Síron ​innen, síron túl (Cat és Bones 7.) 83 csillagozás

Jeaniene Frost: Síron innen, síron túl

Mindig akad egy újabb kiásandó sír.

Az élet az utóbbi időben természetellenesen nyugodtan telt a vámpír Cat Crawfield és férje, Bones számára. Tudhatták volna, hogy nem szabad lazítaniuk az éberségükön, mert egy megdöbbentő felfedezés miatt most újra kénytelenek akcióba lendülni, hogy megakadályozzanak egy mindent elsöprő háborút…

Egy aljas CIA-ügynök rettenetes titkos tevékenységet folytat, amely azzal fenyeget, hogy veszélyesen elmélyíti a feszültséget az emberek és az élőholtak között. Catnek és Bonesnak versenyt kell futniuk az idővel, hogy megmentsék a barátaikat a halálnál is rosszabb sorstól… mert minden újabb felfedett titokkal egyre halálosabbnak bizonyulnak a következmények. És ha kudarcot vallanak, az életüket – és mindenkiét, akit szeretnek – egy hajszál fogja elválasztani a sírtól.

A világszerte kirobbanóan sikeres Cat és Bones-sorozat befejező része.

Hagyd, hogy elragadjon!

Eredeti megjelenés éve: 2014

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Zafír pöttyös könyvek Könyvmolyképző

336 oldal · ISBN: 9789632459721 · Fordította: Papp Fruzsina
336 oldal · ISBN: 9789632459714 · Fordította: Papp Fruzsina
336 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789632459295 · Fordította: Papp Fruzsina

Bones (Crispin Russell) · Catherine Crawfield · Spádé (Charles DeMortimer) · Dave · Tate Bradley · Ian · Marie Laveau

Bagneso>!
Jeaniene Frost: Síron innen, síron túl

Bizony, tényleg meghatározó pillanat egy könyvmoly életében, mikor kedvenc sorozata nemcsak legújabb, de egyben legutolsó részét tartja a kezében. De hogy mennyire az, arra már csak akkor döbben rá, amikor el is olvassa! :D Én pedig most egyszerre vagyok határtalanul boldog, és kicsit szomorú is, merthogy ezzel a résszel tényleg itt a vége, fuss el véle… ó és ez utóbbi kijelentés Cat és Bones esetében teljesen helytálló és frappáns is a lezárást illetően! :D Az utolsó kalandjukban Frost ismét elővarázsolt néhány hajmeresztő ötletet a tarsolyából, és ezúttal sem kicsit sikerült felborzolnia a kedélyállapotomat egyik-másik húzásával. De természetesen ezáltal azt is elmondhatom, hogy most is olyan lelkesedő izgalomban tartott az olvasás során, mint anno sok-sok évvel ezelőtt, amikor először kezdtem el a sorozatot, és mint régen, most is imádtam minden egyes pillanatát ennek a hihetetlenül halhatatlan történetnek a hihetetlenül halhatatlan szereplőivel együtt. Ugyan a történet legnagyobb meglepetéséről már előre tudtam, azért még így is megfogtak és megdöbbentettek az események, amik előttem és a szereplők körül zajlottak. Cat és Bones most utoljára indult harcba a főszerepben, de olyasmiért, amiért eddig talán a legjobban megérte küzdeniük. És a bátorságukért, kitartásukért és ravaszságukért cserébe meg is kapták a tökéletes befejezéstspoiler, rájuk oly jellemzően egyedülálló módon persze. De ami a legjobb, hogy én is teljesen elégedett vagyok azzal, amit ezzel az utolsó résszel kaptam! Nem okozott csalódást, csak egy kis szomorúságot az elválás miatt, de most is jókat nevettem a történet sajátos humorán és poénjain, irultam-pirultam a szenvedélyes pillanatok közben, és izegtem-mozogtam a legizgalmasabb, legveszélyesebb, vagy épp legvéresebb összecsapások közepette, és nekem mindez így volt tökéletes! Az írónő a könyv első oldalán köszönetet mond, hogy beengedtük Catet és Bones-t az életünkbe, de kedves Jeaniene, inkább én vagyok az, aki köszönettel tartozom, amiért kitaláltad, megírtad és végül elolvashattam ezt a sorozatot, ami életem egyik legnagyobb kedvence lett, örök szeretet és rajongás, mind a történet, mind a szereplők iránt! :) Nincs is mit mondanom mást, mint hogy CAT&BONES FOREVER!!! ❤❤❤

