Kutya ​egy idő (Egy ropi naplója 4.) 222 csillagozás

Jeff Kinney: Kutya egy idő

Itt a nyári szünet – hétágra süt a nap, és minden kissrác a szabad levegőn rohangál. De hol van Greg Heffley? A házban gubbaszt, és videojátékokat játszik behúzott függöny mellett. Greg, aki saját bevallása szerint is benti éghajlathoz szokott, a leghőbb nyári vágyai szerint él: nincsenek kötöttségek és nincsenek szabályok. De Greg anyukájának más az elképzelése az ideális nyárról – olyan, ami dugig van kinti játékokkal és „családi együttlétekkel”. Kinek az akarata jut majd érvényre? Vagy esetleg a Heffley-család új tagja mindent a feje tetejére állít?

Eredeti megjelenés éve: 2009

Könyvmolyképző, Szeged, 2019
224 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789632455327 · Fordította: Gyurkovics Máté · Illusztrálta: Jeff Kinney
Könyvmolyképző, Szeged, 2017
Könyvmolyképző, Szeged, 2015

Greg Heffley

AniTiger P>!
Jeff Kinney: Kutya egy idő

Nem rossz ez a sorozat, de továbbra sem lettem igazi Ropi-fan. Viszont szórakoztató és kikapcsolódáshoz tökéletes, ezért lassacskán továbbhaladok majd Greg történeteivel. Greg nem rendes ember és nem jó példakép, viszont a történetek egyre inkább arra éleződnek ki, hogy néha bizony jól megszívja, vagyis mivel képtelen a tervei alapján alakítani a dolgokat, rámarad a munka oroszlán része!

A lustaság és az önzőség nem fizetődik ki – ez pedig szerintem nagyon jó mondanivaló!

Legjobb részek: Rossz helyről küldött SOS e-mail és a videojáték verseny. XD

Bővebben

Könyvmolyképző, Szeged, 2015
vighagika>!
Jeff Kinney: Kutya egy idő

"Egy ideig biztosan nem lesz több Egy ropi naplója értékelés, ugyanis ez az utolsó kötet, ami megtalálható a polcomon. Már kívánságlistára raktam a következő részt, meglátjuk, hogy mikor sikerül beszerezni.
Ezúttal, a Kutya egy idő című kötetben Greg nyári szünetét is végigkövethetjük, amely természetesen korántsem úgy alakul, ahogy tervezte."
Teljes értékelés: http://lifenexttous.blogspot.hu/2018/05/jeff-kinney-egy…

Karcsika>!
Jeff Kinney: Kutya egy idő

Hát igen, ilyen az amikor összekapunk a legjobb barátunkkal. Ez a valóságban is megesik, szerintem nagyon aranyos volt az, ahogy Greg próbált úgy csinálni, mintha Rowley nem számítani, mégis belül azért hiányzott neki :)

mrsp>!
Jeff Kinney: Kutya egy idő

Végre egy könyv, ami hűen mutatja be a nyári szünet minden aspektusát – mert általában az ifjúsági könyvekben a nyári szünet tök buli, általában a barátok körében töltik a fiatalok egy szimpatikus tengerparti helyszínen, ám Kinney ebben a kötetben megmutatja a másik oldalt is, ahogy az én nyári szüneteim telnek: folyamatos izzadás, tömegnyomor, szerencsétlenkedés, bent a tévé vagy gép előtt gubbasztás… :) Szóval ez nagyon tetszett, és így, hogy egyre javul ki az idő, abszolút át tudom érezni Greg problémáit. Imádtam a többi családtag nyári szünettel kapcsolatos érzéseit is, az apuka morcosságát, mert mindenki otthon pihenhet, csak neki kell menni dolgozni, az anyuka elégedetlenkedését, hogy Greg a négy fal közt tölti az időt, miközben kint annyi minden vár. Aztán megjelent két olyan dolog a könyvben, ami szerintem egy icipicit tanító szándékú is lehet: a nyári pénzkereséséről és a kiskutya vállalásáról szóló részek, ezek nagyon tetszettek, mert egy kicsit afelé terelik a gyerekek gondolkodásmódját, hogy az állattartás felelősség, és nem csak addig buli, amíg kicsi a kutya és alszik és jajdearanyos, valamint hogy néha vállalni kell a tetteinkért a felelősséget, és nem a szüleink háta mögé bújni folyamatosan. Nagyon tetszett Gregék nyaralós-strandolós „kálváriája”, mintha a saját családomat láttam volna.. :D Szóval nagyon jó volt, alig várom már, hogy olvassam a többi részt is, de ugyanakkor nem akarom, hogy vége legyen.

