A ​lángok mélyén (Az éjszaka hercege 4.) 120 csillagozás

Jeaniene Frost: A lángok mélyén

A ​szerelem rossz kezekben halálos fegyver lehet.

Vlad Tepesh közel hatszáz éven keresztül nem törődött senkivel és semmivel, így nem is volt mit elveszítenie. Brutalitását messzi földön ismerték, ezért a legcsökönyösebbeket leszámítva mindenki nagy ívben elkerülte. Ám most, hogy szerelembe esett Leilával, a szenvedélye hatalmába került. Egyik ellenlábasa pedig megtalálta a módját, hogy Vladot az új asszonyát felhasználva pusztítsa el.

Leilát és Mirceát erőteljes varázslat köti össze. Ha a nekromanta kínokat él át vagy meghal, Leilával is ugyanaz történik. A varázshasználat tiltott a vámpíroknak, így Vlad és Leila szokatlan helyen keres segítséget, hogy megtörjék a varázslatot. De az ősi ellenség lesben áll, és képes a legközelebbi barátaikat is ellenük fordítani… hogy végül örökre szétválassza a két szerelmest.

A New York Times bestseller Éjszaka hercege-sorozat a perzselő fináléjához érkezett. Vladot olyan ellenség akarja elszakítani… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 2017

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Zafír pöttyös könyvek Könyvmolyképző

352 oldal · ISBN: 9789635612802 · Fordította: Varga Tibor
352 oldal · ISBN: 9789635612819 · Fordította: Varga Tibor
352 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789632458335 · Fordította: Varga Tibor

Vlad Tepes · Ian

Nixii P>!
Jeaniene Frost: A lángok mélyén

Magam is meglepődtem, hogy milyen nehézkesen csúszott ez a rész. Ami azért is durva, mert ez az egyik kedvenc vámpíros sorozatom, sokáig vártam, hogy végre megkapjam a lezárást, most mégis kong bennem az üresség. Az alapcselekményt nem tudtam hova tenni, nem értettem, hogy ezeket az új szálakat miért nem lehetett bevonni a korábbi részekben. Rengeteg titokra derült fény, sok kérdésre itt kaptam választ, mégis számomra olyan érzés volt, mintha ebbe a kötetbe sűrített volna bele minden olyan dolgot az írónő, amit kifelejtett az előző részekből. Igyekeztem elvonatkoztatni a rossz érzéseimtől, próbáltam haladni az olvasással, szinte betegesen kapaszkodtam Vlad karakterébe, viszont itt ő is kevés volt. Valahogy nem ő volt a középpontban, átbillentek az erőviszonyok és ez kikészített. Még mindig tartom magam ahhoz, hogy ez egy fantasztikus sorozat, de a harmadik résznél meg kellett volna állnia az írónőnek, szép befejezést kreálhatott volna, erre a kötetre véleményem szerint nem volt szükség, még akkor is, ha Vlad megkapta a beharangozott happy end-et.

off

Farkas_Éva P>!
Jeaniene Frost: A lángok mélyén

Ez borzaslmas :( VÉGEEEEEEEEEEEEE!
Nem akarom!!!!!!!
Imádtam!!!!!!!
Azonban egy kicsi csalódás ért azzal, hogy nincs folytatás, pedig a történet épp ezért kiált.
Annyi új momentum jött be a képbe, hogy simán lehetne még 1-2, de akár 3 rész is ebből.
1) Betekinthettünk Leila anyai ágának múltjába. – igen és????
2) Gretchen – vele mi lesz?
3) Maximus és spoiler??? – velük esetleg valami?
4) Mircea – hihetetlen, hogy csak így minden következmény nélkül spoiler – ebből is lehetne valami hogyan tovább…
5) vagy akár a Törvény Őrei – Imhotep követői kapcsán?
Szóval vannak hiányosságok, amikre jó lenne választ kapni, vagy jó lenne valamilyen folytatásban olvasni róla, de sajnos ez most itt lezárult.
Ezeknek ellenére se tudok levonni belőle semennyi csillagot, mert izgalmas volt, végéig lekötött, nem tudtam letenni.
Vlad engem bármilyen könyvben elvarázsol, de itt ohhhh, anyám hihetetlen egy pasas volt :D
Leila néha kicsit bosszantó, de ketten együtt nagyon édesek :D
Maximus drágám, remélem veled még össze hoz a sors, mert IMÁDLAK!!!!!!!!