deen>!
Jeaniene Frost: Síron innen, síron túl

Piszkosul sokat vártam, hogy a sorozat végre telkes legyen. Talán a hosszú várakozás miatt, sajnos többet vártam a befejezéstől. Mintha szereplőink kicsit berozsdásodtak volna, és mintha ők sem akartak volna még egy kalandra vállalkozni. Izgalmas volt újra erről a világról olvasni, de valahogy már nem tudtam úgy belerázódni, mint korábban. Persze voltak olyan részek a könyveb, amik nagyon jó voltak, és persze az írónő képes volt még egy lapáttal rátenni a korábban történtekre, de nem kerültem maradéktalanul a hatása alá. Cat és Bones az egyik kedvenc párosom, így örülök, hogy hosszú idő után végre révbe értek, nem is akárhogy!

_Leelan_>!
Jeaniene Frost: Síron innen, síron túl

Hihetetlen, hogy életem egyik legmeghatározóbb, legkedvesebb sorozata véget ért.
Nagyjából 14 éves korom óta olvastam a sorozatot.
Döcögős időszakot is letudott küzdeni amikor az Ulpius megszűnt.
Emlékszem mekkora rajongói összefogás volt érte.
A KMK pedig elhozta nekünk és hatalmas köszönet, hogy az utolsó részt is kiadták!
A cselekmény a szokásos izgalmakkal teli volt, pörgős
Viszont éreztem, hogy Frost ebben a könyvben elköszön a sorozattól.
Megjelentek régi szereplők, kisebb-nagyobb szerepeket kaptak.
Spade és Denis nagyobb jelenerinek kifejezetten örültem, mert belőlük mindig kevés volt, méltánytalanul.
Tetszett a rész, hogy mit tartogatott eddig Frost titokban.
Kicsit hosszabb, esetleg távolabbi epilógusnak is örültem volna, de így sem volt rossz.
Kíváncsi lennék Katiere, hogy mi lesz a sorsa.
Biztos vagyok benne, hogy Cat és Bones nem hagyja csak úgy spoiler, de ez már olyan része az ő történetüknek, ami a rajongók, olvasók fantáziájára bízott Frost.
És végülis jól tette. Kerek egész a sorozat, szép lezárással, lehetőséggel, reménnyel, boldogsággal telve, nem húzta addig, míg már kimerült volna a történet.
Szerettem olvasni, ahogy Cat és Bones megtanultak kommunikálni egymással, de még mindig nem az igazi, de végülis mikor tökéletes minden a valóságban is?
Bones hatalmas kedvencem, az is lesz mindig.
Számtalansuor sírtam Cattel együtt, azok miatt, amiket tett, de értettem, hogy miért tett úgy, ahogy tett.
Hihetetlen, hogy 14 év után búcsúzom tőle, hogy nem lesz új rész belőle.
Egyszerre vagyok boldog, hogy olvashattam a végét, ugyanakkor szomorú is, hogy végetért.
Ez a sorozat az, amit képes voltam bárgyú vigyorral, hangosan röhögve, sírva, kiakadva olvasni.
Biztos vagyok benne, hogy sokszor a kezembe fog még akadni és vagy tucatszor újra olvasom majd.
Imádom könyv ♥

Fairymysz>!
Jeaniene Frost: Síron innen, síron túl

Nagyon jó sorozatzáró kötet volt. Az elejétől a végéig izgalmas volt és a csavaroktól pedig folyton kapkodtam a fejem. off
Örülök, hogy a vége az lett, ami, és örülök, hogy azért nem végleg búcsúzunk tőlük.

turanett P>!
Jeaniene Frost: Síron innen, síron túl

Bár a sorozat lezárul, mégsem szeretném elengedni ezt a sorozatot. Hihetetlen ez a világ, és mindig is az egyik kedvenc párosom lesz Cat és Bones. Viszont akármennyire is szeretem ezt a sorozatot, ez a befejezőrész kissé gyengére sikeredett. Mintha, már az összes muníciót eldurrantotta volna az írónő. Nekem ez a fajok keveredése dolog erős volt, illetve Katie megjelenése is rontott a dolgokon. Cat olyannyira kifordult magából, már nem tudott logikusan cselekedni. Bones viszont…. a kis sunyi, még mit titkolhat. Hát miket csinált?? A többiekkel nem volt gond, imádtam őket. Azt viszont sajnáltam, hogy Madigan ilyen olcsón „megússza” a dolgot. A vége cuki volt, és sajnálom, hogy vége, de talán jobb is így.

