Kutya ​egy idő (Egy ropi naplója 4.) 166 csillagozás

Jeff Kinney: Egy ropi naplója – Kutya egy idő

Itt a nyári szünet – hétágra süt a nap, és minden kissrác a szabad levegőn rohangál. De hol van Greg Heffley? A házban gubbaszt, és videojátékokat játszik behúzott függöny mellett. Greg, aki saját bevallása szerint is benti éghajlathoz szokott, a leghőbb nyári vágyai szerint él: nincsenek kötöttségek és nincsenek szabályok. De Greg anyukájának más az elképzelése az ideális nyárról – olyan, ami dugig van kinti játékokkal és „családi együttlétekkel”. Kinek az akarata jut majd érvényre? Vagy esetleg a Heffley-család új tagja mindent a feje tetejére állít?

Eredeti mű: Jeff Kinney: Diary of a Wimpy Kid – Dog Days

Eredeti megjelenés éve: 2009

Könyvmolyképző, Szeged, 2017
224 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789632455327 · Fordította: Gyurkovics Máté · Illusztrálta: Jeff Kinney
Könyvmolyképző, Szeged, 2015
Könyvmolyképző, Szeged, 2013
224 oldal · ISBN: 9789632455327 · Fordította: Gyurkovics Máté · Illusztrálta: Jeff Kinney

Greg Heffley

AniTiger MP
Jeff Kinney: Egy ropi naplója – Kutya egy idő

Nem rossz ez a sorozat, de továbbra sem lettem igazi Ropi-fan. Viszont szórakoztató és kikapcsolódáshoz tökéletes, ezért lassacskán továbbhaladok majd Greg történeteivel. Greg nem rendes ember és nem jó példakép, viszont a történetek egyre inkább arra éleződnek ki, hogy néha bizony jól megszívja, vagyis mivel képtelen a tervei alapján alakítani a dolgokat, rámarad a munka oroszlán része!

A lustaság és az önzőség nem fizetődik ki – ez pedig szerintem nagyon jó mondanivaló!

Legjobb részek: Rossz helyről küldött SOS e-mail és a videojáték verseny. XD

Bővebben

Könyvmolyképző, Szeged, 2015
Karcsika
Jeff Kinney: Egy ropi naplója – Kutya egy idő

Hát igen, ilyen az amikor összekapunk a legjobb barátunkkal. Ez a valóságban is megesik, szerintem nagyon aranyos volt az, ahogy Greg próbált úgy csinálni, mintha Rowley nem számítani, mégis belül azért hiányzott neki :)

mrsp
Jeff Kinney: Egy ropi naplója – Kutya egy idő

Végre egy könyv, ami hűen mutatja be a nyári szünet minden aspektusát – mert általában az ifjúsági könyvekben a nyári szünet tök buli, általában a barátok körében töltik a fiatalok egy szimpatikus tengerparti helyszínen, ám Kinney ebben a kötetben megmutatja a másik oldalt is, ahogy az én nyári szüneteim telnek: folyamatos izzadás, tömegnyomor, szerencsétlenkedés, bent a tévé vagy gép előtt gubbasztás… :) Szóval ez nagyon tetszett, és így, hogy egyre javul ki az idő, abszolút át tudom érezni Greg problémáit. Imádtam a többi családtag nyári szünettel kapcsolatos érzéseit is, az apuka morcosságát, mert mindenki otthon pihenhet, csak neki kell menni dolgozni, az anyuka elégedetlenkedését, hogy Greg a négy fal közt tölti az időt, miközben kint annyi minden vár. Aztán megjelent két olyan dolog a könyvben, ami szerintem egy icipicit tanító szándékú is lehet: a nyári pénzkereséséről és a kiskutya vállalásáról szóló részek, ezek nagyon tetszettek, mert egy kicsit afelé terelik a gyerekek gondolkodásmódját, hogy az állattartás felelősség, és nem csak addig buli, amíg kicsi a kutya és alszik és jajdearanyos, valamint hogy néha vállalni kell a tetteinkért a felelősséget, és nem a szüleink háta mögé bújni folyamatosan. Nagyon tetszett Gregék nyaralós-strandolós „kálváriája”, mintha a saját családomat láttam volna.. :D Szóval nagyon jó volt, alig várom már, hogy olvassam a többi részt is, de ugyanakkor nem akarom, hogy vége legyen.