Jeaniene Frost pedig hatalmas kedvenc már most!!!!!

turanett P>!
Jeaniene Frost: A lángok mélyén

Nagyon vártam a folytatást, és iszonyatosan tetszett. Vlad most még kiállhatatlanabb, és kegyetlenebb volt, mint eddig, de ez érthető, Leila élete volt a tét. Nem riadt vissza semmitől, még a barátait is képes lett volna feláldozni. Furmányos egy pasi, azt meg kell hagyni, voltak benne csavarok. Leila ereje is erősödött.
Ami viszont nekem fura, hogy ezzel vége. Lesz vajon mellék sorozat? Vagy csak lesz valami folytatás? Ez a rész annyi kérdést vetett fel. Ott van Leila rokonsága, hát ott mik derültek ki??? De ott is kevésnek éreztem az információkat. Gretchen is újra felbukkant, és történt vele, ami történt, de több infó nincs róla, de miért? Főleg, hogy még Maximus is bekerült a képbe. Marcea szerepe is érdekes. Most mi lesz vele? Hogy fog alakulni a sorsa? Túl sok kérdés ez, ahhoz, hogy ne legyen folytatás :D

Rácz_Stefán_Tibor IP>!
Jeaniene Frost: A lángok mélyén

A éjszaka hercege egy abszolút szerethető sorozat, ami tele van izgalmakkal, romantikával, humorral és megdöbbentő pillanatokkal. Szerencsére a finálé is pont ezt hozta: abszolút jól esett olvasni, lekötött, igazi adrenalinbomba volt. Jeanine Frost egy pillanatra se hagyott unatkozni.

Bővebben a blogomon:
https://sorok-kozott.hu/2023/10/konyvkritika-jeanine-fr… .

Bagneso>!
Jeaniene Frost: A lángok mélyén

Jeaniene Frost Vlad négy felvonásos sorozatának utolsó részével is egy tüzes, izgalmas, fordulatos és érzelmes kalandra vitt el! :) Imádom az írónő könyveiben, hogy mindig tud csavarni még egyet az addig ismert világon, a szabályain, a természetfeletti erőin és lényein, a szereplőiről és azok múltjáról, örökségéről már nem is beszélve. Ezúttal is bizonyította Frost, hogy milyen jól ért ehhez a fantasy világhoz, amiben semmi sem lehetetlen, így szinte minden meg is engedett, ő mégis mindig olyan jó érzékkel bonyolítja a cselekményt, olyan új karakterekkel ismertet meg, hogy csak lesek nagyokat olvasás közben, és tobzódom a történet alakulása felett érzett örömök, bánatok, megdöbbenések, izgalmak kavalkádjában. Egyszerűen imádok mindent, amit kitalál! :) Egyébként több romantikát is el tudtam volna viselni a megpróbáltatások közepette, de így is elmondható, hogy Leila és Vlad minden közös jelenete tartogatott egyfajta bensőséges intimitást, még ha nem is kerültek le mindig a ruhák. A főszereplő páros izzása és hű összetartása mellett pedig óriási volt, hogy Ian is fontos szerephez jutott ebben a részben, aki szokás szerint hozta a formáját, de közben megvillantotta egy másik oldalát is. Perze nem hiába, hiszen ez a könyv, vagyis a Vlad éra befejezése egyben az Ian éra kezdete is, amit nagyon-nagyon remélek, hogy lesz szerencsém majd olvasni a kiadónak hála! ;) De Vladhoz visszatérve, nagy élezet volt megismerni a Jeaniene Frost-féle Drakulát, aki már Bonesék sorozatában is emlékezetes alakítást nyújtott, és a főszerepben is abszolút megállta a helyét a maga sötét, veszélyes, (több értelemben is) tüzes, mogorva, de mélyen belül nagyon elkötelezett, hű és szenvedélyes módján. Mellé méltó, talpraesett és szintén különleges társként szegődött Leila. A szerelmük és útjuk a beteljesedés felé pedig tele volt harccal, így aztán bátran kijelenthetem, hogy ők aztán tényleg megküzdöttek a maguk boldogságáért, amit végül nagy örömömre meg is nyertek! :)