Jeaniene Frost: Síron innen, síron túl

Huhh, ez nem volt semmi. Ha az előző részekre 5 csillagot adtam, akkor azt hiszem, ez 7-et is megérdemel.
Hihetetlen jó befejezést kaptunk egy hihetetlen jó sorozathoz. Minden volt benne, ami szem szájnak ingere; öröm, bánat, izgalom, sokkhatás és sok-sok meglepetés.
Végre mindenre választ kaptunk, ami rejtve maradt az előző részekben, kezdve azzal, hogy kicsoda Madigan, és miért titkolt el Don mindent Cat elől.
A lényeg viszont nem ez volt, hanem hogy az írónő egy akkora csavart tett ebbe a részbe, amire senki sem számított. Nem is tértem magamhoz, amikor kiderült…és bár első pillanatban azt gondoltam, hogy ezt miért kellett, ez hamar elmúlt és helyét átvette az „azt a kutya fáját neki” gondolat (csak egy kicsit vulgárisabban).
Le a kalappal az írónő előtt, igazán nagyon alkotott így a végére, és azt kell mondanom, megérte ennyit várnia befejezésre…erről kár lett volna lemaradni!

catilde>!
Jeaniene Frost: Síron innen, síron túl

El sem hiszem, hogy befejeztem a sorozatot. 10 éve kezdtem el és Hipp hopp már be is fejeződött . :D
Számomra még mindig töretlen Cat és Bones, de azért az eltelt 10 évben nagyon megváltozott a könyvek téren az ízlésem így fura volt újra a hangulat. Azért örülök, hogy hosszú huza-vona után csak befejezték a sorozatot és olvashattam magyarul.

Katalovesbooks P>!
Jeaniene Frost: Síron innen, síron túl

Ez a rész pont olyan volt, amilyennek lennie kellett, szerintem jól mutatja, hogy világszerte miért ilyen sikeres ez a sorozat. Izgalmas volt, kellően beteg, kellően humoros, kellően szórakoztató. Nem, semmi mély, minden realitást nélkülöző, néhol kissé logikátlan, de hé…nem is ezért szeretjük ezt a sorozatot! Sajnálom, hogy elzárul Cat és Bones sorozata, biztosan hiányérzetem lesz utána, ugyanakkor nem bánom, hogy nem húzza el az írónő a sztorit, mint a rétestésztát.
Imádnám, ha a Könyvmolyképző kiadná újra a korábbi részeket, szívesen tudnám a magaménak a sorozat minden darabját, hogy amikor ránézek a polcomra, felidézhessem a kedvenc jeleneteimet általuk, de szerencsére enélkül is elég mély nyomot hagyott bennem Cat és Bones, így emlékeztető nélkül sem felejtem el, hogy mennyire szerettem őket és mennyire ajánlom ezt a sorozatot az erotikus-romantikus fantasy kedvelőinek, akik még nem unják a vámpírokat. :D

ancsee P>!
Jeaniene Frost: Síron innen, síron túl

Imádtam, imádtam, imádtam! Továbbra is a kedvenc párosom Cat és Bones. :) Újabb lebilincselő, humoros, izgalmas és érzelmes kaland, aminek remélem, hogy lesz folytatása. Cat bizalmatlansági problémáján még sokat kell dolgozni, de Bones sem az igazság bajnoka, annak ellenére, hogy értem mit, miért tett. Denise előtt le a kalappal, igazi önfeláldozó barát! Don egyre unszimpatikusabb.

Hisztis_Manó>!
Jeaniene Frost: Síron innen, síron túl

Az előző két könyv viszontagságaihoz képest, végre visszatértünk a gyökerekhez és igen izgalmasra sikeredett a befejező rész.
Cat és Bones megint egy szerethető párost alkot, ahol a csipkelődés újra előtérbe került, illetve a közös munka.
Ügyesen közrefogta az eddigi világ szereplőt, akik most szinte kivétel nélkül egytől egyig feltűnnek az utolsó részben.
Végére sikerült újra jól éreznem magam ebben a világban és örömmel olvasni az a sorozat lezáró részét.
Nem utolsó sorban azért szeretném megköszönni a Könyvmolyképző Kiadónak, hogy végül csak befejezték a sorozatot, jó pár évig elkönyveltem, hogy én ezt már nem olvashatom.

