann_Czenema P>!
Jeff Kinney: Pechszéria

Ez eddig talán a legviccesebb rész, imádom sassy Greget :))

konyvmolyblog>!
Jeff Kinney: Pechszéria

„Talán azt reméli, hogy ha eleget ismételgeti a fiainak, akkor mi majd összetartóbbak leszünk. De én a helyében ebben nem nagyon reménykednék.”

Ez milyen igaz. :'D

Imádom! :'D Jókat nevettem a sok hatalmas igazságon és a végtelen őszinteségen, ami ebben a könyvecskében lakozik.
Az illusztrációk is fergetegesek, tökéletes volt kikapcsolódásnak mind a hétköznapokból, mind a megszokott olvasmányaim közül.

Jeff Kinney: Pechszéria

A szokásos Greges bénázások itt sem maradtak el. Jópofa, nem lóg ki a sorozatból. Greg Heffley nem volt még ennyire peches, barátja, Rowley becsajozik, itt kezdődik minden…

borostyan P>!

Lili98>!

Anya folyton azt hajtogatja, hogy a barátok jönnek-mennek, de a család örökre szól. Hát, ha ez igaz, akkor nekem húzós életem lesz.
Félre ne érts, szeretem a családom, csak azt gondolom, hogy nem kéne együtt ÉLNÜNK.

(első mondatok)

Theana>!

A fiúk nem bonyolítják ennyire túl a szitut. Példának okáért mondjuk, hogy egy fiú eltöri egy másik fiú valamijét, de tök véletlenül. Ilyenkor öt másodperc sem kell hozzá, máris továbblépett mindenki, és minden visszatér a normális kerékvágásba.
– Jól van, akkor majd tévézünk NÁLUNK!
Azt nem tudom, ez azt jelenti-e, hogy a fiúk kevésbé kifinomultak, vagy ilyesmi, de AZT tudom, hogy ezzel jó sok időt és energiát megspórolunk.

B_Nikolett>!

Ám az én testem nem nehéz súlyok cipelésére termett.Rowley viszont született málhás jószág,vagyis NEKI ez nem jelent gondot.

Karcsika>!

Én már rengeteg unalmas dolgot csináltam életemben, de SEMMI nem zsibbasztja le úgy az agyam, mint a sulikezdő ruhavásárlás.

DreamyGirl>!

Tudom, hogy anya folyton azt mondja, a barátok változnak, a család viszont örök, és ebben lehet is valami.
De a családod nem lesz ott melletted, amikor Meckley Mingo az övét csattogtatva kerget suli után.

mrsp>!

A suliban azt mondták, Albert Einstein mindennap ugyanazokat a ruhákat hordta, hogy ne kelljen arra vesztegetnie az agykapacitását, hogy eldöntse, mit vegyen fel.

nagara>!

Magamtól eszembe sem jutott volna hozzányúlni a vasalóhoz, de miután Cakey néni elültette a gondolatot, nem tudtam kiverni a fejemből.

Papp_Fanna8>!

Azért sem örülök, hogy Rowley már nem velem jön, mert így a suli vége felé a tanárok elkezdtek elég sok házit adni.
Vagyis mindennap haza kell vinnem szinte az összes könyvemet.
Ám az én testem nem nehéz súlyok cipelésére termett. Rowley viszont született málhá jószág, vagyis NEKI ez nem jelent gondot.

nagara>!

Amúgy meg anya alapból nem alkalmas arra, hogy tanácsokat adjon ilyen témában, mert a fiúbarátságok TOTÁL MÁSOK, mint a lánybarátságok. Én már csak tudom, olvastam a Pizsiparti Öribarik-sorozat szinte összes részét.

Egy ropi naplója sorozat · Összehasonlítás