Pánik 118 csillagozás

Jeff Abbott: Pánik

Kinek ​az életét éled? Evan Casher tehetséges és sikeres filmes. Egy nap váratlan telefont kap édesanyjától, aki arra kéri, hogy látogasson haza. Azonnal… A szülői házban azonban csak egy holttestet talál, brutálisan meggyilkolt édesanyjáét. És még valakit… a gyilkost, aki rá vadászik. Fogalma sincs, ki üldözi, és miért. Hogy ki ölte meg az anyját, hogy hová tűnt az édesapja és a barátnője. Evan élete pár óra alatt darabjaira hullik szét. Nem hívhat segítséget, nem bízhat senkiben. Miközben egy kegyetlen gyilkosokból álló titokzatos szervezet elől menekül, rá kellene jönnie, ki is ő valójában, mert egy biztos: valaki másnak az életét élte. Jeff Abbott sokkoló és kiszámíthatatlan bestsellerét húsz nyelven adták ki. A tíz sikerkönyvvel rendelkező szerző a francia, a német, a brit, az amerikai, az ausztrál és a portugál olvasók nagy kedvence, a thriller műfaj új csillaga. A Pánikból nemsokára hollywoodi film készül, melyet a kritikusok és a rajongók már jó előre a Jason Bourne… (tovább)

Jeff Abbott: Panic

Eredeti mű

Eredeti megjelenés éve: 2005

Ulpius-ház, Budapest, 2008
460 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789632541570 · Fordította: Binder Natália

Galadriel

Jeff Abbott: Pánik

Úgy látom, azon kevesek közé tartozom, akiknek ez a könyv tetszett. Volt benne minden, ami számomra elegendő egy krimihez, de azért a horror címkét levenném róla.
Senki sem az, akinek elsőre gondolná az ember, folyamatosan újabb és újabb karakter jelenik meg a történetben, és nem tudod eldönteni, mégis kinek hihetsz. Evan karakterfejlődése szépen lett tálalva. Csak azért nem adtam neki maximális csillagot, mert egy kicsit hiányoltam a fokozott izgalom érzését, hogy megtudjam, mi a könyv vége.

Hajdu_Ildikó>!

Hmmm…
Napok óta gondolkodom, hogy mit is írjak róla.
Először is köszönöm @Klitty-nek a lehetőséget!
Másodszor értékeljünk:
pozitív:
+ tetszett a filmes körítés
+ tetszett Carrie
+ tetszett, hogy belecsapott a lecsóba már az elején, de utána annyira húzta, nyújtotta…
+ tetszett, amikor kissé pörgött, de…
Sok volt ez az összeesküvés elméletes CIA meg Lentiek meg KGB dolog. Nem tűnt meggyőzőnek, nem hittem el egy percre se, hogy ez valós lehet.
– túl sok volt, hogy mindenkinek ismertem a gondolatait. Izgalmas lett volna, ha nem tudom, bízhatok-e Carrie-ben vagy sem pl.
– nem tűntek hitelesnek a szereplők, valahogy kidolgozatlannak találtam őket és emiatt nem is tudtam velük azonosulni.
Nem kedveltem meg, nehezen haladtam vele, nem lettem Jeff Abbott rajongó…
(csak nekem tűntek fel a HP-s nevek?)

Henche>!
Jeff Abbott: Pánik

Kicsit megijesztett az olvasói értékelés, de most nem is értem, miért ilyen alacsony. A történet pörgős, folyamatos, rengeteg minden fért el a könyvben. Néha a valóságnak szembe megy, de egy kitalált sztorit olvashatunk, így szerintem belefért. Folyamatosan történik valami, jól összerakott könyv. Biztos, hogy olvasok még Abbott könyveket.

anglee>!

Hát ez baromira bejött.
Kapkodtam a fejem ide-oda, pörgött az egész mint állat.
Teljesen érthető volt, az elejétől fogva levágtam, hogy ki a hunyó, ki az akiben meg lehet bízni, és Evan nagyon jól beilleszkedett a titokban élők társadalmába. Carrie-n először meglepődtem, de aztán értelmet nyertek a fura dolgok.
Kettő dolog zavart egyedül a könyvben, ami miatt nem kapott 5 csillagot:
Az, hogy amikor az elején hazamegy, rögtön, a halott anyjára talál rá, és esélyt sem ad, hogy reménykedhessek benne, hogy talán még él. Nem. Ő rögtön lelőtte a poént.
Szerencsére, ezt többször nem játszotta el.
A másik gondom pedig két névvel volt: Granger és Pettigrew. Valahogy bezavartak a Harry Potteres nevek, akkor is, ha csak említést tettek róluk a könyvben, és nem voltak ténylegesen szereplők.
Ezt a két kis hibát leszámítva, letehetetlennek bizonyult.

Balázs_Erőss>!
Jeff Abbott: Pánik

Nem rossz, nem rossz! Mr. Abbott kap még esélyt nálam. Remélem, akkor már sikerül hitelesebbé tennie a szereplőit. Jason Bourne-höz hasonlítani Evan-t a főszereplőt, olyan, mint a magyar focit a spanyolhoz mérni. (Mindkettőhöz használnak labdát.) Azért filmet, nem forgatnék belőle, max egy minisorozatot.

