Lángok ​kötelékében (Az éjszaka hercege 3.) 253 csillagozás

Jeaniene Frost: Lángok kötelékében

Aki ​a tűzzel játszik, az megfizet érte.

Leila sokat tanult a vándorcirkusznál töltött évei alatt, de van, amire nem készülhetett fel: hogy hogyan legyen vámpír, és hogyan legyen a történelem leghíresebb vámpírjának felesége. Az új helyzet Leila számára egyszerre veszélyes és szenvedélyes, de az igazi fenyegetés csak most érkezik…

Vladnak le kell győznie ellenségét, akivel évszázadok óta tart a harcuk, és akinek a hatalma vetekszik az övével, a befolyása pedig országokon átível. Vlad számára ismeretlen a félelem, az érzés most mégis hatalmába keríti… félti Leilát, mert az ellenség pontosan tudja, hogy ő Vlad legnagyobb gyengéje. Barátok és ellenségek fognak össze ellene, és a túlzott féltésével bajba sodorja Leilát, így végül az újdonsült felesége iránt érzett szerelem lehet az, ami végleg megpecsételi mindkettőjük sorsát…

Jeanine Frost, a New York Times bestsellerszerzőjének Éjszaka hercege című sorozata a harmadik kötetben elérkezik a tetőponthoz. Vlad és… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 2015

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Zafír pöttyös könyvek Könyvmolyképző

296 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789634577126 · Fordította: Varga Tibor
296 oldal · ISBN: 9789634577133 · Fordította: Varga Tibor
296 oldal · ISBN: 9789634577140 · Fordította: Varga Tibor

Vlad Tepes · Leila · Gretchen Dalton

Mrs_Curran_Lennart P>!
Jeaniene Frost: Lángok kötelékében

Bár néhány éve angolul már olvastam, alig emlékeztem erre a részre. A sok szadista jelenet miatt nem is csodálom, mert itt Szilágyi igazán aljas oldaláról mutatkozik meg. Leila viszont lassan felnő Drakuláné szerepéhez, hogy elfogadja Vladot minden hibájával együtt. A sorozatot itt akár lezártnak is tekinthetjük, de a szerző még alkotott egy negyedik részt, ami inkább egy átvezető kötet Ian történetéhez. De anélkül is teljesen kerek a lezárás.

Jeaniene Frost: Lángok kötelékében

Az első két részét is nagyon szeretem, és ez is méltó folytatása a sorozatnak, Vlad még mindig szuper szexi, egy félisten. ☺❤ Bár Leila húzásaival nem mindig értettem egyet, most egy kissé bosszantó is volt, főleg mennyit agyalt tök feleslegesen. Néha olyan érzésem volt, mintha ostoba lenne, pedig eleinte nagyon vagány egy erős karakter volt, és bár most is igyekezett keménykedni, de nem igazán éreztem, hogy komolyan is gondolja… spoiler
Voltak izgalmas részei, és szórakoztatóak, még mindig imádom ezt a fantasy világot. Jó volt, hogy új szereplők, és régiek is visszatértek ebben a részben is, főleg Mencheres és Cat is, meg Maximus, Gretchen is. Hugh-t, Leila apját ugyanúgy nem csípem még mindig, ahogy Szilágyit gyűlölöm. Az előző részekben sem voltak a szívem csücskei, mindkettőjük más és más miatt nem birok elviselni. Ebben a részben kevesebb volt az erotikus rész, és nem sok akció volt benne, de azért voltak izgalmas jelenetek, és a cselekmény most is ugyanúgy pörgős volt, és a fordulatok is tetszettek, szóval ezt is ugyanúgy élveztem. A borítója még mindig szexi. ❤

link

cicus61 P>!
Jeaniene Frost: Lángok kötelékében

Az első rész nagyon tetszett, a második nem annyira, ez a rész pedig nagyon nem.
Leila csak nem lett kedvenc, az agyamra ment, hogy állandóan belemászott olyan dolgokban, hogy másnak kellett kiszednie a katyvaszból. Vlad nagy kedvencem maradt. Ez a rész most még nekem is túl durva volt, egymást érték a borzalmak. Ezek a vámpírok tényleg nem szórakoznak. Most viszont nem tudtam értékelni a történetet.

deen>!
Jeaniene Frost: Lángok kötelékében

Bár a cselekményre nem lehet panaszom, nagyon gyorsan haladt, sok akció volt benne, és a szereplők is fejlődtek, nekem mégsem tetszett annyira, mint az előző részek. Nagyon haragszom a spoilerért, ami a Cat és Bones sorozat egy fontos elemét fedte fel. Köszönhetjük a kiadónak, ami nem akarja az utolsó rész elhozni nekünk, úgy tűnik a spin off-ra nagyobb a kereslet. Leila sokszor idegesített, hogy gondolkodás nélkül ugrik bele olyan helyzetekbe, amik meghaladják a képességeit és végül ő kerül bajba. Maximust pedig sajnálom, remélem azért még hallunk róla. Vlad újabb meglepetéssel rukkolt elő, összességében ha lehet még félelmetesebbé vált, mint eddig. A sorozat így kerek egész, nekem nem hiányzik még az a plusz rész.