Katalovesbooks P>!
Jeaniene Frost: A lángok mélyén

Elfáradt ez a sorozat. Vagy én fáradtam el, nem tudom, de számomra ez most nem volt 5 csillagos élmény. Lehet, hogy azért, mert az előző részt túl régen olvastam és nem tudtam úgy kötődni a szereplőkhöz? A cselekményt nem mondanám unalmasnak, a viccesebb részeken is jól szórakoztam, alapvetően örültem, hogy újra ebben a világban mozoghatok, de összességében valahogy nem volt az igazi ez a könyv. A 4 csillagot megkapja azért, de Cat és Bones sorozata még mindig sokkal inkább leköt, mint Vlad és Leila.

rafaelo0824>!
Jeaniene Frost: A lángok mélyén

Wow, másodszorra is tetszett, Leila és Vlad még mindig nagyon jó páros. Jó volt, hogy többet megtudtunka varázslatról, és azt kell mondjam, a történet fénypontja Ian, már igazán illene elolvasnom az ő könyveit is. Összességében jó lett a lezárás még ha kicsit hihetetlen is, hogy nem voltak nagy veszteségek. Biztos nem utoljára olvastam.

mellons>!
Jeaniene Frost: A lángok mélyén

Meglepett, de valójában, ha nem maradt volna annyi nyitott dolog, ezt a kötetet tartanám talán a legjobban sikerültnek. Érdekes volt, nyomozós, izgalmas, mágiával teli, és persze szerelmetes.
Ian, démonok, varázsló helyek, Leila cseroki öröksége, Maximus húzása Gretchennel, varázslatok, nekromanták, zsarolások, nehéz helyzetek, még nehezebb döntések… nem aprózta el a szerző. Kicsit jobban meg lehetett érteni a karaktereket. Amilyennek Maximus látta Gretchent nagyon elgondolkodtató. Csak a testvére közelében olyan, amilyen, egyébiránt értelmesebb és előrelátóbb, mint Leila, aki nagyon hajlamos dühös marha lenni. Még mindig kedvelem Maximust, és úgy sajnálom is őt. Szerintem az egyik legjobb karakter ebben a négy részben. Tényleg nagyon szereti Vladot, és amikor kell, józanul gondolkodik és cselekszik is. Leila tökéletes ellentéte. (Már elég régóta belecsöppent a természetfeletti világba, mégis képes még mindig ostoba, hitetlenkedő kérdéseket feltenni és hirtelen cselekedni, aminek persze következményei vannak.) Kár a Gretchen szálért, érdekelt volna. Meg végre ő lehetne esetleg Maximus párja. Leotie is egészen érdekes újdonság volt, és értem, miért tette, amit.
A múltjuk megmagyarázza, hogy Leila annak idején miért nem halt bele a balesetbe, és lett inkább hatalma. Ez igazán tetszett, ahogy ennek az egész igazszülött és öröklött mágiának a felépítése is. Vlad tényleg önkínzó. Ő maga is megőrül Leilától, mégis szereti. Azt hiszem vámpíréknál kicsit ilyen a szerelem. :D No, Mirceának meglepően hamar letörték a szarvát. Oda az önteltség, és persze ahelyett, hogy ő állna bosszút, csak eszköznek jó másnak Vlad ellen. Szegény elég hamar elveszítette a legveszélyesebb ellenfél címet, és vált egészen komolytalan karakterré. Az indíttatása nyilván még mindig ugyanaz, de a mély, kisfiús sértettsége annak fényében, hogy ő tényleg apjának hitte a példaképét, és próbált neki megfelelni, más színben is látszik. Persze valójában Ilona és Radu hozta ilyen helyzetbe, az anyja lépett félre újra és újra, de nyilván ő ezt nem így fogta fel. Ian hozta a formáját, amilyennek a Cat és Bones sorozatban megismertük, de itt is megmutatta azt, hogy mennyivel több is van benne. Kár, hogy az ő helyzete is égetően hiányos kérdés marad. Viszont Mencheresből is kaptunk még, szóval mindenki felvonult, aki számít.
