Az ​utolsó szalmaszál (Egy ropi naplója 3.) 221 csillagozás

Jeff Kinney: Egy ropi naplója – Az utolsó szalmaszál

Nézzünk szembe a tényekkel: Greg Heffley soha nem változik meg. Valaki igazán elmagyarázhatná ezt Greg apjának is.
Frank Heffley úgy dönt, hogy meg kell edzenie a fiát, ezért beíratja sportolni és más „férfias” tevékenységre is.
Persze Greg könnyedén áthúzza apja terveit. De mikor az apja megfenyegeti, hogy katonaiskolába adja, Greg rájön, hogy össze kell kapnia magát…különben szedheti a sátorfáját.

Eredeti mű: Jeff Kinney: Diary of a Wimpy Kid – The Last Straw

Eredeti megjelenés éve: 2009

Könyvmolyképző, Szeged, 2017
224 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789632453224 · Fordította: Szabados Tamás · Illusztrálta: Jeff Kinney
Könyvmolyképző, Szeged, 2015
216 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789632453224 · Fordította: Rindó Klára, Szabados Tamás · Illusztrálta: Jeff Kinney
Könyvmolyképző, Szeged, 2014

kovklau
Jeff Kinney: Egy ropi naplója – Az utolsó szalmaszál

Maga a könyv még mindig tetszik, de Greg néha kiakasztó. Önző és mindig azt nézi, hogyan tud másokat átverni. Ezzel nem is lenne gond, ha az író azt is elmondaná benne, hogy ez nem helyes. Bár (majdnem) mindig megkapja a tettéért a büntetést, de úgy tűnik javítani magán már nem tud és nem is akar. Ez elég furcsa számomra, hiszen így milyen példát mutat a 10 éves korosztálynak, a fő célcsoportnak?
Ettől függetlenül nagyon tetszik a napló stílus és a rajzok is benne nagyon aranyos. Élvezhető olvasmány.

vighagika
Jeff Kinney: Egy ropi naplója – Az utolsó szalmaszál

Úgy látszik, ennél a résznél már rájött az író, hogy az olvasóknak bejön Greg mulattató nagyképűsége, ugyanis itt még több volt a röhejes öntudatból.
Főszereplő ropink sosem változik meg, ahogyan a fülszöveg is írja, ahogyan az átlagos, mégis különleges családja is. Manny egyre idegesítőbb kis karakterré érik, Rodricknak túl nagy szerepe nem volt a részben, míg Greg szülei tipikus anyuka- és apukafigurák maradtak.
Teljes értékelés: http://lifenexttous.blogspot.hu/2018/05/jeff-kinney-egy…

Jeff Kinney: Egy ropi naplója – Az utolsó szalmaszál

Újra újabb móka: újévi fogadalmak megszegése,
Anya pihe-puha fürdőköpenyének elcsenése,
Időkapszula a jövőbe… tervezése,
Apa éjszakai nasi-csenése.
Tumi kidobás miatt Manny bosszúja,
csokifoltos gatya a templomba,
tiltott szó kimondása…
s még sok-sok hahotaaa :))

Karcsika
Jeff Kinney: Egy ropi naplója – Az utolsó szalmaszál

Hosszú kihagyás után, egy kedves barátomtól kölcsön kaptam a sorozat folytatását és még mindig nagyon szeretem :) Az Egy ropi naplójában sosem lehet csalódni :)

buzavirág P
Jeff Kinney: Egy ropi naplója – Az utolsó szalmaszál

Kiskamaszos hülyeségek kifogyhatatlan tárháza, melyen felnőtt fejjel is jól szórakoztam.
Kíváncsi lennék, hogy Jeff Kinney az életben milyen ember.

mrsp
Jeff Kinney: Egy ropi naplója – Az utolsó szalmaszál

Ez is a rész is nagyon tetszett, kezdem megérteni Greget. Mármint kicsit idegesített néhány részben, milyen önző, de igazából majdnem minden gyerek így gondolkodik, és ezt kezdem elfogadni. Kicsit furcsa volt, hogy most nem az anyuka, hanem az apuka ment át pszichóba, és „keserítette meg” a gyerekek életét, de izgalmas volt, mert ő eddig mindig a „jó zsaru” volt a történetben. :)

noname14
Jeff Kinney: Egy ropi naplója – Az utolsó szalmaszál

Ez még annyira se kötött le, mint az előzőek. Volt benne néhány vicces momentum, de a legtöbb nekem egy kicsit erőltetettnek tűnt. Továbbra is egy kis színvonal javulásban reménykedek.

