Dupla ​para (Egy ropi naplója 11.) 87 csillagozás

Jeff Kinney: Dupla para

Greg Heffley-n mostanság jó nagy a nyomás. Kizárólag egy dologhoz ért: a videójátékokhoz, a szülei viszont azt szeretnék, ha kicsit megerőltetné magát, és kipróbálna valami – akármi – mást.

Amikor Greg talál egy régi videókamerát a pincéjükben, rögtön megérti, mit kell tennie ahhoz, hogy a világ végre észrevegye, micsoda nagyszerű tehetség is ő. A legjobb barátjával, Rowley-val, eltervezik, hogy horrorfilmet forgatnak – utána pedig iszonyatosan meggazdagodnak belőle!

De vajon a forgatás fergeteges lesz? Vagy fenekestül felforgatja a fiúk életét?

Új heccek és zűrök Greg körül. Vesd bele magad a poénhegyekbe!

Eredeti megjelenés éve: 2016

Tagok ajánlása: 12 éves kortól

Könyvmolyképző, Szeged, 2021
224 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789633997345 · Fordította: Gyurkovics Máté · Illusztrálta: Jeff Kinney
Könyvmolyképző, Szeged, 2019
Könyvmolyképző, Szeged, 2017
224 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789633997345 · Fordította: Gyurkovics Máté

Karcsika>!
Jeff Kinney: Dupla para

Érdekes egy rész volt, Greg még mindig egy kicsit túl gyerekes, de a történet még mindig rendkívül humoros és a rajzok is nagyon tetszenek :)

Ferger_Jolcsi P>!
Jeff Kinney: Dupla para

Mint mindegyik korábbi kötet, így ez a rész is nagyon tetszett. Sok vicces és szórakoztató rész van benne, tökéletes egy esti kikapcsolódásnak. Greg hozza a megszokott esetlen formáját, mindig mindent elbaltáz, amit csak lehet, s mindig bajba kerül a szülei előtt. Ezúttal sincs ez másképpen, ebben a kötetben azt képzeli, hogy a világ körülötte forog, s minden tettét filmre veszik, s titokban egy tvműsor főszereplője, akin jót derülnek a nézők. A kötet végén pedig ő és a barátja, Rowley egy új vicces filmet próbálnak meg forgatni, aminek a hatására több dolgot is elszúrnak, ami miatt kikapnak a szülőktől.

Pesu>!
Jeff Kinney: Dupla para

Na, végre! Még egy buliba is eljutott Greg és még nagy bénázás sem lett belőle. Nem utálták meg a lányok sem! Ritka pillanatok egyike! ;)
De azt nem tudom Rowley, hogy lehet ennyire nyuszi! Nagyon kis béna szegény! XD

Paulina_Sándorné P>!
Jeff Kinney: Dupla para

Vicces, humoros történet. Elképedek mindig, hogy az író, hogy tud ennyi h….séget összeszedni. Greg annyi mindenen átmegy. Nem semmi, ahogy a kürtöt is bevállalta. Mondjuk az okai nagyon viccesek. :-) Tetszenek a rajzok a történethez.

mézesmogyifelhő>!
Jeff Kinney: Dupla para

Ebben a könyvben mi is benne vagyunk a párommal! Maddox szülei leszünk kb 10 év múlva.:
Kint élnek a semmi közepén. Pipa
Nincs tv. Pipa
Tele van a ház könyvekkel. Pipa
Lego várost és Star Warsos legókat vesznek a fiúknak. Ez még nem pipa de csak arra várok hogy legyen végre egy gyerekem hogy végre megvegyem a Lego Millennium Falcont :D
Na jó én azért biztos engedném néha számítógépezni a gyerekemet de a többi stimmel.
Amúgy jó volt ez a rész is. Most nem tudom mivel fogom a lelkemben megbújó 10 éves kisfiút kielégíteni mert a könyvtárból elolvastam az összes Ropi naplója részt.

Chöpp >!
Jeff Kinney: Dupla para

Nem voltunk túlzottan elragadtatva tőle. Vannak kötetek, amik sokkal jobbak, viccesebbek. Persze ebben is voltak vicces jelenetek, szó se róla, csak valamivel uncsibb volt, mint az eddigiek.

Fairy>!
Jeff Kinney: Dupla para

Greg az ő kis sajátos világában él.
A rajzok nagyon jók.
Az spoiler nagyon állat.
Greg pofátlanul önző.
Kedvenc a horrorfilm forgatás volt.

Ms_Mississippi>!
Jeff Kinney: Dupla para

Tudom, hogy gyerekeknek készült, de még mindig vannak benne olyan poénok, amiken sikítva nevetek :D. Már a sorozat 11. része, de egyszerűen nem lehet meg unni, sok ilyet még!

Gáborr_Nagy>!

C,D,E.
Nézd, méhe!
Nézd, még egy!
Nézd, vége!

Phil2011>!

Az drazséból kettő lett, a kettőből szépen NÉGY… utána meg már számolni sem tudtam.

vudura06>!

Egy FIX: ha én a mennybe kerülök, egész nap egy medencényi gumimaciban fogok úszkálni, meg összevissza fogok röpködni a felhők között.

Papírtigris>!

Az emberek IMÁDNAK félni, és ha ügyesen rémítgeted őket, sokat kereshetsz rajtuk.

Egy ropi naplója sorozat · Összehasonlítás