Özvegyek ​klubja 22 csillagozás

Jeff Abbott: Özvegyek klubja

Két holttest. Két gyilkosság. Két nő, akiket a halál köt össze.
Két férfi hever vérbe fagyva egy raktárban Austinban, Texas fővárosában. Az egyikük kiberbiztonsági szakértő New Orleansból, akinek épp leáldozóban van a szakmai csillaga, a másikuk Austin egyik legsikeresebb befektetői cégének társalapítója. Soha életükben nem találkoztak, semmit nem tudtak egymásról. Mégis egyszerre haltak erőszakos halált egy olyan helyszínen, ahol egyikőjüknek sem lett volna semmi keresnivalója. Mi kötötte össze őket? És vajon mi történhetett velük?A kérdésekre nemcsak a rendőrség igyekszik választ találni, hanem az egymást korábban szintén nem ismerő két feleség is. A két nő összefog, és közösen néznek szembe a befolyásos ellenséggel, aki mindenáron tévútra akarja vezetni a nyomozókat. Miközben mindketten sorra tesznek meg olyan lépéseket, amelyekre korábban képtelennek gondolták volna magukat, gyökeresen megváltozik az életük, és gyökeresen megváltoznak ők maguk is.

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Hard Boiled Jaffa

Jaffa, Budapest, 2022
368 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789634755173 · Fordította: Holbok Zoltán
Jaffa, Budapest, 2022
368 oldal · ISBN: 9789634756309 · Fordította: Holbok Zoltán

mate55>!
Jeff Abbott: Özvegyek klubja

Abbott feszültségekkel teli regényében kínos szövetség jön létre, amikor két özvegyasszony belemerül férjük halálos és veszélyes titkaiba – miközben megpróbálják megvédeni a sajátjukat. A történet a kiberbiztonság bonyolult és olykor sötét világát is bemutatja, valamint a vállalkozással összefüggő kockázatokat és stressztényezőket, beleértve az induló vállalkozások finanszírozása során felmerülő bonyodalmakat is. A cselekmény több szálon fut, az időben is ugrál, ennek ellenére mégis könnyen követhető. Két különböző feleség nézőpontja köré épül, (egymástól szöges ellentétben álló társadalmi osztályokból „érkeztek”) akiknek kétségtelenül egymásnak ellentmondó perspektívái vannak a különböző élettapasztalataik alapján, de a körülmények valamilyen módon arra kényszerítik őket, hogy közös hangot találjanak. Mindkét karakter (az eltérő személyiségeken kívül) nagyon eltérő képességekkel is rendelkezik, amit a rejtély megoldására alkalmaznak. Mindeközben mindketten saját érzelmi zűrzavarukkal is küzdenek, újra megvizsgálják az életükben élő emberekkel fennálló viszonyaikat, akikkel kapcsolatban most először szembesülnek kellemetlen igazságokkal. Időről időre csavar valamit az alaprecepten, amivel egyszerre kiszolgálja az olvasók jól bevett formulákhoz szokott igényeit, de a kíváncsiságukat is eredményesen megtartja. A vége kissé elhamarkodottnak tűnt, különösen ahhoz képest, hogy a regény rejtélye mögött meghúzódó feltárás egyébként jó ütemben zajlott, de tetszett, ahogy Abbott olyan befejezést kínál, amely azt sugallja, hogy van ötlete ennek a történetének a folytatására.

Jeff Abbott: Özvegyek klubja

Jeff Abbot most a lélektanra megy rá, nem véres akciókrimit írt. A regény legnagyobb erőssége a szereplők kitűnő lélektani ábrázolása. A váratlan fordulatokat, vibráló feszültséggel tudja végig tartani, amit egy elég meglepő befejezéssel zár.

Sheeana>!
Jeff Abbott: Özvegyek klubja

Ez egy korrekt krimi, az indítékok hihetőek, a főbb karakterek elég jó megrajzoltak, viszont a mellékszereplők sematikusak. A nyomozás menete jól felépített, és bár akad egy-két homályos részlet, de random könyvtári könyvként mindenképpen kellemes meglepetés volt

Szavak_erdeje>!
Jeff Abbott: Özvegyek klubja

„Mindig arra verik rá a balhét, aki legkevésbé tud visszacsapni”

Ez volt az első könyvem a szerzőtől, de nagyon tetszett a stílusa, ezért tervezek még több kötetet elolvasni tőle. Nagyon szépen köszönöm a Jaffa Kiadónak, hogy lehetővé tette számomra egy új szerző megismerését.

Nekem tetszett a könyv, gyorsan lehetett vele haladni. Izgalmas volt, pörgős, és egészen a végéig nem derült ki, hogy ki felelős a két férfi haláláért. Tetszett az író stílusa, beszippantott a történet, és nagyon kíváncsi voltam a végkifejletre.

A gyilkos kilétéig vezető út hosszú volt, viszont nagyon jól felépített. Sejteni sem lehetett, hogy ki mozgatja a szálakat. Nekem is volt egy elméletem, ami bevallom csúnyán megbukott. :)

Aki szereti az izgalmas krimiket, ahol egészen a történet végéig lehet izgulni a gyilkos leleplezéséig, annak szeretettel ajánlom ezt a kötetet.

Hosszabb ajánló a blogon:

Gyetvai_Éva>!
Jeff Abbott: Özvegyek klubja

Jó kis pszichokrimi volt ez. Még nem olvastam a szerzőtől, de most mindenképpen rákeresek a korábbi köteteire. Izgalmas volt még úgy is, hogy nem folyt a vér. Érdekes volt végig kísérni a két özvegy belső küzdelmét, hogy hogyan próbálnak egymással és egymással szembe is kialakítani kapcsolatokat annak érdekében, hogy kiderüljön az igazság.

robinson P>!

Sminket is tett fel, olyan gondossággal, mint festő a vászonra. Tökéletesen festett.
De belül össze volt törve.

mate55>!

Kirsten North azt tette, amit általában szokott, amikor Henry üzleti úton volt: lehuppant a kanapéra, ölébe vette a laptopját, és befejezte a munkáját, majd kínait rendelt abból az étteremből, amit Henry annyira nem szeretett, és nekiállt főzőműsorokat nézni.

Kókuszka>!

Mindig arra verik rá a balhét, aki legkevésbé tud visszacsapni.

robinson P>!

– Szóval szívesen jótékonykodik, hogy ne furdalja annyira a lelkiismeret a Louboutin cipője miatt?

robinson P>!

Ezt teszi a gyilkosság: felszínre hozza az udvarias gesztusok mögött megbúvó, mélyben lappangó érzelmeket.

robinson P>!

Ez a meló valahogy nem akart simán menni.

robinson P>!

Kinézett a lyukon. Egy ismeretlen pasas állt az ajtó előtt.

rannacska>!

Ugye dunsztod sincs, hogy működik egy házasság? Ha a feleség nem akarja, hogy itt legyél, akkor nem leszel itt.