A ​rideg való (Egy ropi naplója 5.) 186 csillagozás

Jeff Kinney: A rideg való

Greg Heffley világéletében egy dolgot akart: felnőni. De vajon tényleg olyan remek dolog a felnőtté válás, mint amilyennek ő azt hiszi? A fiú-lány bulik és a növekvő felelősség terhei mellett Gregnek még a kamaszodással járó kínos változásokkal is meg kell küzdenie – ráadásul mindezt úgy, hogy nincs mellette a legjobb barátja, Rowley. Vajon egyedül is állja majd a sarat? Vagy leteríti a rideg való?

Eredeti megjelenés éve: 2010

Könyvmolyképző, Szeged, 2017
224 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789639708211 · Fordította: Gyurkovics Máté
Könyvmolyképző, Szeged, 2015
224 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789639708211 · Fordította: Gyurkovics Máté · Illusztrálta: Jeff Kinney
Könyvmolyképző, Szeged, 2014

Karcsika>!
Jeff Kinney: A rideg való

Ez a rész is ugyanolyan humoros, laza kis olvasmány volt mint a sorozat többi része, és ez nekem még mindig bejön :D Szellős oldalak, aranyos illusztrációk, kis cuki stílus :D

Trudiz>!
Jeff Kinney: A rideg való

Ezt a részt is folyamatos mosolyok és fel-feltörő nevetések kísérték. Ennyi bohókás, szórakoztató, szellemes történetegyveleget…
Tetszett a barátfeltérképezés, az emlékeztető kidolgozása (papírspórolás!),
a kaszinótojás eltüntetése és következményei…, a tojásos feladat, s végkimenetele; a kapuzárási „buli” eseményei és még sorolhatnám.
Olvassátok és vidámodjatok!

meseanyu P>!
Jeff Kinney: A rideg való

Hát ez most igazán jólesett! Nincs jobb felvidító a januári ködös szürkeségben, mint Greg Heffley mulatságos kalandjai. Az ember azt gondolná, hogy nem lehet már erről több bőrt lehúzni, de ez most megint egy nagyon jól sikerült rész volt.

nagara>!
Jeff Kinney: A rideg való

Greg ebben a részben sem hazudtolja meg magát.

Jeff Kinney: A rideg való

Hát ez nagyon jó volt! Bár mindegyik Ropi-részt imádom, de itt különösen jókat mulattam Greg szerencsétlenkedésein, az ottalvós bulin, az esküvőn, illetve a két dolog, ami a kedvencem lett: az egészségtan óra és az, hogy Heffleyék kitakarítottak, mielőtt jött a takarítónő, hogy ne lássa, hogy rendetlenség van… :D (ugyanez volt a Simpson családban is, de még mindig vicces). Szóval összességében nagyon jó volt, és külön örülök, hogy Heffleyék szélesebb körű családját is megismerhettük. :)

ParkYeonSeul>!
Jeff Kinney: A rideg való

Szinte az összes részben ugyan az van, de mégis jó.

Szimirza P>!
Jeff Kinney: A rideg való

Ez a rész is jó volt, de talán egy kicsit lassabb, mint az amit ez előtt olvastam, de ettől függetlenül tetszett, jól szórakoztam, főleg a cselédes résznél :D

DreamerGirl>!
Jeff Kinney: A rideg való

Nagyon tetszett, Greg hozta a formáját ebben a kötetben is. Jó könyv, pár óra alatt ki is lehet olvasni. Sokat nevettem rajta, amikor a fa tövében olvastam, a családtagok meg kérdőn pillantgattak rám, hogy mi van, de csak legyintettem. Ez a könyv jó ahogy van, olvastatja magát, és az ember jogosan várja a folytatást. :))

bozs>!
Jeff Kinney: A rideg való

Nem is lehet ezekről a naplókról olyan igazi értékelést írni, vagyis én nem tudok :)
Olyan cuki, gyerekkor idézős (főleg így 40 felé), családra emlékezős.

VerityFalls>!
Jeff Kinney: A rideg való

Kis aranyos történet, mint a többi, sokat lehetett nevetni rajta. A tojásos feladat tetszett a legjobban.

Adelsz13>!

Látod, látod, kiskorodban senki sem figyelmeztet, hogy egyszer majd lejár a szavatosságod. Egy nap még nagyágyú vagy, másnap meg már lerágott csont.

Fleur_Rouge_Cerise>!

Dédi házában minden öregeknek való, így egy gyerek nem tudja mivel lekötni magát. Pár éve panaszkodtam erről anyának, és ő vett is pár legót, hogy legyen Dédinél is. De Dédi összeragasztotta őket egy nagy tömbbe, mert nem örült, hogy szanaszét hevernek a darabok.

Trudiz>!

Egyszer azt mondta, azért nem megy a nagyobb fiúk közelébe, nehogy „elkapja a kamaszságot”.

markiboi>!

Remélem, én is elélek 95 éves koromig, mert ha igen, mérget vehetsz rá, hogy összevissza fogok szívatni mindenkit.

50. oldal (Könyvmolyképző Kiadó, 2014)

mrsp>!

Nekem a héten a mosás jutott, és alig várom, hogy ezt másra sózhassam. Most nem azért, de miért nem tiltják a törvények, hogy egy fiú hajtogassa az anyja fehérneműit?

mrsp>!

Tyson rendes tag, és ugyanazokat a videojátékokat szereti, mint én, viszont bokáig letolja a gatyáját a piszoárnál, és nem tudom, ezen felül tudok-e emelkedni.

mrsp>!

Este vacsoránál apa mesélte, hogy az öccse, Gary bácsi megkérte a barátnője, Sonja kezét. Ennek persze örültünk, meg minden, de Gary bácsi eddig már háromszor nősült, szóval ez nem újdonság a családban. Igazából nem is kell az ajtófélfán mérnünk, mennyit nőttünk, mert Gary bácsi esküvői fotóin láthatjuk a haladást.

mrsp>!

Amikor a HARMADIK esküvő is megvolt, anya már le sem cserélte a másodikról készült képet a kandallópárkányon, csak ráragasztotta az új nő fejét a régire.

mrsp>!

Azt is hallottam, hogy a második felesége, Charlene meg azt hitte, hogy Gary bácsi gazdag fickó, mert volt egy kis félreértésük a második randin.

CHARLENE: VAN ÚGY HARMINCEZREM A BANKBAN… TALÁN NEGYVEN IS.
GARY: NEKEM MEG NEGYVENÖT!

Kisült, hogy Gary bácsinak csak negyvenöt dolcsija volt, NEM pedig negyvenötezer.

Egy ropi naplója sorozat · Összehasonlítás