Jeaniene Frost: Lángok kötelékében

Ideje lenne már rájönnöm, hogy Jeaniene egy olyan írónő, akiben nem tudok csalódni. Az általa teremtett fantasy világ(ok) az egyik legjobb a maga nemében. Vlad Dracul az én egyik legkedvesebb vámpír karakterem, egy élmény volt ismét elmerülni a világában. Ő és Leila igazi lélektársak, sokat fejlődtek a második rész óta. Ebben a kötetben sem unatkozunk, egy percre sem laposodik el a történet, fény derül ismét egy csomó titokra és Leila szemein keresztül tanúi leszünk néhány igencsak meredek “dolognak”. Aki azt hiszi tudja mire számíthat, az téved.

Az egyetlen rossz dolog ebben a könyvben, csupán csak annyi, hogy rövid és hamar vége lett.

turanett P>!
Jeaniene Frost: Lángok kötelékében

Jaj, már nagyon vártam ezt a részt. Leila végre felnőtt a feladathoz. Igazi Draculné vált belőle. Bár még van mit tanulni. Néha elég nagy hülyeségeket csinált, mert minden áron megakart menteni mindenkit. :D De olyan jó volt róluk olvasni, végre jó, és összeszokott párost alkottak. Leila végre elfogadta olyannak, amilyen. Imádtam, amikor perlekedtek egymással. Jó beszólásaik voltak. Végén kiderül, hogy Vladnak van humorérzéke. A Catnak és Bonesnak, én kifejezetten örültem. Engem nem zavart az a kis spoiler, ami benne volt. Főleg azért is nem, mert ha tényleg kaszálják itthon a sorozatot, akkor úgy sem fogok tudni róluk többet olvasni. Én ezeknek a morzsáknak is örülök. Bár egy teljes egész részt kaptam, azért én mégis csak kíváncsi lennek a kővetkezőre is. Remélem azt még megkapjuk.

Farkas_Éva P>!
Jeaniene Frost: Lángok kötelékében

Egyetlen hatalmas bajom van ezzel a könyvvel mégpedig az, hogy várni kell a következő részre. Ő én csodálatos Vladom. Annyira imádtam ezt a részt is, hogy alig bírtam letenni, mikor az álom manó már nagyon mérgesen ugrált a szemhéjamon, hogy ideje aludni.
Úgy voltam vele, hogy csak még egy oldalt légyszi.
Nem tudom, hogy meddig kell rád várnom, de gyere minél előbb, mert IMÁDLAK!!!
Leila hatalmas fejlődésen ment keresztül és végre elfogadta Vlad brutális énjét és rájött, hogy csak akkor lehet sikeres ez a házasság, ha nem próbálja megváltoztatni szíve választottját.
Közben Vlad is változik és egyre dőlnek le benne a falak, de ezt egyelőre nem hajlandó beismerni.
Amikor Szilágyi elrabolja a lányt és spoiler azok a részek elég brutálisak voltak, de mit várunk a vámpíroktól?
Annyira tudtam, hogy az én második nagy szerelmem Maximus tudja, hogy melyik oldalon is kell állnia és annyira örültem annak, hogy spoiler a lánynak.
Nem tudtam volna megbocsájtani, ha spoiler. Az hatalmas csalódás lett volna.
A nekromanta által behozott szál hatalmas csavar volt, főleg a végén amikor kiderül, hogy spoiler
A lezárása a Szilágyival történt harcnak baromi gyors volt, nem gondoltam volna, hogy ennyire sima ügy lesz azok után, hogy ennyiszer sikerült megúsznia Vlad haragját és mindig életben maradt.
Nagyon várom a folytatást és a szívem fog megszakadni, ha vége lesz ennek a történetnek, de mivel még nem olvastam a Cat és Bones sorozatot, tudom, hogy vár még rám jó pár hihetetlen történet és jó néhény izgalmas kötet.

Delora>!
Jeaniene Frost: Lángok kötelékében

Anno én olvastam rajongói fordításba, így újat nem adott a történet, de így is szerettem a könyv dinamikáját.
Nem olyan jó, mint az első két rész, de itt is kapkodod a fejed, hogy tartsd a lépést az eseményekkel.
A kapcsolatukat imádtam. Végre révbe értek! Kedvet kaptam újra olvasni a sorit. :)
Maximust szeretem is meg nem is, de talán a sajnálat a legerősebb.
Van egy kis spoiler Cat és Bones sorozat jövőjével kapcsolatban, de annyi féle képpen történhet, hogy nekem inkabb kedvcsináló lett.

