Nyugodjék ​békében? 1 csillagozás

Jeanne-Marie Joel: Nyugodjék békében?

Nem öltem meg a testvéremet – mondta Charles, és most tényleg elsírta magát. De nem volt, aki megsajnálja. Vagy ha volt is, nem merte mutatni. A háziasszony meg rárivallt:
– Kértem, hogy ne bohóckodjék!
– Nos, arról hogy ki ölte meg, hogy mi történhetett, tényleg sejtelmem nincs. Illetve… Szóval még az is lehet, hogy én voltam. De esküszöm, hogy nem akartam.
– Jó vicc, nem akarta! Mintha csak egy vázát tört volna össze, véletlenül, és így óhajtaná megúszni az anyai pofonokat. Charles, maga nem gyerek. Felelős a tetteiért. Még akkor is, ha nem bír leszokni arról az átkozott morfiumról. Mert azt hiszi, könnyebb így? Hogy így meg lehet úszni? Hát vegye végre tudomásul, az ember nem azért születik, hogy megússza. De nem ám.

Arkánum, Budapest, 1991
236 oldal · ISBN: 9637939083 · Fordította: Angyalosi Gergely

CSSMesi>!
Jeanne-Marie Joel: Nyugodjék békében?

Sajnálom, hogy akárcsak az írónő másik könyvét, ezt se ismeri itt molyon kb. senki. Pedig igazán jó kis krimi ez is, akárcsak az előző része a Ne nyeld le szó nélkül!.
Ebben a részben az előző kötetben megismert Jeanne-Marie kénytelen egyedül helytállni, mivel a korábbi kötetbeli nyomozást vezető úriember külföldön tartózkodik. De szerencsére Jeanne-Marie megtanulta amit kellett, és jól elboldogul az eleinte kibogozhatatlannak tűnő szálakkal. Mellesleg ebből a kötetből az is kiderül, hogy miért ugyanaz az író és a főhősnő neve.
A történet elején kicsit meg voltam zavarodva, mert ahogy elkezdődött a sztori, fogalmam sem volt, hogy ebből most mi fog kisülni. Aztán szépen lassan kiderült, hogy egyáltalán mi történik. Utána el lehetett kezdeni a nyomozást is. Ami amúgy nagyon érdekes volt. Néha én is azt éreztem, hogy valami megfoghatatlanul ellebegett előttem, és ha rájönnék, hogy mi volt az, akkor talán közelebb lennék a megoldáshoz, és bár voltak sejtéseim, de korántsem voltam bennük biztos. Ettől függetlenül nagyon tetszett, és alig bírtam letenni, olyan kíváncsi voltam a megoldásra.

CSSMesi>!

Ó, drága gyermekem, megmagyarázni igazán mindent meg lehet. Csak hogy az igazság… Nos, az nem függ ám a mi magyarázatainktól.