53. legjobb romantikus könyv a molyok értékelése alapján
56. legjobb fantasy könyv a molyok értékelése alapján
99. legjobb kortárs könyv a molyok értékelése alapján

Síri ​csendben (Cat és Bones 3.) 610 csillagozás

Jeaniene Frost: Síri csendben

És megnyílik a föld… síri csendben.
Cat Crawfield és élőhalott szerelme, Bones összeszokott párost alkot. Számos csatát nyertek a halandók oldalán az elvetemült vámpírok ellen, de most fordult a kocka. Cat hiába él rejtőzködő életet, ellenségei leleplezik, és ez akár az életébe is kerülhet. Eközben Bones egykori szerelme, a fekete mágia ismerője is a nyomukban liheg, és Cat ügyessége és esze ez egyszer kevésnek bizonyul a gonosz hatalma ellen. Csakis vámpírösztönében bízhat, ha meg akarja menteni szerelmét a síron túli sírtól.
Jeaniene Frost Cat és Bones vámpírvadász-sorozata fergeteges sikert arat a vámpírrománc rajongóinak körében. Humorral, érzékiséggel és hihetetlen izgalmakkal teli könyveit felejthetetlen karakterekkel népesíti be. A Cat és Bones páros egy csapásra világhírű lett, a sorozat pedig vezeti a sikerlistákat.

Eredeti megjelenés éve: 2009

Ulpius-ház, Budapest, 2010
366 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789632543505 · Fordította: Hoppán Eszter

Kapcsolódó zóna

!

Jeaniene Frost

255 tag · 59 karc · Utolsó karc: 2019. április 24., 20:22 · Bővebben

Bones (Crispin Russell) · Catherine Crawfield · Vlad Tepes · Spádé (Charles DeMortimer) · Ian · Mencheres · Anne Rice · Justina Crawfield

_Eriii
Jeaniene Frost: Síri csendben

Egyezzünk meg abban, hogy többé nem fogom számolni, hogy hányadik újraolvasásnál tartok, mert úgy érzem egy kicsit ciki volna. Minden újraolvasásnál azt kívánom, hogy az ilyen sorozatok örökké tartanának, mert szerintem megunhatatlanok. Ebbe a részben is, mind minden részben nagyon sok akció volt. Nagyon eseménydús volt. Catért nagyon fájt a szívem, szerencse, hogy már kívülről tudom, hogy mi történik, mert az első olvasáskor majdnem meghaltam Cattel együtt. Bones hozza a formáját amit megszokhattuk tőle. Feltűnik itt Vlad, aka Dracula, meg Ian. Mindkettőt nagyon bírom. Justinán meg olyan hangosan röhögök, hogy az már túlzás. Ajánlom nagyon…

DarknessAngel
Jeaniene Frost: Síri csendben

Egyszerűen képtelenség megmondani, melyik rész tetszik a legjobban, mert mindegyiket más-más okok miatt szeretem annyira. Ebben a részben pl. azt szeretem, hogy Cat és Bones már spoiler, az elejétől kezdve együtt vannak, senki nem hagy el senkit, boldogok, Ian sokkal szerethetőbb figura, és Vlad is megjelenik. *-* Viszont a szomorú részek… Még mindig úgy fáj, ha spoiler
Tate kivételével mindenkit imádok, egyszerűen olyan jó erről a bandáról olvasni. :D Bárcsak Bones igazi lenne, és kibújhatna a lapokból.♥ Örök kedvenc vámpíros sorozatom.♥

Krisztina_Németh_2
Jeaniene Frost: Síri csendben

Jaj annyira imádom Bonest!
Nem tudom hányszor olvastam már a sorozatot, de nem tudom abbahagyni. Imádom a föszereplöket, ami ritka mert általában a nöi karakterek idegesitenek. Cat egyáltalán nem idegesit, Bones imádnivalo, a többiek is jofejek. Már szinte Justinát is kedvelem. Imádom minden sorát!

Nikyy18
Jeaniene Frost: Síri csendben

Egyszerűen imádtam. Nem hittem volna hogy még lehet fokozni a dolgokat de kiderült hogy tévedtem. Cat és Bonest egyszerűen nem lehet megunni. Bár most olvastam másodjára és hiába tudtam mi fog történni Bones-al most is megkönnyeztem egy kicsit. És hát Vlad haláli pofa volt. Mindenkinek csak ajánlni tudom.