A kedvenc részem a hógolyózás volt. Zseniális, a nagy komoly vámpírok. Örültem, hogy mind részt vettek benne. Vlad és Leila szerelme szép, és ez a férfi még mindig hihetetlen.
Azt leszámítva, hogy én megőrültem Leilától, a korábbi könyvsorozatához képest ez is igazán jól sikerült Frostnak. Nem finomkodva, izgalmasan, jó leírásokkal és cselekménnyel építi fel a könyveit, és a karakterei igazán élnek, a mindent elsöprő szerelmet pedig változatlanul szépen mutatja be. Örültem, hogy Vlad saját történetfolyamot kapott, megérdemelte, ahogy a boldogságot is, legyen bármilyen rossz az ízlése szerintem. XD Azonban így a végére érve sajnos nem kevés elvarratlan szál maradt, amiért nagy kár. Most akkor őrizgetik a hisztis kölyköt? Ian? Gretchen? A nekromanta puccs? Leotie? Nem is sorolom. spoilerAki szerette Bonesékat, ne hagyja ki ezt sem, hozza ugyanazt az érzést és színvonalat, nagyon leköti az olvasót. Már aki szereti a témát és a műfajt persze. Viszont hagy hiányérzetet. Nos, semmi sem lehet tökéletes.

Lobo P>!
Jeaniene Frost: A lángok mélyén

Ezzel a kötettel a végéhez ért Jeaniene Frost: Az éjszaka hercege sorozata, az egyetlen paranormális romantikus történet, amit az elmúlt években követtem. Egész hosszan elhúzódott a megjelenés, hiszen az elsőt még 2017-ben olvastam, s már a második meg a harmadik kötet vége is annyira függővég volt, hogy muszáj volt megtudnom, hogyan alakul Vlad és Leila története, le tudják-e győzni a hatalmas ellent. Nem mondom, hogy az elején tisztában voltam hol is tartottunk meg kikkel találkoztunk legutóbb, de szerencsére a szerző visszautalgatott korábbi eseményekre és kapcsolatokra, úgyhogy még így 2 év után is sikerült felzárkóznom. Viszont erről a könyvről sem lehet spoilermentesen írni, s bár igyekezni fogok kevés részletet elárulni, azért már most szólok, hogy nem biztos ez maradéktalanul sikerülni fog.
Frost paranormális világát egyre több és érdekesebb lény népesíti most már be. Voltak ugye vámpírok, nekromanták most jönnek a mágusok, boszorkányok, démonok és olyan ősi ellenfelek amelyeknek talán neve sincs. Rengeteg mellékszál van, bizonyos történetek nem is lesznek itt befejezve, érezhetően, hogy már spin-offok bevezetésére szolgáltak. Néhánynak utána is néztem, hogy valóban, lett belőlük regénysorozat, vagy volt már, úgyhogy biztos vagyok benne, hogy Frost világának rajongói külön élvezték ezeket a részeket. De jómagam csak Vlad és Leila sorsára vagyok kíváncsi, úgyhogy letehettem végre ezt a regényt úgy, hogy befejeződött az ő történetük. Ráadásul nem is érzem, hogy még több lenne ebben a párosban. Mert egy idő után már ismétlődő és unalmas tud lenni, hogy mindig ugyanúgy történnek a dolgok: Leilát fenyegetik, Vlad bevadul és mindketten titkolóznak a másik előtt. S itt éreztem, hogy kicsit gyengült a sorozat: bár a világépítés továbbra is érdekes, akad meglepő fordulat, veszélyes és morbidan mulatságos kaland sőt van pár izgalmas új karakter (s igen én is Ian-re gondolok, aki megérdemli, hogy saját sorozata legyen), főszereplőink egyszerűen nem fejlődnek. Leila ugyan még több mindent megtud a saját származásáról, az új információk mellett még újabb képességei is előtérbe kerülnek és bár férjével való kapcsolata sziklaszilárd, nincs kétség, hogy mennyire odavannak egymásért, a reakciói a nehéz helyzetekre nem fejlődtek. Mivel Leila a narrátorunk sajnos őt idegesítőbbnek találtam néha, mint Drakulát.

