Én, ​Mona Lisa 27 csillagozás

Jeanne Kalogridis: Én, Mona Lisa

Egy nő portréja, melyen az arcvonások az évszázadok során megfakultak, de így is mindmáig izgalomba hoz megannyi embert. Egy zseniális polihisztor, az emberiség történetének egyik legkiválóbb képzőművésze, aki bár számos tudománynak, s az élet számtalan titkának avatott ismerője volt, mégis mindenkinek ezt a festményt juttatja elsőként eszébe… Jeanne Kalogridis amerikai írónő nem mindennapi feladatra vállalkozott: elmeséli Mona Lisa életének történetét, s egy önmagában is lenyűgöző és drámai történelmi korszak keretei között közelről megismer kedhetünk Leonardo da Vincivel, Michelangelóval, Botticellivel, a művészetpártoló Lorenzo de Medicive Savonarolával, uralkodók, művészek, egyházfik és intrikusok egész sorával. A tizenötödik század végi Firenzében járunk, s aki elolvassa ezt a meghökkentően izgalmas, sodró erejű regényt, megismerheti Mona Lisa szerelmének megrázó történetét, sőt arra is kaphat egy lehetséges megfejtést, ki is volt valójában ez a titokzatos hölgy.

Palatinus, Budapest, 2008
686 oldal · ISBN: 9789632740157 · Fordította: Bozai Ágota

Bur3sz>!
Jeanne Kalogridis: Én, Mona Lisa

Nagyon tetszett! Izgalmas, kicsit romantikus, fordulatos és az utolsó percig történik valami. Olvastam már másik műben is erről a korról, a XV. sz-i Firenzéről, de ez sokkal részletesebb történelmi leírást adott. Meg lehet ismerni a Medici család bukásának apró részleteit, és a kor cselszövéseit, intrikáit. Mindezt egy ismert ismeretlen nő portréján keresztül.
Csak ajánlani tudom mindenkinek! Szórakoztató, letehetetlen!

fukszia>!
Jeanne Kalogridis: Én, Mona Lisa

Milyen jó, hogy az utókornak lehetősége van a történelem rejtélyes személyei köré mesét szőni. Szép történet egy szép (?) – most már azzá vált! – lányról.

OlvasóMókus>!
Jeanne Kalogridis: Én, Mona Lisa

Annyira jó volt ez a könyv!!! Sajnálom, hogy vége lett!

Mesi87>!
Jeanne Kalogridis: Én, Mona Lisa

A Borgia menyasszony jobban tetszett…Olyan érzésem volt,mintha a vége felé rászóltak volna az írónőre,hogy jó lenne,ha befejezné minél hamarabb..Összecsapta a befejezőrészt,a kémkedős fejezeteket meg nyújtotta.

island>!
Jeanne Kalogridis: Én, Mona Lisa

Olvastatta magát, jó a történet. És hát ez is egy lehetőség :)

Bur3sz>!

Isten az emberekre ruházza a döntést, hogy jót vagy rosszat cselekszenek – mormogta Zolumma. – Túl gyakran választják az utóbbit.

island>!

Láttam a festményt. Nem hasonlít rám. Nézem, csak nézem és nem a magam arcát, hanem szüleim arcát látom benne. Hallgatok, és az ő hangjukat hallom. Szeretetüket érzem és bánatukat, újra és újra átélem a bűnt, ami egybe kapcsolta és ami hozzám kötötte őket.
Mert az én történetem nem a születésemmel kezdődik, hanem gyilkossággal kezdődik, amit évekkel születésem előtt követtek el.

I. 11. oldal