Black_Angel
Jeff Kinney: Egy ropi naplója – Az utolsó szalmaszál

Ugyanúgy mint az előző kettő, ez is elnyerte tetszésemet,pár óra alatt el is olvastaam:)

kitti0824
Jeff Kinney: Egy ropi naplója – Az utolsó szalmaszál

Jók ezek a könyvek, sokat nevetek rajtuk. De minden egyes rész után rádöbbenek, hogy Greg mekkora egy tuskó :D A szülei jó arcok, de szerintem részben ők felelősek érte, hogy ilyen butus lett a gyerkőc. Meg hogy engedhetik meg, hogy a tévé előtt írja a háziját ? :D És akkor sorra bukik meg mindenből. Még valahogy tesiből is O.o
És a kisebbik gyerkőcöt meg nagyon durván elkényeztetik. Ez a melóból oviba rohanós rész, picit kiakasztott.
Remélem a részek során benő Greg feje lágya :D:D

Henczy005 P
Jeff Kinney: Egy ropi naplója – Az utolsó szalmaszál

Vicces, élvezetes kikapcsolódás volt a kisfiammal. Együtt olvastuk, és már nem is kellett annyit magyaráznom a poénokat. Izgalmas volt és várjuk a folytatást! Kisfiam is elkezdett vezetni ennek hatására egy naplót, ami mondjuk inkább képekből áll, mint írott szövegből. :-D

Chöpp

Nekem még van egy kis időm, míg kamasz leszek. De abban a pillanatban, garantálom, apa az első lehetséges alkalommal kiteszi a szűrömet.

Trudiz

Igyekeztem valami zsír dologgal előállni, hogy megkülönböztessem magam azoktól a csákóktól, akik kedvelik Hollyt. Azt hiszem ki is találtam, mi legyen az: a humor.

AniTiger MP

Valójában a szundikálás miatt ÉLEK. Az iskola utáni alvás az egyetlen módja, hogy feltöltődjek, és legtöbbször a hazaérkezésem pillanatában már ágyban is vagyok.

Mondhatni alvásszakértővé fejlődtem ki magam. Ha elalszom, nagyjából mindent képes vagyok átaludni.

AniTiger MP

Azért nem hiszem, hogy a tanároknak muszáj bemagoltatni velünk azt a rengeteg infót, mert a jövőben úgyis mindenkinek lesz egy házi robotja, ami úgyis megmondja, amire szükség van.

Trudiz

Nem tudom mi a rosszabb: csokifoltokkal teli ünneplőnadrágot viselni, vagy anya rózsaszínű húsvéti kardigánját skót szoknya gyanánt.

markiboi

Aztán kijelentette, hogy mostantól én mosom a SAJÁT szennyesemet. Így tulajdonképpen oda jutottunk, hogy Charlie bácsitól házimunkát kaptam karácsonyra.

12. oldal (Könyvmolyképző Kiadó, 2014)

markiboi

Tegnap gyakorlatilag „nullást” kaptam a földrajzdolgozatomra. De a magam védelmében el kell mondanom, hogy tényleg nehéz volt egyszerre tanulni a dolira és közben focimeccset nézni.

52. oldal (Könyvmolyképző Kiadó, 2014)

nagara

Tegnap este remek ötletem támadt. Tudtam, hogy mindenkinek kell kártyát készítenem, de ahelyett, hogy érzelgős lennék, és olyasmiket írnék, amiket nem gondolok komolyan, úgy döntöttem, mindenkinek megmondom, PONTOSAN mit gondolok róla.
Annyi a trükkje, hogy egyik kártyámat sem írtam alá.
Pár gyerek panaszkodott Mrs. Risernek, a tanérnőnek, aki aztán végigment az osztályon, és megpróbált rájönni, ki írta. Tudtam, hogy Mrs. Riser úgy gondolja, hogy aki nem kap kártyát, az a bűnös, de erre felkészültem, és magamnak is készítettem egy kártyát.

Suzana

Fél tíz tájban felmentem lefeküdni, és a magam részéről befejeztem az estét. De a gyerekek berontottak a hálószobába, és kőkemény párnacsatába kezdtek. Hadd jelentsem ki, nem könnyű elaludni, ha izzadó kisgyerekek potyognak az emberre minden ötödik másodpercben.

Egy ropi naplója sorozat · Összehasonlítás