Eternal ​Kiss of Darkness (The Night Huntress World 2.) 158 csillagozás

Jeaniene Frost: Eternal Kiss of Darkness Jeaniene Frost: Eternal Kiss of Darkness

An immortal war has been brewing in the darkness…and now one woman has stumbled into the shadows.

Chicago private investigator Kira Graceling should have just kept on walking. But her sense of duty refused to let her ignore the moans of pain coming from inside a warehouse just before dawn. Suddenly she finds herself in a world she’s only imagined in her worst nightmares.

At the center is Mencheres, a breathtaking Master Vampire who thought he’d seen it all. Then Kira appears—this fearless, beautiful…human who braved death to rescue him. Though he burns for her, keeping Kira in his world means risking her life, yet sending her away is unthinkable.

But with danger closing in, Mencheres must choose between the woman he craves, or embracing the darkest magic to defeat an enemy bent on his eternal destruction.

Eredeti megjelenés éve: 2010

384 oldal · ISBN: 9780061783166 · ASIN: B003P2W396

Vlad Tepes · Mencheres · Kira Graceling

_Leelan_>!
Jeaniene Frost: Eternal Kiss of Darkness

Kihívás miatt utólag is írok egy véleményt róla.
Frost nem tud olyan könyvet írni, ami ne tetszene nekem. Így volt ez Mencheressel is.
Az ősi vámpír nagy rejtély mindenkinek. Kevés ember vámpír ismeri, nem enged közel magához senkit.
Itt betekintést nyerünk a lelkébe, a gondolataiba.
Kira méltó ellenfele, nem nyomja el. Ők is épp úgy összeillenek, mint Cat és Bones, mint Spádé és Denis :)
Viccesnek találtam, hogy pont egy ilyen nagy és ősi vámpír esik a 21. század csapdájába.. fránya kamerák XD
A csata jelenetek nagyon jók, bár kevés van belőlük, azonban ezt egfy percig sem sajnáltam. Mivel csak egy könyvünk volt, arra, hogy összejöjjenek, így minden sorra szüksége volt Frostnak. És milyen jól tette :)
Bárcsak ez is kijönne magyarul *-*

CsepAdri>!
Jeaniene Frost: Eternal Kiss of Darkness

Mencheres története sokkal jobban tetszett, mint Spade-é.
Mindig is kíváncsi voltam, mi rejtőzik amögött az érzelemmentes maszk mögött, nagyon is tetszett amit ott találtam :))

Sippancs P>!
Jeaniene Frost: Eternal Kiss of Darkness

Egy kicsit nehezen indult számomra ez a könyv, kellett némi idő, hogy belerázódjak, de amikor elkaptam a fonalat és megéreztem a „frosti vénát”, onnantól kezdve nem volt megállás: csak olvastam és olvastam. A történet izgalmas volt (nagyon tetszett az egyiptomi múltidézés), az események pörögtek, Kira és Mencheres párosa pedig annyira jól el lett találva, hogy Cat és Bones hiánya fel sem tűnt.
Amit viszont keveselltem a könyvben, az a jól megszokott frosti humor. Hiányoztak a csipkelődések, odamondogatások meg úgy általánosságban az a légkör, amitől a korábbi kötetekben 10 percenként vigyorra állt az ember lányának szája. Bár, ha belegondolok abba, hogy ebben a történetben leginkább az érzelmeken volt a hangsúly…
Összességében 4,5 csillag, és akarok egy külön bejáratú Vladot magamnak!

Angieolvas P>!
Jeaniene Frost: Eternal Kiss of Darkness

Alapból szeretem Mencherest. Ő olyan ősi, titokzatos. Végre Ő is talált magának valakit Kira személyében. Ez a történet is jó volt, bár nem olyan izgalmas, mint a többi. Leginkább az eleje és a vámpírrá válás tetszett. A végét jobban is lelehetett volna zárni.

Tóth_Orsolya_3 P>!
Jeaniene Frost: Eternal Kiss of Darkness

Mencheres… az előző részeket olvasva nem mondhatnám, hogy belopta magát a szívembe. Eddig!!! Mert most igazán és olyandeolyan nagyon megszerettem! :D Huhhh, micsoda giga-mega vámpírerővel bír, csak lestem, mi mindent tudott.
Ebben a kiegészítő részben is szuper volt, hogy két szemszögből követhettük az eseményeket, ezt nagyon hiányolom a Cat és Bones könyvekből… Viszont ami hiányzott mindkét kiegészítő részből az a megszokott Cat és Bones humor!
A befejezés nagy poénja pedig annyira édes volt ♥

rafaelo0824>!
Jeaniene Frost: Eternal Kiss of Darkness

Lehet azt mondani egy 4500 éves vámpírról, hogy aranyos? Megkockáztatom, mert sosem gondoltam volna, hogy Mencheres ilyen. Ő és Kira remekül összeillettek, szerettem a kémiájukat, a történetet és persze a régi ismerősöket is. Szívesen olvastam volna hosszabban is róluk, de ha már az nem lehetséges, legalább magyarul megjelenhetne végre…