Végre azért befejeződött és magyar nyelven is lezárult egy paranormális sorozat, amelyet az első kötettől követtem. Általában kellemes emlékek fűznek hozzá, de azt hiszem már kicsit eltávolodtam ezektől a témáktól. Mindenesetre Jeanine Frost feltétlenül hatalmas fantáziával és kiváló mesélővel megáldott író, akinek izgalmas ötletei és jól megrajzolt karakterei vannak, de ha az előző résznél lett volna vége Az éjszaka hercegének akkor is elégedett lettem volna.

Részletesen: http://olvasonaplo.net/olvasonaplo/2023/10/17/jeaniene-…

Csuzabenge>!
Jeaniene Frost: A lángok mélyén

Néha történik velem olyan, hogy tök jó egy könyv, megfelelő mértékben van benne minden, amit szeretek (romantika, akció, humor, fordulat), mégis nagyon nehezen haladok vele.
Na, most is pontosan ez történt.
Nem tudom megmondani, hogy miért, de nem úgy olvastatta magát, mint az eddigi részek. Talán más volt a dinamikája, vagy már nem ragadott meg annyira, mint eddig, nem tudom.
Igazából úgy érzem, hogy egy lezárt trilógia mellé még kaptam egy részt, ami picit lóg a levegőben. Volt benne fordulat és végülis lezárás is, de annyi mindet el tudnék még képzelni.
Összességében szerettem a sorozatot és onnan tudom, hogy megszerettem a karaktereket, hogy még nagyon szívesen olvasnék róluk.

Könyvmolyképző KU>!

– Lehetetlen, hogy kevesebb mint egy éve szeretlek. Mindennap egyre biztosabb vagyok benne, hogy mindig is része voltál a lelkemnek.
Átkaroltam, és belenéztem mély, rézszínű szemébe.
– Te mindig is része voltál a lelkemnek, már akkor is, amikor nem ismertelek.

Könyvmolyképző KU>!

Keményen harcoltál. Ennél többet senki sem tehet, és néha még akkor sem úgy alakulnak a dolgok, ahogy szeretnénk. De ez nem jelenti, hogy bármi miatt rosszul kellene érezned magadat. Ilyen az élet.

Könyvmolyképző KU>!

Az érzések rohamától a szememet is behunytam. Tudtam, hogy lesznek még nehézségeink, lesz még gyász, és lesz sok összetűzés közöttünk, de ez a megtörhetetlen, leírhatatlanul gyönyörű kötelék, ami összeköt minket, mindent megér.

Könyvmolyképző KU>!