Könyvmolyképző KU>!

Lehet, hogy belefáradtam már a harcokba és az állandó lavírozásba élet és halál határmezsgyéjén, de ez nem jelenti azt, hogy nem vagyok jó benne. Vannak, akik anyának, apának, feltalálónak, művésznek, szónoknak, prédikátornak születnek… és vagyok én.

Kapcsolódó szócikkek: Catherine Crawfield
krisztiii88>!

Vannak napok, amikor az ágyból sincs értelme kikelni.

Könyvmolyképző KU>!

Az elmúlt harminc évem alatt több mindent láttam és tettem, mint sokan egy egész élet alatt, de a szerelem nélkül soha nem jutottam volna el idáig. Ez volt a szilárd talaj a lábam alatt, amikor minden más összeomlott körülöttem, és az előttem álló veszély és bizonytalanság ellenére tudom, hogy ez újra így lesz.

– Cat. Isten hozott!
A szavak barátságosak voltak, de Spádé hangja inkább óvatos volt, mint szívélyes. Rávillantottam a legnyerőbb mosolyomat a magas, fekete hajú vámpírra, amire azonnal egy fintorral válaszolt.
– Na, most már tudom, hogy a látogatásotok bajt hoz.

Kapcsolódó szócikkek: Spádé (Charles DeMortimer)
krisztiii88>!

-Stip-stop a következő járat bárki mással, csak vele nem! – fakadt ki, amikor végre megálltunk.
Aztán egy sikolyra kaptuk fel a fejünket, ami körülbelül nyolcszáz méterrel fölülünk jött. Tate zuhant felénk a karjaival csapkodva, mintha azzal akarná megtörni a szabadesést. Persze nem sikerült. Elég keményen csapódott a földbe ahhoz, hogy többcentis lenyomatot hagyjon maga körül a puha talajban.
– Oké, stip-stop bárkivel, aki nem is ő – módosította az előbbi kijelentését Dave, ahogy Ian lassan leszállt a Tate méretű lyuk mellé.

Kapcsolódó szócikkek: Dave · Tate Bradley
Könyvmolyképző KU>!

Egy halálos ellenfélnek egy másik halálos ellenfelet átadni olyan lenne, mintha folyamatosan töltött pisztolyt tartanál egyenesen a szívedre szegezve. Ám amivel a barátaimnak most szembe kell nézniük, talán ennél is rosszabb.

vklara>!

Aztán az a személy, akitől a legkevésbé vártam, hogy az én oldalamra áll, belibbent a konyhába. A csípőjére tekert lepedőn kívül semmi mást nem viselt.
– Miért fáradsz, Crispin? Egy harcost vettél feleségül, ne próbáld meggyőzni arról, hogy a kispad jobban illik hozzá.
– Azon a napon, amikor magadon kívül mást is szeretni fogsz, majd megfogadom a házassági tanácsaidat Ian! – vágta oda jeges hangon Bones.
– Akkor az a nap ma van – felelte Ian élesen – mert szeretlek, te átkozott fafejű gazfickó! És szeretem azt az arrogáns, fölényeskedő piperkőcöt is, aki ott vigyorog – intett Spádé felé, akinek azonnal lehervadt a vigyora- , valamint azt az érzelmileg meghasadt, meghibásodott médiumot is, aki nemzett engem. És te Crispin, egy vérszomjas pokolfajzatot szeretsz, aki harminc év alatt valószínűleg több embert ölt meg, mint én kétszáz év alatt, úgyhogy még egyszer mondom, ne fáradj azzal, hogy meggyőzd arról, hogy nem az, aki.

vklara>!

Egyszerre örültem és undorodtam. Így kell felpumpálni Ian egóját és sutba vágni a feminizmust, Barb!
Aztán emberek csoportja takarta el előlünk a jelenetet.
„Szegénykém!” "Jól vagy?" és a „Hadd segítsek!” női kórusa zendült fel.
– Hihetetlen – mormogtam.
Pusztán azzal, hogy végigsétált félmeztelenül az utcán, sikerült összeszednie egy egész háremet.

Cat és Bones sorozat · Összehasonlítás