Dettuskaa>!
Jeff Abbott: Pánik

Én nagyon szerettem ezt a könyvet! Pörgős, egy mondatnyi időnk sincs unatkozni rajta. Szerettem a karaktereket is és azt, ahogyan összefüggésben vannak. Imádtam Evan nyomozgatásait és azt, ahogyan reagál a szituációkra. Carrie karakterét is megkedveltem, igazi belevaló kiscsaj. Szóval nekem nagyon bejött! :)

Tüske>!
Jeff Abbott: Pánik

Igazat megvalva… Nem ezt vártam… Valami olyat ami ijedős.. Krimis..
Mint kaptam helyette.. Hát egy mixet.. Olyan érzésem volt, hogy az író.. Mint egy mixer össze önt három filmet egy shakerbe..
Salt ügynök
Az utazó
Foglalkozása: Amerikai
Jól össze rázza és mielőtt kiöntené rá tesz egy szűrőt… A végeredmény a könyv.. Innen onnan mazsolázva..

petronella10>!
Jeff Abbott: Pánik

Lehet, hogy nem kellett volna 3 krimit egyszerre kihoznom a könyvtárból? Ezt olvastam legutoljára, és valahogy nem nyert meg, nem lett kedvenc. Már régóta kíváncsi voltam, hogy mit tud Jeff Abott, de ezzel a könyvvel nem nyűgözött le.
Izgalmas volt az alapsztori, és tetszett, hogy azonnal belevágott a közepébe, nem volt semmiféle kecmec. Viszont az, hogy össze-vissza keverte a szálakat az FBI, a CIA, a KGB és a Lentiek között, hát az nekem már túl sok volt. Valahogy úgy érzem most, hogy nem is igazán értem, miről szólt ez az egész. Oké, hogy Donna ellopott valamit, és ezért most mindenkit megbüntet Jargo, és titkos a lista, és nem akarja, hogy kiderüljön, na de, hogy a CIA-ban hogy vannak emberei, és hogy lehet ennyire kém-ként élni, és felnőni, és egész életében erre készülni, és egyik pillanatról a másikra új emberként új életet kezdeni…hát ez hihetetlen és érthetetlen számomra. A szereplőket sem tudtam igazán megkedvelni, mert nem tudtam, hogy kiben bízhatok, és kiben nem? Evan egyébként nagyon jól átlátta a végére a dolgokat, és úgy gondolkozott, mint egy Lenti. Az mondjuk tetszett, hogy mindig voltak újabb ötletei, hogy kijátssza az ellenséget. :D A végén is eléggé össze voltam zavarodva, persze akkor már jobban kiderült a mit-miért. Hihetetlen, hogy spoiler.
Nem egy egyszerű történet, az egyszer biztos, és itt aztán figyelni kell, hogy ki-mit mond, ki- hova tartozik, mert nagyon gyorsan össze lehet kuszálni a dolgokat :D
Ez most sajnos nem lett kedvenc, de azért majd még próbálkozom más könyvével is, hátha az jobban megfog. :)

coldman>!
Jeff Abbott: Pánik

Végig pörgős,izgalmas.Egy pici lélek mintha hiányzott volna belőle.

Ana_Hutchins>!
Jeff Abbott: Pánik

Első könyvem Jeff Abbottól, teljesen véletlenül futottam bele egy zsibáruházban, mindössze 200 forintért. Általában utánanézek a vásárolandó könyveknek, mit írnak róla, mik a vélemények. Most nem tettem, csak levettem a polcról és hoztam. És milyen jól tettem. Fordulatos, izgalmas, 1-2 rész kiszámítható, de van, ami abszolút meglepetésként ért. Lekötött az elejétől a végéig.

Cheril>!

Ha gondolod, szívesen kölcsönadok neked egy kis lelkiismeretet. Úgyis van itt egy adag, amit már régóta ki akartam dobni.

Cheril>!

A lány mosolygott, egészen hozzásimult, arcát a mellkasára szorította. ajka fió dobogó szíve fölött volt.
– Én is szeretlek
– Nézz rám, úgy mondd
– A szívednek mondom.

Chuti>!

Az okos hazugság magja az igazság.

Kapcsolódó szócikkek: hazugság · igazság
Cheril>!

Senkiben se bízz, csak ha muszáj. Ez az én mottóm.

Kapcsolódó szócikkek: bizalom
Aniza I>!

Az elővigyázatosság biztos ismertetőjegye az intelligenciának.

Aniza I>!

Senki nem mondhatja meg neked, hogy mit tegyél. Ezt már korábban megtanultam.

Aniza I>!

Fogva tartani egy embert annyi, mint kirándulni egyet a lélekben.

Chuti>!

Soha nem ismerhetünk valaki mást annyira, mint amennyire szeretjük elhitetni magunkkal.

Kapcsolódó szócikkek: ismeretség
Chuti>!

– Az igazi kihívás az, hogy hogyan változtassuk lehetőséggé a vesztes helyzetet – mondta csendesen a hang, lágy, angol kiejtéssel.

Kapcsolódó szócikkek: kihívás
szabreni>!

A szeretet már nem szeretet, ha feltételekhez kötött.

Kapcsolódó szócikkek: szeretet