Naiva P

Ha nekem is lenne egy Bones-om…. *Sóhaj*
Továbbra is imádom ezt a történetet, azt a világot, amit Frost megalkotott. Még mindig hozza a tőle elvárt szintet. Egyszerűen ez az a könyv, amitől megszűnnek a szürke hétköznapok, miközben olvasod. A történet egyre intenzívebb, sötétebb, pedig az előző két részre sem lehet panaszkodni. Cat és Bones fülledt erotikájától, romantikájától pedig csak úgy izzanak a lapok. Azért itt már akadtak szomorúbb jelenetek is, de még mindig a gyors akciók és a humor a történet legfőbb jellemzői.
Nagyon jót tett a hatalmas csavar az egyébként is csavarokkal teli történetnek. Meg sem említve Vlad-ot. Egy újabb remek, szerethető és titokzatos karakter. Tulajdonképpen Mencheres-en kívül mindenkit csípek. (Fogalmam sincs, hogy őt miért nem.) Igen, még Cat anyját is és azt a szerencsétlencsomag Tate-et. is.
De Bones, hát ő Bones. Ez majdnem mindent elárul. Örök favorit.

Szilvi00 P
Jeaniene Frost: Síri csendben

Nincs olyan rossz nap az én „könyves világomban”, amin ne segítene kedvenc vámpírom, Bones!
Kevés olyan sorozat van az olvasmányaim között, amelyiket három rész után is 5 csillaggal értékeltem, de Cat és Bones párosát részről-részre egyre jobban imádom. Frost nem csak tartja a színvonalat, hanem mindig tudja emelni a tétet. Zseniálisan szövögeti a szálakat, újabb és újabb veszélyes helyzetek elé állítja hőseinket. Ebben a részben még az eddig legyőzhetetlennek tűnő spoiler Imádom az egész bagázst, A pimasz Juan-t, a nyíltan flörtölő Tate-t (kész csoda, hogy Bones még nem tépte le a fejét) és folytathatnám a sort, Ráadásul végre megérkezett Vlad is! spoiler ugyanúgy megállt bennem az ütő, mint első olvasásra.

mdmselle I

Megszámoltam: 14 szortyintás!

Első számú fordítói alapszabály, avagy a Gatyába Rázás Törvénye:
Azért mert sz@r az alapanyag, neked még nem feltétlenül kell sz@rt adnod ki a kezeid közül!
+ Csak azért mert az angol nyelv szavakban szegény mint a templom egere, és a szerencsétlen író kénytelen 37-szer leírni azt hogy „sniff” (nem 'tom mi volt az eredetiben, csak tippelek), a fordítónak még nem muszáj ennyiszer szót ismételnie, pláne nem alkotni egy nemlétezőt, hanem próbálja megérteni a szó jelentését és ne tükörfordítson, könyörgöm, hanem írja meg újra azt a nyüves könyvet magyarul! Igazán… a magyarban annyi a szinonima, mint égen a csillag (vagy szőr az orrban ugyebár), és a csillió szortyintás helyett szabad olyat is leírni ám, hogy fintorgott, vagy hogy felhúzta az orrát stb…

GytAnett P
Jeaniene Frost: Síri csendben

Ennél a résznél éreztem, hogy igen! Ez az, ami nekem kell! Izgalmas, eseménydús és fordulatos, igazán kedvelhető szereplők. Mi kell ennél több? :))
Egyre veszélyesebb játékot űz Cat és Bones, pedig korábban sem volt éppen egy életbiztosítás a „munkájuk”. Határozottan elkezdett életveszélyessé válni a helyzet, ami bizony összefogást igényelt. spoiler
Hm.. nem akarok különösebben spoileres értékelést írni, de erről most csak így lehetne. Atomkirály könyv volt, amit csak úgy faltam. Hiányzott már az az érzés, hogy ne tudjam letenni a kezemből a könyvet, mert megőrülök. :P
Nem gondoltam volna, hogy ez tényleg egy ennyire jó sorozat, pedig sokan mondták már. Garantáltan folytatom az olvasását. :)

LyliaBloom I
Jeaniene Frost: Síri csendben

Tyű, ez kemény volt! Mondjuk kicsit éreztem benne egy olyat, hogy „na hozzunk be egy jó nagy főgonoszt, hogy tovább lehessen vinni a sztorit” érzést, de ettől függetlenül tetszett, mert este alig bírtam letenni, pedig már nem láttam ki a fejemből rendesen :)
A Tate-szál viszont egyre jobban idegesít….
Ja, és akit nagyon megkedveltem: Vlad :D