Adrienn1989>!
Jeff Kinney: Kutya egy idő

Aranyos kis sztori volt, a Kisfiaimnak olvastam fel esténként belőle. Többi részt is el fogjuk olvasni.

Angieolvas>!
Jeff Kinney: Kutya egy idő

Olyan jó az ilyeneket olvasni. Humoros lett megint. Nekem ez most feldobta napom :)

VerityFalls>!
Jeff Kinney: Kutya egy idő

Nyár van, és Greg nem tud mást csinálni, csak videójátékokat játszani. A szülei ezt nem nézik jó szemmel, ezért segítenek Gregnek, hogy ne csak a virtuális világban éljen. Legalábbis megpróbálnak segíteni…

Trudiz>!
Jeff Kinney: Kutya egy idő

Folyamatos poénáradat közepette ismerhetjük meg Greg mindennapjait a nyári szünetben. Garantált jókedvre deríti olvasóját. :)

Fairy>!
Jeff Kinney: Kutya egy idő

Hát Greg és a nyári szünet.
Ebben a részben már megjelent a kisállatos felelőség vállalás is.
Greg továbbra is egy pofátlanúl önző gyerek.
Rowley szülei sem piskóták.
A szottyadt kezes rész nagyon tetszett.

Annie_Cresta>!

Nehezen hiszem el, hogy egyáltalán LEGÁLIS dolog suliváró hirdetést lehozni két hónappal sulikezdés előtt. Az, aki ilyesmire képes, nem nagyon kedvelheti a gyerekeket.

Szelén>!

Már eleve az sem világos, mitől lesz egy könyv „klasszikus”, de az a sejtésem, legalább ötvenévesnek kell lennie, és egy személynek vagy egy állatnak ki kell purcannia a végén.

s_l_m>!

Számomra a nyári szünet nem más, mint három hónapnyi lelkiismeret-furdalás.

MezeiMarcsi>!

….ha szabadidődben elolvasol egy „klasszikust”, jutalmul kapsz egy hamburgeres matricát vagy valamit. Lövésem sincs, mi járt a fejükben, amikor ezt kitalálták. Ötven centért simán kapsz egy százmatricás ívet a papírboltban.

Szelén>!

Úgyhogy, ha meg akarjuk fejteni, ki felelős a lustaságomért, az első gyanúsított a közoktatási rendszer lehetne.

Kriza>!

A Fű-De-Jó Fűnyíró Vállalat kutyakakira vonatkozó irányelvei szigorúak: a közelükbe sem megyünk.

Róka P>!

Nem mintha szeretném az óceánt, a homokot meg az ilyesmiket, mert nem is szeretem. Már régen rájöttem, hogy a világ összes hala meg teknőse meg bálnája az óceánt használja vécének. Úgy tűnik, ez egyedül engem zavar.

s_l_m>!

De hát azt hiszem, az írja a történelmet, aki a fotókat készíti.

markiboi>!

Aztán anya azt mondta, „olvasókört” indít a környékbeli fiúknak, és megmutatja nekünk, milyen frankó könyvekről maradunk le. Könyörögve kértem, hogy adjon inkább valami szokványos büntetést, de hajthatatlan maradt.

39. oldal (Könyvmolyképző Kiadó, 2014)

markiboi>!

Oké, lehet, hogy TÉNYLEG lusta vagyok, de nem én tehetek róla. Már csecsemőkorom óta lusta vagyok, és ha időben észrevették volna, talán most nem lennék olyan, amilyen.

75. oldal (Könymolyképző Kiadó, 2014)

Egy ropi naplója sorozat · Összehasonlítás