Négy ​fal között (Egy ropi naplója 6.) 160 csillagozás

Jeff Kinney: Négy fal között Jeff Kinney: Négy fal között

Greg Heffley nagy bajban van. Az iskolában vandálok jártak, és ő az első számú gyanúsított. A legszörnyűbb az egészben az, hogy ő teljesen ártatlan. Vagyis, majdnem teljesen.
A rendőrség a nyomában van, ám egy váratlan hóvihar elzárja a Heffley-családot a külvilágtól. Greg jól tudja, hogy amint elolvad a hó, örökre lecsukják, de vajon nem rosszabb büntetés-e az, hogy az egész téli szünetet a családjával összezárva kell töltenie?

Eredeti megjelenés éve: 2011

Könyvmolyképző, Szeged, 2017
224 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789633730690 · Fordította: Gyurkovics Máté · Illusztrálta: Jeff Kinney
Könyvmolyképző, Szeged, 2014
226 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789633730690 · Fordította: Gyurkovics Máté · Illusztrálta: Jeff Kinney
Könyvmolyképző, Szeged, 2013

Karcsika
Jeff Kinney: Négy fal között

Aranyos volt, nekem tetszett :)
Greg megint bohóckodik és csinálja a balhét, ráadásul most még egy óriási hóvihar is bekavar az események folyamatába.

Ferger_Jolcsi P
Jeff Kinney: Négy fal között

Én nagyon szeretem ezt a sorozatot olvasni, mert mindig ki tudok kapcsolni közben. Nem igényel sok gondolkodást, ami egy fáradt hét után fontos szempont tud lenni. Mindig jókat tudok nevetni Gregen, a bénázásán, valamint a legjobb barátján, Rowley-n.

buzavirág
Jeff Kinney: Négy fal között

Greg keresi a megoldást, hogy könnyen pénzt keressen, de ismét bajba keveredik, ezúttal talán még börtönbe is kerülhet. Az ügy szerencsére nem annyira komoly, viszont sokkal vészesebb a helyzet a közelgő hóvihar miatt, mely több napra bezárja a családot, persze itt is történnek galibák, hiszen ez a Heffley család.

Narutofan98
Jeff Kinney: Négy fal között

Aranyos kis karácsonyi sztori. Pont a helyzethez illően, bár helyenként nem tudtam egyetérteni Greg felállásával kapcsolatban. Igaz, ez egy gyerek történet, de valahogy helyenként sántít a dolog.

Chöpp
Jeff Kinney: Négy fal között

Szeretjük Greget annak ellenére, hogy tudjuk, közel sem tökéletes. És most nagyon-nagyon enyhén fogalmaztam. Rowley viszont egy édes angyal (mutatja ezt az a tény is, hogy Greg barátja). Juditka pedig beleszerelmesedett Rodrick-ba. Bár ebben a Ropi filmek is ludasak.

bozs
Jeff Kinney: Négy fal között

Kezd ez a Greg egy kicsit idegesíteni.
Nem is tudok értékelést írni ezekről a könyvekről :) A rajzok kiválóak, a történet megfelelő az adott korosztálynak, engem meg továbbra is érdekel. De szünetet tartok, hosszúúúúú szünetet a következő könyv előtt.

Jeff Kinney: Négy fal között

Nem ez a legjobb része a sorozatnak. Valahogy kevesebb volt a poénos, vicces helyzet, Greg anyja meg idegesített.

Annie_Cresta
Jeff Kinney: Négy fal között

Még mindig nagyon szeretem ezt a sorozatot, Gregen nem lehet nem röhögni.:D Igazából önző és kihasználja a ”barátait”, de olyan megjegyzéseket tesz, amiken muszáj vihognom. A rajzokat pedig nagyon szeretem.

Emerson
Jeff Kinney: Négy fal között

Most írhatnám, hogy legszívesebben megcsapkodnám Greget, amiért ekkora tapló, de szerencsére mindig utoléri a végzet. Hol egy kistesó, hol egy nagytesó, hol egy iskolaigazgató által.

KMReni P
Jeff Kinney: Négy fal között

Ismét egy Ropi! Most már abba sem hagyom amit ki nem olvasom az összeset! A fiam hihetetlen tempót diktál, már 2-vel előttem jár.

Ebben a könyvben Greg folyton rossz fát tesz a tűzre az apjánál. Folyton olyat csinál, amit az apja nem szeretne.
És amikor Rowley évente megnéz egy felvételt, hogy mekkora hó lesz….Ezen a télen végre teljesült, hatalmas hó lett, ki sem tudtak menni a lakásból.

nagara

Agglegény akarok maradni, mint Charlie bácsikám, aki folyton nyaralásokra meg fűtött vécéülőkékre költi a pénzét, nem pedig hálátlan kölykökre herdálja.

nagara

De leginkább ez a Mikulás-dolog viseli meg az idegeimet. Durván lesokkol az, hogy figyel, amikor alszom, és tudja, mikor vagyok ébren. Így aztán elkezdtem mackóban aludni, mert nem akarom, hogy a Mikulás meglásson alsónaciban.

nagara

Ma reggel, amikor felöltöztem, felvettem egy bokszert, ami a szekrényemen volt. Mire rájöttem, hogy az Rodrick egyik koszos gatyája, már túl késő volt.
Ezért aztán, amíg anya ki nem mosott, a halloweeni jelmezemben mászkáltam. Kényelmetlen volt, de legalább biztosan tudtam, hogy tiszta.

Fleur_Rouge_Cerise

Aztán itt ez a „jó gyerek/rossz gyerek” lista, amiről folyton beszélnek. Hallasz róla, de LÁTNI nem láthatod, úgyhogy a felnőttek mondják meg,éppen hol vagy rajta. És valami nekem bűzlik ebben.

Fleur_Rouge_Cerise

Tudom, hogy egészségesebben kellene táplálkoznom, de ha kiveszem a gyorskaját az étrendemből, nagy gondban leszek, mert szerintem úgy kábé 95%-ban csibefalatból állok.

Fleur_Rouge_Cerise

Állati hideg volt, és eszembe jutott egy sztori, amit két fickóról olvastam, akik kint ragadtak a vadonban, és közös hálózsákban kellett aludniuk, hogy ki ne hűljenek.

Rápillantottam Rodrickra, és eltöprengtem egy percre, de aztán arra jutottam, hogy a méltóságom fontosabb, mint az életben maradás.

I_luv_Krisztián

Egy hónap túl nagy idő ahhoz, hogy folyamatosan jól viselkedjek. Én legfeljebb hat vagy hét napot bírok egyhuzamban.

madárka

Egy csomó olyan filmet láttam, amiben egy korombeli gyerekről kiderül, hogy tud varázsolni, és ezért meghívják valami spéci iskolába. No, hát ha nekem is szánnak ilyen meghívót, most pont a LEGJOBBKOR érkezne.

181. oldal (Könyvmolyképző, 2013)

madárka

Anya minden gyerekének csinált „emlékdobozt”, és az enyém a legalsó polcon volt, úgyhogy a nagyját ellepte a víz. A dobozban volt, többek között, a bepisilési naptáram nyolcéves koromból.

183. oldal (könyvmolyképző, 2013)

VígHanni14

Ha az év első tizenegy hónapjában elkövetsz valami stiklit,az nem ügy. De ha az ünnepek alatt hibázol,azért megfizetsz.

Egy ropi naplója sorozat · Összehasonlítás