Mély ​víz (Egy ropi naplója 15.) 76 csillagozás

Jeff Kinney: Mély víz

Greg Heffley és a családja úgy döntenek, közös kempingezéssel töltik a nyarat, és életük kalandját tervezve nekivágnak a nagyvilágnak. Az út azonban váratlan fordulatot vesz, és Heffley-ék egy lakókocsiparkban kötnek ki, ami nem egy kimondott Kánaán. Amikor gyülekezni kezdenek a viharfellegek, és összecsapnak fejük felett a hullámok, Greg és a többiek már csak arra kíváncsiak, vajon megússzák-e ép bőrrel a kiruccanást. Érzik: a sors most aztán igazán a mély vízbe dobta őket.

A világszerte kirobbanóan sikeres Egy ropi naplója-sorozat 15. részében új, fergeteges poénok várnak.

NE HABOZZ! SZEREZD MEG MIND!

Eredeti megjelenés éve: 2020

Könyvmolyképző, Szeged, 2023
224 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789635613755 · Fordította: Gyurkovics Máté · Illusztrálta: Jeff Kinney
Könyvmolyképző, Szeged, 2020

Greg Heffley · Rodrick Heffley · Anya (Susan Heffley)

PKatica>!
Jeff Kinney: Mély víz

Sajnos valami még ebből is hiányzik. Jó volt, de csak abban a kicsit erőltetett stílusában. Erről sem tudok mást írni, csak hogy én már kinődtem belőle, de attól még a kisebbeknek jó lehet, remélem ők jobban élvezik majd :)

Homolya_H_Tímea P>!
Jeff Kinney: Mély víz

Ez volt az első találkozásunk a sorozattal, ezt a részt a fiam hozta el a suli könyvtárból, és mivel itthon van betegen, fel is olvastam neki.
Nekem tetszett a történet, vicces, amit a rajzok tesznek teljessé. Nincs benne semmi trágárság, sem durvaság, sok helyen a mi családunkra ismertem ^^

Biztos fogunk meg olvasni „sóspálcika” könyvet off

Mariann_Czenema P>!
Jeff Kinney: Mély víz

Rowley második kalandja, ami szintén mostanában jött ki sokkal üdébb, élvezetesebb olvasmány. Greg történeteiben tényleg kezd túl sok lenni az ismétlés, a hasonlóság, holott simán el tudok képzelni egy olyan kempinget az Usában, ahol végül kikötöttek.

Beka12>!
Jeff Kinney: Mély víz

Azt kell, hogy mondjam, nagyon kinőttem a ropiból, pedig régen nagyon szerettem! Most inkább idegesített. Egy csomó mondat teljesen értelmetlen volt, és a fogalmazásban is akadtak problémák. De engem legjobban az idegesített, hogy nem írták ki azt, hogy például, vagy pl. hanem csak így le van írva, hogy pölö. Lehet, hogy ez kis dolog, de. Egy idő után eléggé zavaró volt. A történet nem volt rossz, és jó volt, kicsit kikapcsolni közben, mert nagyon könnyed és tele van képekkel. Tíz éves korig ajánlom.

Holdsüti G>!
Jeff Kinney: Mély víz

A kedvenc könyvem, az egész sorozatot nagyon szeretem.
Másrészt: vicces, szórakoztató és humoros.
Egyszer- kétszer Greg helyében mást cselekednék, de mindegy, ettől még egy nagyszerű/remek/csodás könyv.
Mindig jó lesz.

Könyvtolvaj_96>!
Jeff Kinney: Mély víz

Szeretem ezt a sorozatot, kikapcsol a „nehéz” olvasmányok között. Mai, jó humora van, és mindig valami tematika köré épül egy-egy rész. Ezúttal Greg és családja lakókocsis nyaralásra mennek, ami tartogat némi izgalmat. :)

Itsreirei >!
Jeff Kinney: Mély víz

Huhuuuu, hát ezek a Ropi-részek egyre inkább elrugaszkodnak a valóság talajától, ahogy haladunk előre…Mission Impossible-t megszégyenítő akciókat hajtanak végre szereplőink lassan…off
Vakáción a Heffley-család, tehát máris tudjuk, hogy rengeteg kalamajkában lesz részük – és velük együtt nekünk is. A nyaralós-kirándulós kötetek nem szoktak a kedvenceim lenni valamiért, még a táborozós rész tetszett leginkább annooff. Ez most valahogy betalált egyébként, végül jól szorakoztam rajta, csak sokszor én éreztem kínosan magam a szereplők helyében. :D
Jó élmény volt ez is, de néhol már fogtam a fejem, hogy nem lesz ez sok?!?