Toffy_Sentellion>!
Jeaniene Frost: Eternal Kiss of Darkness

Nagyon tetszett a könyv. Alapból imádom Mencherest, de itt még többet kaptam. Szóval egy fangirl beszél belőlem, ne is figyeljetek oda. :D
Kirát is egészen kedveltem, nem volt semmi különösebb ellenszenvem.
Meghozta kedvemet, hogy ismét Frostot olvassak. :)

enechh>!
Jeaniene Frost: Eternal Kiss of Darkness

Jajj, ez nagyon jó volt. Örültem Mencheres boldogságának és olyan édes volt, mikor rájött, hogy mi az a feketeség, amit lát…. (annyira vigyorogtam azon a részen, mint egy hülye gyerek….)
Nem voltam kibékülve a könyv minden részletével, de valamiért mégis megérdemli az 5 csillagot…

kocybaba P>!
Jeaniene Frost: Eternal Kiss of Darkness

Egy egész könyv kellet ahhoz, hogy megkedveljem Mencherest, de a végén csak sikerült. Kira-t bezzeg az első pillanattól kezdve csíptem, igazán jó párost alkotnak így ketten. A befejezés kimondottan szuper lett, viszont ami miatt kissé neheztelek, hogy szőrén-szálán eltűnt az jó kis 'frosti humor' ezekből a kötetekből (spin-off részek). Persze ettől egyáltalán nem rosszak, és nem lehet mindig minden ugyanolyan, csak hát hiányzott, na:).

Váczi_Fanni>!
Jeaniene Frost: Eternal Kiss of Darkness

Egy kicsit úgy éreztem az elején mintha lemaradtam volna valamiről, mintha hiányzott volna valami. Nem értettem, hogy akkor most mi van, mit csinál Mencheres, ki ez a főgonosz. De később minden értelmet nyert. Nagyon tetszett Kira karaktere, sajnáltam amiatt amin keresztül kellett menni, de végül jóra fordultak számára is a dolgok. Ő és Mencheres nagyon jó párost alkottak, nagyon megszerettem őket.

Nusejka_Sentellion>!

"Bubbles. On a scale of one to ten, a bubble bath has to rank a zero as far as things I’d expect an older-than-dirt, bad-ass vampire to indulge in. The only thing that would surprise me more was if you pulled out a rubber ducky.”
He fought another, stronger twitch of his lips.
“Bath toys are reserved only for the oldest, most lethal vampires. I have a full century to age and another thousand men to kill before I reach that hallowed landmark.”

nykyriana>!

Bath toys are reserved only for the oldest, more lethal vampires.

Kapcsolódó szócikkek: Mencheres
Nusejka_Sentellion>!

With luck, somewhere in these files, she’d find something that would lead her to Mencheres. If that didn’t work, she’d search the Internet next. Or she could always tape a bat image to her apartment window right above a Welcome sign, but Kira thought that might be pushing it.

Nusejka_Sentellion>!

“First bubble baths. Now Disney parks. You’re shattering every creepy vampire myth I’ve ever heard.”

Kapcsolódó szócikkek: Kira Graceling

Mencheres smelled blood even before he caught the earthy scent of ghouls clustered on the ground floor of the decrepit warehouse.

Kapcsolódó szócikkek: Mencheres
Kiara P>!

„Don't worry. I think Mount Everest is gorgeous, too, but that doesn't mean I have any intention of trying to climb it.”
„I do not understand this analogy.” Mencheres muttered.

Chapter 4

judit_asztalos>!

Három év alatt egyszer betegedtél meg, és rögtön kikényszeríti, hogy bűntudatod legyen. – Lily szája legörbült. – Ha van Isten, Frank aranyeret kap. Megérdemelné, hogy kínozza a fájdalom a seggében.
(Az idézetért köszönet a rajongói fordítónak)

otaksa>!

The Grand Canyon was ablaze with color in the setting rays of the sun. Rust, orange, vermilion, gold, indigo, and silver seemed to intersperse in an endless mural that was awe-inspiring.

nykyriana>!

“Lewis obediently stared at her, and Kira tried to make her voice sound confident. “You don’t feel anything. You’re not afraid.”
“I am,” came Vlad’s immediate reply. “If you tell him wolves are the children of the night next, I might hurt myself laughing.”

Kapcsolódó szócikkek: Kira Graceling · Vlad Tepes
miaow P>!

”This is Kira Graceling. Kira, Vlad Tepesh.”
”Quite an honour,” Vlad drawled, holding out a hand crisscrossed with what looked like old scars.
Her brow furrowed even as she shook the hand offered to her. That name sounded familiar. Where had she heard it before…?
”Oh!” Kira exclaimed. Her eyes widened. ”You're not the real Dracula, are you?”
”Does no one think to warn people before they meet me?” Vlad muttered, shooting an irritable look at Mencheres.

263. oldal (Avon, 2010)

Kapcsolódó szócikkek: Kira Graceling · Mencheres · Vlad Tepes