– A tagadás az egyik fő oka, hogy a fajunk távol marad a mágiától.
– Van másik fő oka is? – kérdeztem, miközben még mindig azt próbáltam felfogni, amivel az elmúlt öt percben szembesültem.
– A félelem – felelte Ian, mintha mi sem lenne nyilvánvalóbb. – Ugyanezen okból képtelenek elfogadni az emberek, hogy a vámpírok, gúlok, szellemek és démonok léteznek, noha sokszor igen gyatrán rejtik el a nyomaikat. Az ember nagyobb biztonságban érzi magát, ha úgy tesz, mintha ő lenne a tápláléklánc csúcsán. És ha a vámpírok azzal álltatják magukat, hogy a varázslat nem más, mint puszta füst, tükrök meg néhány apróbb bűbáj, akkor mondhatják, hogy nincs náluk senki hatalmasabb, még ha ez nem is igaz.

Könyvmolyképző KU>!

– Azt mondtam, azokat tisztelem, akik meglepnek. A férjed brutalitása, könyörtelensége és ravaszsága cseppet sem meglepő. Pontosan ezt várom tőle.
– Van ám ennél több is benne – jegyeztem meg halkan.
Komoly arccal nézett rám, amitől teljesen zavarba jöttem, annyira szokatlan volt tőle.
– Mindenkiben több van. Mégis legtöbbször csak azt látjuk meg, amire számítunk. – A hangja ezután könnyedebbre váltott, és visszatért az a pimasz, kicsit gúnyos, kicsit perverz stílusa, amit már megszoktam tőle. – De ha azt szeretnéd, hogy annak a zamatos kis falatkának tekintselek, ami valójában vagy, hát kész örömmel…
– Jó lesz a tisztelet! – vágtam közbe.

Könyvmolyocska1 >!

Hatalmas sebességgel keresztülrepülni egy erdőn nem is anynyira veszélyes, mint amilyennek látszik.

Kicsicsillag123 P>!

Bíztam benne, hogy Mencheres tud valami használhatót Imhotepről meg a követőiről. Nekem csak azért volt ismerős a neve, mert Imhotep a főgonosz A múmia kilencvenes évekbeli feldolgozásában, de szerintem ezzel a tudással nem sokra megyünk.

vklara>!

Vlad a pucér vámpírt látva elmotyogott egy káromkodást, mire a másik dühösen fújtatott.
– Mencheres, azt mondtad sürgős az ügy, úgyhogy gyertek be!
– Ian – szólt kedvesen Mencheres. – Azért felöltözhettél volna.
Ian lepillantott, és mintha most döbbent volna rá, hogy az egyetlen, amit visel, az egy ezüst piercing.
– Látsz egy kétméteres nőt ülni az arcomon? – kérdezte, mintha mi sem lenne természetesebb. – Nem, mert félbeszakítottam az elfoglaltságomat, és kiürítettem a házat, ahogy kérted, szóval legalább azt ne kérd számon…………
– Ő a feleségem . morogta Vlad, mielőtt közbeszólhattam volna. – És ha még egyet rándul a farkad, amíg őt nézed, leégetem.
– Vlad, megesküdtél! – figyelmeztette halkan Mencheres.
– Csak kasztrálom, nem ölöm meg – vágta rá Vlad. – Annyit ígértem, hogy az életét nem oltom ki. A többi meg úgy is visszanő.
Ian nem zavartatta magát, csak nevetett.
– És én még azt hittem, hogy a mai napom unalmas lesz! Most meg majd meghalok, hogy megtudjam, mi szél hozta a hírhedt Karóba Húzót az ajtóm elé, és mi olyan fontos, hogy a nemzőmnek még esküt is tett arra, hogy nem öl meg.

– Whiskyt kérek, ha van.
Vlad szája gúnyos mosolyra húzódott.
– A választásod alapján úgy sejtem, sok időt töltöttél Bonesszal.
Mencheres vonásain apró mosoly suhant át.
– Ha ti ketten nem volnátok olyan hasonlók, bizonyára kedvelnétek egymást.

vklara>!

– Nem ártana valamit kezdeni indulatkezelési problémáiddal – szólítottam meg lágy hangon.
Nagyot nevetett.
– Az ellenségeim is ezt mondják.