Trice29 P>!
Jeaniene Frost: Lángok kötelékében

Nálam már kicsit kifulladt ez a történet. Persze jó volt lezárni a miérteket, de már nem volt akkora feszültség bennem az olvasás közben.

Árnyék82 P>!
Jeaniene Frost: Lángok kötelékében

„- Mert a szeretet mélyebb sebet ejt, mint a legélesebb penge, jobban megnyomorít, mint a törött csontok, és olyan hegeket hagy, amik sohasem halványulnak el.”

A harmadik rész sokkal komorabbra sikerült és talán, pont ezért lett ez a kedvencem.
Nem merülök bele a történet részleteibe (nem nagyon) ;) hanem csak leírom azt hogy…
Mennyire tetszett a dinamikája, az ereje, a hangulata és a karakterek közti kapcsolat erősebbre fonódása.
Azt is elmondom, hogy itt már végre még jobban megmutatkozik Vlad személyisége, még jobban belelátunk a múltjába az érzéseibe. Ez a férfi karakter, hosszú idő óta az egyik legjobban sikerült a romantikus/erotikus szférában. Talán mert nyers, erős és őszinte…meg minden ízében férfi.
„Bizonyos értelemben most jobban féltem tőle, mint amikor megismertem. Vladnak ugyanis a szerelme is éppen olyan, mint az egész élete: zabolátlan, veszélyes, elsöprő.
No és elmondom, hogy azért egy részen, elég brutális volt spoiler és elég keményen kapnak a karakterei, mondhatni nem kíméli őket. Ám nem olyan egyszerű megtörni egy ilyen erős hadurat és a párját sem. Kevés író/írónő meri megtenni ezt.
Igen, ez a rész durvább, nyersebb, komorabb mint az előzőek és nagyon jól sikerül mindent összefonni. A történetet, a karakterek érzéseit, a csavarokat, és a vége…a fenébe is, de várom már a folytatását!
Mindent összevetve, nekem nagyon tetszett ez a sorozat, megszerettem ezt a párost, bizonyos részek miatt, jobban is mint Cat-éket. Bár ők is a szívem csücskei még mindig.
Hiába no, Drakula … bocsánat Dracul mindig is a kedvencem volt. ;)

Könyvmolyképző KU>!

A múltja formálja az embert, de az ember nem egyenlő a múltjával.

Könyvmolyképző KU>!

A lelkembe zártalak, és nem számít, mit tettél a múltban, vagy mit teszel a jövőben, ez így is marad.

Könyvmolyképző KU>!

Igyekeztem felvenni a harcot a lelkemre telepedő kétségbeeséssel. Előnye is van annak, ha valakit sokadszor ejtenek foglyul: tudom például, hogy minden nehéz helyzetből van kiút. Csak keresni kell a lehetőséget, amíg meg nem találod.

Smurfettereads>!

Talán ideje inkább azzal foglalkozni, hogy elfogadjuk egymást olyannak, amilyenek vagyunk, minden hibánkkal és baklövésünkkel együtt.

Nixii P>!

– Ilyesmi, khm, gyakran előfordul?
– Nem.
Megint egy egyszavas válasz; mintha a hangjából nem érezném pontosan, hogy nem akar beszélni a dologról. Márpedig ha az ember pofán robbantja a feleségét, azt illik megmagyarázni.

46. oldal; 5. fejezet

Nixii P>!

– Na, bökd ki! – szóltam oda Martynak. – Valami nyomaszt, és nem az, hogy Vlad iderángatott bébiszitternek. Amiért egyébként bocsánatot kérek. Néha elfelejti, hogy már nem egy középkori hadúr.
Marty prüszkölt egyet.
– Vlad mindig is középkori hadúr marad. Te vagy az, aki ezt folyton elfelejti.

56. oldal; 7. fejezet

Nixii P>!

– Színjáték az egész – nyugtatott. Megérezhette az idegességemet. – Elijeszti az embereket, az újszülöttöket és azt, akinek könnyen inába száll a bátorsága, de a többiek számára csak szemfényvesztés. No de – folytatta apró mosoly kíséretében – nem akarom becsmérelni, elvégre nálam is ugyanezen okból állnak karóba húzott hullák.
Ezen én is nevettem egyet, és a feszültség is enyhült bennem.

197. oldal; 26. fejezet

SeRa00>!

Azt mondják, ha valamit elég ideig színlelsz, végül a természeteddé válik.

Smurfettereads>!

[…] de a nők nagyon meggyőzőek tudnak lenni, különösképp olyasvalakivel, aki szerelmet érez irántuk.
– Mindig tudtam, hogy belül romantikus lélek vagy […]

Az éjszaka hercege sorozat · Összehasonlítás