Angie0
Jeff Kinney: Egy ropi naplója – Kutya egy idő

Olyan jó az ilyeneket olvasni. Humoros lett megint. Nekem ez most feldobta napom :)

VerityFalls
Jeff Kinney: Egy ropi naplója – Kutya egy idő

Nyár van, és Greg nem tud mást csinálni, csak videójátékokat játszani. A szülei ezt nem nézik jó szemmel, ezért segítenek Gregnek, hogy ne csak a virtuális világban éljen. Legalábbis megpróbálnak segíteni…

Trudiz P
Jeff Kinney: Egy ropi naplója – Kutya egy idő

Folyamatos poénáradat közepette ismerhetjük meg Greg mindennapjait a nyári szünetben. Garantált jókedvre deríti olvasóját. :)

meseanyu MP
Jeff Kinney: Egy ropi naplója – Kutya egy idő

Nem igazán tudom hova tenni Greget, néha gonosznak tűnik, de összességében asszem csak egy lükepék. :-)

Emerson
Jeff Kinney: Egy ropi naplója – Kutya egy idő

4 kötet elteltével sem vettem észre, hogy Gregory jó irányban fejlődne. Sőt, mondhatni egyre hülyébb. Az olvasók legnagyobb örömére :-)
(a Kéz-őrületre való utalás haláli volt :-))

Annie_Cresta

Nehezen hiszem el, hogy egyáltalán LEGÁLIS dolog suliváró hirdetést lehozni két hónappal sulikezdés előtt. Az, aki ilyesmire képes, nem nagyon kedvelheti a gyerekeket.

MezeiMarcsi

….ha szabadidődben elolvasol egy „klasszikust”, jutalmul kapsz egy hamburgeres matricát vagy valamit. Lövésem sincs, mi járt a fejükben, amikor ezt kitalálták. Ötven centért simán kapsz egy százmatricás ívet a papírboltban.

ancsarose

Már eleve az sem világos, mitől lesz egy könyv „klasszikus”, de az a sejtésem, legalább ötvenévesnek kell lennie, és egy személynek vagy egy állatnak ki kell purcannia a végén.

Kriza

A Fű-De-Jó Fűnyíró Vállalat kutyakakira vonatkozó irányelvei szigorúak: a közelükbe sem megyünk.

Róka P

Nem mintha szeretném az óceánt, a homokot meg az ilyesmiket, mert nem is szeretem. Már régen rájöttem, hogy a világ összes hala meg teknőse meg bálnája az óceánt használja vécének. Úgy tűnik, ez egyedül engem zavar.

vgabi SP

Meg aztán arra is rájöttem, hogy az albumok úgysem hű lenyomatai annak, ami valójában történt. Tavaly, amikor a parton voltunk, anya vett egy rakás csicsás kagylót a bazárban, és láttam, ahogy elássa őket a homokban, hogy aztán Manny „rájuk bukkanhasson”.
Hát én azt kívánom, bárcsak ne láttam volna mindezt, mert így most át kell értékelnem az egész gyerekkoromat.

Kapcsolódó szócikkek: Greg Heffley
ancsarose

Úgyhogy, ha meg akarjuk fejteni, ki felelős a lustaságomért, az első gyanúsított a közoktatási rendszer lehetne.

s_l_m

Nekem akkor jó a vakáció, ha a tévé előtt tölthetem és videojátékokat játszhatok behúzott függöny és lekapcsolt villany mellett.

könyvfaló

Anya szerint nem normális dolog, ha egy kissrác bent gubbaszt, amikor kinn hétágra süt a nap. Hiába mondom, hogy én csak a bőrömet védem, nehogy csupa ránc legyek majd, mikor öreg leszek, mint ő, őt ez hidegen hagyja.

s_l_m

De hát azt hiszem, az írja a történelmet, aki a fotókat készíti.

Egy ropi naplója sorozat · Összehasonlítás