A ​nagy kiruccanás (Egy ropi naplója 9.) 164 csillagozás

Jeff Kinney: A nagy kiruccanás

Egy kirándulás a családdal jó móka – kivéve, persze, ha az a család Heffley-éké! Az utazás ígéretesen indul, de aztán hamar beüt a balhé. Benzinkúti mosdók, megkergült sirályok, egy kis koccanás, meg egy elszabadult malac – Greg Heffley frankóbb nyári szünetet is el tudna képzelni ennél. De még a legcudarabb kirándulásból is válhat kaland – ezt a kalandot pedig nem fogják egyhamar elfelejteni sem Heffley-ék, sem az olvasók!

Eredeti megjelenés éve: 2014

Könyvmolyképző, Szeged, 2020
224 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789633993507 · Fordította: Gyurkovics Máté · Illusztrálta: Jeff Kinney
Könyvmolyképző, Szeged, 2017
224 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789633993507 · Fordította: Gyurkovics Máté
Könyvmolyképző, Szeged, 2016
226 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789633993507 · Fordította: Gyurkovics Máté · Illusztrálta: Jeff Kinney

Trudiz >!
Jeff Kinney: A nagy kiruccanás

Persze hogy nem egy nyugalmas és unalmas utazásra indulhattunk a Heffley családdal. A kezdeti nehézségeket követően kiderül, hogy
– milyen szálláslehetőségek közül választhatnak,
– a megnyert malackával együtt milyen az élet,
– miért nem kell etetni a sirályokat,
– jobban kellene vigyázni a kulcsra…
s közben a humor sziporkák eltalálnak :)

Karcsika>!
Jeff Kinney: A nagy kiruccanás

Jahj, mintha a saját családomat látnám, komolyan xd
Ennyi szerencsétlenség is Gregékkel meg Szabóékkal történhet csak meg :D Nagyon tetszett a szarkasztikus humor amivel az egész könyvet átitatták és a történés folyamán megismert személy típusok és helyzetek szinte mind ismerősek voltak, bár én még nem voltam állatorvosnál, hogy oltást kapjak, de még bármi megtörténhet :D
Vicces, könnyű olvasmány és kellemes kikapcsolódást nyújt kicsiknek, nagyoknak egyaránt :))

Pesu>!
Jeff Kinney: A nagy kiruccanás

Úristen! Hogy lehetnek ennyire szerencsétlenek? Szerintem a világon minden rossz megtörtént velük amit csak ki tudott találni az író! De most komolyan! Minden! És nem csak Greg hoz rossz döntéseket, a családból szinte mindenki csinált valamit ami miatt valami rossz történt velük az út során! De az egy pozitívum, hogy senki sem hibáztatta a másikat és senkit sem szidtak le a szülők! :)

Paulina_Sándorné P>!
Jeff Kinney: A nagy kiruccanás

Vicces volt az egész történet. Greg anyukája nem semmi, néhány nevelési ötletétől még az én hajam is az égnek áll. Tudom, hogy jót akar, de hajmeresztő dolgokat talál ki. Bár vicces jelenetek sorát indítja el. Greg vicces figura, esetlen egy csöppet, mindig talál valamit, amivel gubancot okoz. Hatalmasat nevettem a könyv végén, spoiler. Manny nem semmi figura, mosolyogtató, hogyan forog körülötte a világ ebben a családban. Nem semmi nyaralást hoztak össze az biztos.

Annie_Cresta>!
Jeff Kinney: A nagy kiruccanás

Nagyon jó volt ez a rész, jókat röhögtem Gregék szerencsétlenségein. Ennyi hülyeségnek történnie egy út alatt…:D Nem tudok hosszabb értékelést írni, de eddig ez a kedvenc Ropi részem.

Ferger_Jolcsi P>!
Jeff Kinney: A nagy kiruccanás

El se hiszem, hogy egyetlen egy kiruccanás alatt ennyi balszerencse érhet egy családot! Gregék azonban mindig belekeverednek a leglehetetlenebb és leggázosabb szituációkba. Igazán rendkívüli és különc család. Ezúttal is jót szórakoztam az abszurd szerencsétlenkedéseiken.