Könyvmolyképző, Szeged, 2020
Radics_Végh_Ivett>!
Jeff Kinney: Mély víz

Jól felépített könnyen olvasható, humoros történet.
Nekem már kicsit néhol túl sok, de továbbra is 5 csillag, mert a célcsoportnak tökéletesen megfelel.
A lakókocsis kempingezés nagyon jó ötletnek tűnik, de hogy ennyi minden történjen közben…

egylánybuboRÉKA>!
Jeff Kinney: Mély víz

Én, az egy ropi naplója könyveket már csak nosztalgiából olvasom el. Talán ez volt az a könyvsorozat, ami megszerettette velem az olvasást.
Viszont egyre többször kell csalódnom, már nem olyan viccesek a történetek, azt hittem az én humorérzékem változott de nem. Egy két részen volt, ahol most is jókat derültem, nem tudom, hogy azért, mert fáradt voltam vagy mert tényleg vicces volt az adott jelenet. Jó pont, hogy az olvasással gyorsan lehet haladni, csak úgy pörögnek az események és az illusztrációk még mindig királyak, ami az összes könyvre elmondható. Mivel ez egy napló nem sok párbeszédet tartalmaz, inkább cselekmény leírást. Amiért régen beleszerettem ezekbe a könyvekbe, az a humora és a könnyedsége. (már, ha lehet ezt mondani egy könyvre)
Magát a történetet erőltettetnek éreztem, sokszor kínosan éreztem magam olvasás közben, ami ezeknél a könyveknél nem fordult még elő. Magával a szituációval viszont nagyon tudtam azonosulni, végig az járt a fejemben, hogy ha az én családom is elmenne kempingezni az hasonlóan nézne ki…
Ha jönni fog ki új rész, valószínűleg azokat is elolvasom. De örülnék neki, ha az író valami újjal is megpróbálkozna és adna egy szép lezárást a Heffley családnak, mert bennük már tényleg nincs több…

Könyvmolyocska1 >!

Anyu szerint csak az a gond, hogy túl régóta gubbasztunk a házban, el kellene mennünk nyaralni. Szerintem is, de csak akkor, ha mindenki mehet EGYEDÜL.

Könyvmolyocska1 >!

MINDANNYIUNKNAK kivannak már az idegei, és ha nem változik valami villámgyorsan, állítom, valakinél el fog szakadni a cérna.

Könyvmolyképző KU>!

Szeretem én a családomat, tök komolyan, de azért napi huszonnégy órában velük lenni túlzás. Pedig mostanában épp ez a leosztás.

Könyvmolyképző KU>!

Mostanában Manny kedvenc meséskönyve Noé bárkájáról szól. Noé egy fickó volt, aki megtudta, hogy esni fog, ezért épített egy hatalmas hajót, hogy azon vészelhesse át a vihart egy csomó állattal együtt. Manny könyvében mindegyik rajz tök cuki meg vidám, mintha a földi élet felét kipusztító árvíz valami BABAZSÚR lett volna.

Könyvmolyképző KU>!

„…elfilóztam, hogy ha egy ilyen picike állat, mint a borz, el tudja ijeszteni a ragadózokat azzal, hogy büdös, akkor talán ez NEKEM is beválhatna. Úgyhogy el is döntöttem, hogy a gimi végéig nem fogok fürödni.

Könyvmolyképző KU>!

Kiderült, hogy végig egy Édenkertben voltunk, csak eddig belerondított a TÖBBI EMBER.

Meggyespite_13>!

Ferger_Jolcsi P>!

Én inkább IDEGES voltam, nem éhes. Az emberek butaságokat csinálnak, amikor kétségbe vannak esve, és tippem sem volt, itt hová fajulnak majd a dolgok. Biztos, ami biztos, nem vettem pólót, hogy mindenki láthassa, VELEM nem lehet jóllakni.

Meggyespite_13>!

Már alig várom, hogy elmesélhessem Rowleynak, milyen volt a nyaram. Bár a gázosabb részeket, azt hiszem, ki fogom hagyni.

Egy-két apró részletet meg egy picikét feltuningolok majd, mert sokkal fontosabb, hogy egy sztori király legyen, mint hogy igaz!

223

egylánybuboRÉKA>!

…sokkal fontosabb, hogy egy sztori király legyen, mint hogy igaz.

Egy ropi naplója sorozat · Összehasonlítás