dreamborder
Jeaniene Frost: Síri csendben

Bones az egyik könyves álompasim és nem is tudom, mit kellene tennie ahhoz, hogy ez megváltozzon. :)
Ebben a részben sem kellett csalódnom, s a végén az izgalom is megvolt. spoiler Egy picit még most is hiányolom azt a sok vicces jelenetet, ami az első részben volt, de azért az összeszokott párosukat is nagyon kedvelem. :) Természetesen ebben a könyvben is volt bőven hangosan röhögős rész, pl. Cat anyja és R. Sajnos valaki elspoilerezte, khm… @lustica :D, de így is remekül szórakoztam! Vladot is nagyon megkedveltem, hatalmas arc! :'D
A cselekmény is megállta a helyét, örülök, hogy a kommandós irányból áttérünk a vámpírpolitikához. :) Lassan elő kell vennem a kiegészítő köteteket is, hiszen vannak itt érdekes mellékszereplők! :)

Bagneso

– Dugulj el, nem vagyok kíváncsi a poénjaidra – csattant fel Bones. – Beszélgess inkább egy íróval, aki népszerűbb színben tüntethet fel.
– Mi van, Anne Rice nem hívott vissza, haver? – kérdezte Vlad vitriolosan. – A féltékenység csúnya tulajdonság.

Kapcsolódó szócikkek: Anne Rice · Bones (Crispin Russell) · Vlad Tepes
Kovtünci

A körülmények ellenére a bennem lakozó tízéves gyerek legszívesebben kérdésekkel borította volna el Vladot. Ki van eltemetve a kastélyod kápolnájában? Tényleg a szultán követeinek fejére szegeztetted a turbánt, amikor nem voltak hajlandók levenni? Mikor lett belőled vámpír? Még azelőtt, hogy állítólag a csatamezőn ittál ellenségeid véréből, vagy utána?
– Egy hasonló testalkatú jobbágy. Igen. Utána, és csak vörösbor volt , amit ittam.
A rohadt életbe, gondoltam, mielőtt észbe kaptam volna. Még egy nyavalyás gondolatolvasó.

Kapcsolódó szócikkek: Catherine Crawfield · Vlad Tepes
gladyna

Igen, degenerált ringyó is. Mondtam már, hogy anyám is az volt? Nem? Tulajdonképpen ősi prostituált családból származom.

otaksa

[Helyszín: szado-mazo swingerklub]
Egy túlbuzgó asszonyság meglökött és pofon is ütött partnere helyett, aki az utolsó pillanatban fordult el. Bocsánatot persze nem kért.
– Nem neked szántam az ajándékot! – csattant fel, és csúnyán nézett.
– Akkor vissza is adom – feleltem, és embereset lekevertem neki. Itt nem ismerik azt a szót, hogy „elnézést"?

Kapcsolódó szócikkek: Catherine Crawfield
Katara_Phoenix P

Vladot mérsékelt udvariassággal fogadták,Annette kivételével. Ő szájon csókolta,s én megcsóváltam a fejem.
Hát Drakula is megvolt Annette? Ha Frankeinstein és a Farkasember valóságosak lennének, szerintem ők is megfordultak volna az ágyadban.
Mencheres sípoló hangot hallatott. Ha nem ismerem, azt gondoltam volna, hogy nevet. Bones újabb „vigyázz a gondolataidra,az ég szerelmére" pillantást vetett rám.

DarknessAngel

– Mielőtt veled találkoztam, nem ismertem a féltékenységet.

Kapcsolódó szócikkek: Bones (Crispin Russell)
Paan

Huh. Bár mi mást vártam? Az S&M nem a Selymes és Moderált rövidítése…

Katie_Sue P

Bones egy pillanatig figyelőn oldalra billentette a fejét.
– Megjött a mamád.
Lementem a földszintre, hogy fogadjam, mivel Bones még nem végzett az öltözéssel. A múltkori emlékezetes délután óta nem találkoztunk, és igazából nem is akartam tudni, hogy Rodney meg ő, úgymond, „járnak"-e. Valódi úriember lévén Rodney nem hozta szóba az esetet, mikor reggel megérkezett, hogy elkezdje a vacsora előkészítését, Bones viszont harsány „Vivát a sárkányölőnek!" felkiáltással köszöntötte.

Nusejka_Sentellion

Denise felállt, kotorászott kicsit a tálalószekrényben, aztán egy bontatlan üveg ginnel tért vissza.
– Tessék. Ha anyádhoz mész, szükséged lesz rá.

Kapcsolódó szócikkek: Catherine Crawfield
Katie_Sue P

Ne tékozold el, amid van. Ha ezt teszed, egész életedben bánhatod.

Cat és Bones sorozat · Összehasonlítás