A ​Penderwick lányok 24 csillagozás

Jeanne Birdsall: A Penderwick lányok

Nyári ​történet négy nővérről, két nyúlról és egy nagyon érdekes fiúról. A lányok négyen vannak, s bár nagyon különböznek egymástól, igazi testvéri összetartás van közöttük. Rosalind megbízható és gyakorlatias, Skye makacs és „az igazság bajnoka”, Jane álmodozó és regényt ír, a kis szégyellős Betty pedig egy lépést sem tenne a hátára erősített pillangószárnyak nélkül. Amikor a lányok nyaralni mennek az őket rajongásig szerető apjukkal, hatalmas a meglepetés: a várt barátságos, de mégis rozzant házikó helyett egy igazi vidéki kastélyban találják magukat. Hamarosan felfedezik a vadul burjánzó kert minden zegét-zugát, a padlás kincseit, a szelíd nyulakat és a kedves házvezetőnőt, aki a környék legfinomabb kalácsát süti. Ám az igazi meglepetés a birtok tulajdonosának fia, aki belevaló társuk lesz a kalandokban. A beképzelt és rideg tulajdonosnő koránt sincs úgy elragadtatva a lányoktól, mint a fia. Folyton arra figyelmezteti őket, hogy lányoknak mi való és mi nem. A szabályokat persze… (tovább)

Eredeti mű: Jeanne Birdsall: The Penderwicks

Eredeti megjelenés éve: 2005

M-érték, Budapest, 2007
268 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789639693203 · Fordította: Bíró Júlia

Beatrice8
Jeanne Birdsall: A Penderwick lányok

Első könyveim egyike volt, akkor imádtam. Izgalmas, aranyos és tényleg nagyon jó könyv gyerekeknek, lányoknak.

Melia
Jeanne Birdsall: A Penderwick lányok

Ha egyetlen szóval kellene jellemeznem ezt a könyvet, az lenne, hogy: Bájos. Annyira kedves volt a történet. Néha szüksége van az ember lelkének ilyen olvasmányokra.
A lányok nagyon szimpatikusak voltak. A koruknak megfelelően viselkedtek, és volt személyiségük is. Nem egymás klónjai voltak.

Nadine_Never
Jeanne Birdsall: A Penderwick lányok

Aranyos kis nyári olvasmány. Imádom a meséket, és ezt is imádtam.

Norri
Jeanne Birdsall: A Penderwick lányok

Ebben a könyvben négy lány tesó (akik anyjukat elveszítették,és apjukkal élnek) kapta a főszerepet. Rosalind,a legnagyobb Skye,akinek minid igaza van Jane, a fiatal író és Betty,akinek szinte már a részéhez tartoznak a pillangó szárnyai (amit soha le nem venne). :) A lányok egy izgalmas nyár elé néznek apjukkal egy csodás üdülő helyen.
Úgy tűnik hogy minden rendben amíg fel nem tűnik birtokos (aki nem éppen a legkedvesebb teremtés..) és aki mindenért megszidja őket. De aztán…feltűnik egy fiú is,akiről később kiderül hogy ő a birtokos fia. De persze ő sokkal kedvesebb mint az anyja…és vajon mit fognak tenni a lányok még a nyaralás alatt? Valyon lesz valami a fiú és Rosalind között?
Ajánlom mindenkinek hogy olvassa el ezt a könyvet mert nem túl hosszú ,és szerintem nagyon jó (mármint nekem nagyon tettszett)! ;)

Kaulicskr
Jeanne Birdsall: A Penderwick lányok

Aranyos, vicces és kreatív történet, amit felnőttnek-gyereknek egyaránt ajánlok.
Bővebben: http://cimtelenmertnincsjobbotletem.blogspot.hu/2017/05…

Annamarie P
Jeanne Birdsall: A Penderwick lányok

Tipikus gyerekkönyv 10-14 éveseknek. De aranyos és kedves.