Idézetek 23

Trudiz >!

Szerintem a boldog család titka a sok modern kütyü.

mrsp>!

Miután anya leadta a papírokat, a recepciós szólt, hogy üljek be a váróba a többi „beteghez”.
Gondoltam, majd biztos elővesznek a sorban, mert ember vagyok, de nem így lett: előttem volt egy egér, ami lenyelt egy cigit, meg egy macska, aminek beleragadt a feje egy joghurtosdobozba.

mrsp>!

Azt mondta, egy állatorvosnál is van minden, ami egy sima orvosnál, sőt, valószínűleg még JOBBAN is járunk vele, mert tudhat egyet s mást a disznóharapásokról. (…)

Egy perccel később megjelent, a kezében pár kitöltendő papírral.
Hát, nagyon remélem, hogy ezek az iratok nem kerülnek be semmilyen nyilvántartásba, mert a jövőben még okozhatnának pár kínos percet.

Sürgősségi Kisállat-Ellátás
A beteg adatai

Kisállat neve: „Greg”
Tulajdonos neve: Susan Heffley
Fajta: Human
Legutóbbi oltás időpontja: Január 12.
Volt már férges? Igen
Legutóbbi veszettség elleni oltás: kisbabaként
Ivartalanítva van? Nem

mrsp>!

Nem tudom, mit vártam egy benzinkúti vécétől, de a valóság MÉG ANNÁL IS rosszabb volt.

mrsp>!

Ekkor Rodrick is beszállt a vitába. Ő arra szavazott, hogy TARTSUK MEG a malacot, mert akkor minden reggel friss szalonnát szerezhetnénk tőle, ahogy egy tyúktól tojásokat.
Szóval vagy lövése sincs, hogyan lesz a szalonna, vagy csak nem teljesen gondolta át, mit beszél.

mrsp>!

Anya azt mondta, butaság volt fahéjas csigát meg mirelitpizzát venni, mert ezekhez sütő kell, a motelszobában meg nem szokott lenni olyan.
Rodrick azzal érvelt, hogy a pizzát is meg lehet MIKRÓZNI. Be is rakta a mikróba, hogy bebizonyítsa az igazát.
Legalábbis Rodrick azt HITTE, hogy az egy mikró. VALÓJÁBAN egy széf volt. Mire erre rájött, a pizza már be volt zárva.

mrsp>!

Néhány motel nagy táblákkal hirdette, hogy van „színes tévéjük”, ami szerintem manapság már nem olyasmi, amivel dicsekedni lehetne.

mrsp>!

Egyszer azt a házit kaptuk, hogy írjunk egy levelet a kedvenc írónknak, és persze minden fiú Mik Davies-t választotta.
Mrs. Terry erre azt mondta, ő nem jó, válasszunk MÁST, ezért aztán levettem találomra egy könyvet a könyvtár polcáról, és írtam egy levelet egy írónak, akiről még soha nem hallottam.

Március 30.
Kedves Nathatniel!

A tanárunk kiadta, hogy írjunk leveket egy írónak, és én önt választottam. Egyetlen könyvét sem olvastam (bocs).

Íme a kérdéseim:
1. Mi a kedvenc színe?
2. Mi a kedvenc állata?
3. Melyik a kedvenc fagyija?
4. Melyik a kedvenc szuperhős-filmje?

Örülnék, ha mielőbb válaszolna, mert én erre jegyet kapok!

Tisztelettel,
                                                                                            Greg Heffley

De azt hiszem, nem ártott volna megnéznem, mikor íródott a könyv, mielőtt megírom a levelem.

Május 20.
Kedves Mr. Heffley!
Sajnálattal tudatjuk, hogy az író, akit ön megkeresett, Mr. Hawthorne, több mint egy évszázaddal ezelőtt elhunyt.

Ebből kifolyólag nem áll módjában válaszolni az ön kérdéseire.

Üdvözlettel,
                                                                                            Katrina Welker
                                                                                            kiadói szerkesztő

mrsp>!

Szerintem ezt a csendespihenő dolgot egészen az egyetemig meg kellene tartani.