85. legjobb gyermek- és ifjúsági irodalom könyv a molyok értékelése alapján

A ​nagy kiruccanás (Egy ropi naplója 9.) 110 csillagozás

Jeff Kinney: A nagy kiruccanás

Egy kirándulás a családdal jó móka – kivéve, persze, ha az a család Heffley-éké! Az utazás ígéretesen indul, de aztán hamar beüt a balhé. Benzinkúti mosdók, megkergült sirályok, egy kis koccanás, meg egy elszabadult malac – Greg Heffley frankóbb nyári szünetet is el tudna képzelni ennél. De még a legcudarabb kirándulásból is válhat kaland – ezt a kalandot pedig nem fogják egyhamar elfelejteni sem Heffley-ék, sem az olvasók!

Eredeti megjelenés éve: 2014

Könyvmolyképző, Szeged, 2017
224 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789633993507 · Fordította: Gyurkovics Máté
Könyvmolyképző, Szeged, 2015
224 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789633993507 · Fordította: Gyurkovics Máté

Trudiz
Jeff Kinney: A nagy kiruccanás

Persze hogy nem egy nyugalmas és unalmas utazásra indulhattunk a Heffley családdal. A kezdeti nehézségeket követően kiderül, hogy
– milyen szálláslehetőségek közül választhatnak,
– a megnyert malackával együtt milyen az élet,
– miért nem kell etetni a sirályokat,
– jobban kellene vigyázni a kulcsra…
s közben a humor sziporkák eltalálnak :)

Karcsika
Jeff Kinney: A nagy kiruccanás

Jahj, mintha a saját családomat látnám, komolyan xd
Ennyi szerencsétlenség is Gregékkel meg Szabóékkal történhet csak meg :D Nagyon tetszett a szarkasztikus humor amivel az egész könyvet átitatták és a történés folyamán megismert személy típusok és helyzetek szinte mind ismerősek voltak, bár én még nem voltam állatorvosnál, hogy oltást kapjak, de még bármi megtörténhet :D
Vicces, könnyű olvasmány és kellemes kikapcsolódást nyújt kicsiknek, nagyoknak egyaránt :))

Chöpp
Jeff Kinney: A nagy kiruccanás

O.K. Tényleg ez volt a legagyamentebb és legjobb Ropi egyben! (Egyébként nekem legalább annyira tetszett, mint a film.)

Annie_Cresta
Jeff Kinney: A nagy kiruccanás

Nagyon jó volt ez a rész, jókat röhögtem Gregék szerencsétlenségein. Ennyi hülyeségnek történnie egy út alatt…:D Nem tudok hosszabb értékelést írni, de eddig ez a kedvenc Ropi részem.

Ferger_Jolcsi P
Jeff Kinney: A nagy kiruccanás

El se hiszem, hogy egyetlen egy kiruccanás alatt ennyi balszerencse érhet egy családot! Gregék azonban mindig belekeverednek a leglehetetlenebb és leggázosabb szituációkba. Igazán rendkívüli és különc család. Ezúttal is jót szórakoztam az abszurd szerencsétlenkedéseiken.

meseanyu P
Jeff Kinney: A nagy kiruccanás

Egy kicsit mindig félek az új Ropik előtt, mert azt várom, hogy na ennyi rész után már biztos kifullad a lendület, és erőltetetté válik ez az egész, de ez a rész most megint annyira jó volt, hogy lassan be kell látnom, a végtelenségig lehet ezt nyújtani. Mondjuk ebben az is szerepet játszott, hogy végre nem az iskolai-otthoni szituk voltak napirenden, hanem a családi nyaralással egy új terület jött be a képbe, ráadásul az is nagyon jó volt, hogy így egy teljesen összefüggő történetté vált a kötet. A poénok meg nem annyira Greg idétlenségére, hanem az általános nyaralásos bakik karikírozására építettek, úgyhogy az egész olyan volt, mint egy jól megcsinált vígjáték jó sok csetléssel botlással. Jókat nevettem.

buzavirág P
Jeff Kinney: A nagy kiruccanás

Ilyet sem írtam még, de nekem a film jobban tetszett, poénosabb volt. De a könyvben is voltak olyan vicces események, amit kár volt kihagyni a filmből. Ebben a részben Rodrick vitte a pálmát ökörségeivel, és most az anyuka is szétszórtabb volt a megszokottnál.

Szimirza P
Jeff Kinney: A nagy kiruccanás

Hát ez a rész fenomenális volt :)) Eddig ez volt a legjobb, a legviccesebb és a legérdekesebb az eddig olvasottak közül. Nagyon jól szórakoztam, csak ajánlani tudom!

Jeff Kinney: A nagy kiruccanás

Imádtam! Úgy látom, nekem a Ropi sorozatból a kalandosabb, utazósabb könyvek jönnek be a leginkább, mert ezt is, és az Old School-t is azonnal megkedveltem. Tetszett az anyuka érdekes nevelési módszereinek bemutatása, a Malac története, a sorozatos szerencsétlenkedések, minden. Nagy kedvenc lett.

Véda MP
Jeff Kinney: A nagy kiruccanás

A legszórakoztatóbb Ropi Napló, amit eddig olvastunk.

Fleur_Rouge_Cerise

SZÓMÓKA

K: Mikor teszik ki Harry Pottert a Griffendélből?
V: Ha sokat Hugrabugrál.

Kapcsolódó szócikkek: Harry Potter
mrsp

Nem tudom, mit vártam egy benzinkúti vécétől, de a valóság MÉG ANNÁL IS rosszabb volt.

Fleur_Rouge_Cerise

Régen, amikor még kombink volt, én meg Rodrick egymás mellett ültünk leghátul, és az üléseink kifelé néztek a hátsó ablakon. Aztán egyszer jó nagy szószba kerültünk, amikor kicsit megvicceltük anyáékat, és emiatt leállított minket a rendőrség.

Ezek itt épp

elrabolnak minket!

mrsp

Szerintem ezt a csendespihenő dolgot egészen az egyetemig meg kellene tartani.

Ramz P

Ekkor Rodrick is beszállt a vitába. Ő arra szavazott, hogy TARTSUK MEG a malacot, mert akkor minden reggel friss szalonnát szerezhetnénk tőle, ahogy egy tyúktól tojásokat.

Ramz P

BAROMIRA nem akarok vérmalaccá változni, mert az nagyon megnehezítené a randizást.

nagara

Ha van valami, amit megtanultam gyermekéveim alatt, hát az, hogy NULLA beleszólásod van a saját életedbe.

nagara

Mindig azt hajtogatja, hogy a mai gyerekek azért nem tudnak barátkozni, mert folyton valaminek a képernyőjét bámulják.
Én viszont amondó vagyok: ha nekem lesznek gyerekeim, azok annyi ketyerével játszhatnak majd, amennyivel csak akarnak. Szerintem a boldog család titka a sok modern kütyü.

mrsp

Felvetettem, hogy béreljünk egy olyan óriási lakóautót, mert abban mindenünk elférne, sőt még maradna is hely.
Mert az egyszer fix, hogy ha nem akarunk családi perpatvart, akkor jó, ha mindenkinek van saját tere. Márpedig egy olyan speckó lakóautóban HETEKIG ellehetnénk anélkül, hogy összefutnánk.

Egy ropi naplója sorozat · Összehasonlítás