Angieolvas P>!
Jeff Kinney: A nagy kiruccanás

A legszerencsétlenebb család. Bárhova mennek, vagy csinálnak valamit abból csak rossz sülhet ki. :D

Chöpp >!
Jeff Kinney: A nagy kiruccanás

O.K. Tényleg ez volt a legagyamentebb és legjobb Ropi egyben! (Egyébként nekem legalább annyira tetszett, mint a film.)

meseanyu P>!
Jeff Kinney: A nagy kiruccanás

Egy kicsit mindig félek az új Ropik előtt, mert azt várom, hogy na ennyi rész után már biztos kifullad a lendület, és erőltetetté válik ez az egész, de ez a rész most megint annyira jó volt, hogy lassan be kell látnom, a végtelenségig lehet ezt nyújtani. Mondjuk ebben az is szerepet játszott, hogy végre nem az iskolai-otthoni szituk voltak napirenden, hanem a családi nyaralással egy új terület jött be a képbe, ráadásul az is nagyon jó volt, hogy így egy teljesen összefüggő történetté vált a kötet. A poénok meg nem annyira Greg idétlenségére, hanem az általános nyaralásos bakik karikírozására építettek, úgyhogy az egész olyan volt, mint egy jól megcsinált vígjáték jó sok csetléssel botlással. Jókat nevettem.

Jeff Kinney: A nagy kiruccanás

Imádtam! Úgy látom, nekem a Ropi sorozatból a kalandosabb, utazósabb könyvek jönnek be a leginkább, mert ezt is, és az Old School-t is azonnal megkedveltem. Tetszett az anyuka érdekes nevelési módszereinek bemutatása, a Malac története, a sorozatos szerencsétlenkedések, minden. Nagy kedvenc lett.

Fleur_Rouge_Cerise>!

SZÓMÓKA

K: Mikor teszik ki Harry Pottert a Griffendélből?
V: Ha sokat Hugrabugrál.

Kapcsolódó szócikkek: Harry Potter
mrsp>!

Szerintem ezt a csendespihenő dolgot egészen az egyetemig meg kellene tartani.

mrsp>!

Nem tudom, mit vártam egy benzinkúti vécétől, de a valóság MÉG ANNÁL IS rosszabb volt.

Fleur_Rouge_Cerise>!

Régen, amikor még kombink volt, én meg Rodrick egymás mellett ültünk leghátul, és az üléseink kifelé néztek a hátsó ablakon. Aztán egyszer jó nagy szószba kerültünk, amikor kicsit megvicceltük anyáékat, és emiatt leállított minket a rendőrség.

Ezek itt épp

elrabolnak minket!

mrsp>!

Anya folyton azt mondja, hogy a legjobb, amit az agyaddal tehetsz, az, ha megtanulsz egy idegen nyelvet.

mrsp>!

Anya azt mondta, butaság volt fahéjas csigát meg mirelitpizzát venni, mert ezekhez sütő kell, a motelszobában meg nem szokott lenni olyan.
Rodrick azzal érvelt, hogy a pizzát is meg lehet MIKRÓZNI. Be is rakta a mikróba, hogy bebizonyítsa az igazát.
Legalábbis Rodrick azt HITTE, hogy az egy mikró. VALÓJÁBAN egy széf volt. Mire erre rájött, a pizza már be volt zárva.

mrsp>!

Ekkor Rodrick is beszállt a vitába. Ő arra szavazott, hogy TARTSUK MEG a malacot, mert akkor minden reggel friss szalonnát szerezhetnénk tőle, ahogy egy tyúktól tojásokat.
Szóval vagy lövése sincs, hogyan lesz a szalonna, vagy csak nem teljesen gondolta át, mit beszél.

BAROMIRA nem akarok vérmalaccá változni, mert az nagyon megnehezítené a randizást.

nagara>!

Ha van valami, amit megtanultam gyermekéveim alatt, hát az, hogy NULLA beleszólásod van a saját életedbe.

nagara>!

Mindig azt hajtogatja, hogy a mai gyerekek azért nem tudnak barátkozni, mert folyton valaminek a képernyőjét bámulják.
Én viszont amondó vagyok: ha nekem lesznek gyerekeim, azok annyi ketyerével játszhatnak majd, amennyivel csak akarnak. Szerintem a boldog család titka a sok modern kütyü.

Egy ropi naplója sorozat · Összehasonlítás