Patty ​a kollégiumban (Patty 2.) 71 csillagozás

Jean Webster: Patty a kollégiumban Jean Webster: Patty a kollégiumban Jean Webster: Patty a kollégiumban Jean Webster: Patty a kollégiumban

Az amerikai írónő regényei ma is igen népszerűek, hazájában, külföldön egyaránt – nálunk is sikeres volt több kiadást megért Nyakigláb apó c. regénye, és folytatása, a Kedves Ellenségem! A Patty a kollégiumban sem veszített máig frisességéből. Az amerikai nagylányok derűs, iskolai-internátusi kalandjaiból, a talpraesett Patty, a sportos Priscilla, a lelkiismeretes Cathy és számtalan barátnőjük izgalmas és mulatságos élményeiből egy távoli, de rokonszenves világot ismerhetnek meg a vidám olvsmányokat kedvelő „könyvfalók”.

Eredeti megjelenés éve: 1903

Tagok ajánlása: 12 éves kortól

A következő kiadói sorozatokban jelent meg: Lányszoba, Könyvfalók Könyvtára, Százszorszép Könyvek

Könyvmolyképző, Szeged, 2020
144 oldal · ISBN: 9789632458564 · Fordította: Borbás Mária
Könyvmolyképző, Szeged, 2020
144 oldal · ISBN: 9789632458557 · Fordította: Borbás Mária
Könyvmolyképző, Szeged, 2007
142 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789639708884 · Fordította: Borbás Mária

Kiss_Julianna P>!
Jean Webster: Patty a kollégiumban

Ahogy a címe is mutatja, Patty már kollégiumban van. Utolsó éves. Itt már nem gyerekes csínyek vannak. Felnőttesebb, komolyabb,szabályszegések. De az őszinte beismerés, mindig enyhíti a bűn súlyosságát.
Még az utolsó fejezetben is, amikor a püspök csak neki „prédikál” amit meg is szívlel.
Kellemes érzés volt egy időre elmerülni a lányregények világában.

Bogas P>!
Jean Webster: Patty a kollégiumban

Sosem voltam kollégista – és igazából valódi kollégiumba nem is vágyom. De egy irodalmi kollégium, az más! Ha regényszereplő lennék, csakis kollégiumban laknék. Hogy szeretném-e Pattyt szobatársnak? Őszintén szólva, elég bosszantó, hogy a csaj mindenből kidumálja és kifüllenti magát. Viszont alapjában nem rosszindulatú, a szíve jó, a kedélye pedig derűs.
Na jó, ha békén hagy, amikor óangolt tanulok, valahogy majd csak kijövünk egymással.

kzsk>!
Jean Webster: Patty a kollégiumban

Újabb kalandok Patty társaságában, egy-két unalmasabbtól eltekintve többnyire igazán „pattysek”: találékonyak és szívet melengetően mulatságosak :)

Lahara IP>!
Jean Webster: Patty a kollégiumban

Ilyen internátusba szívesen jártam volna én is! Kedves, bolondos és vidám lány ez a Patty.

Mazsola_78 P>!
Jean Webster: Patty a kollégiumban

Üde olvasmány, ahogy a könyv hátulján is áll.
Pattyt nem sikerült igazán megszeretnem, hiába változott sokszor a hozzáállása egy-egy történeten belül.
Ami nem tetszett, az az, hogy különálló történetekből épül fel a kötet. Én arra készültem, hogy összefüggő történet lesz, ahogy pl. a Nyakiglábó apó esetében is.
Jean Webstert továbbra is nagyon kedvelem, de újraolvasós a Nyakigláb apó és a Kedves Ellenségem lesz csak.

molybaba>!

Csodás folytatás!
A már jól ismert szereplők kerülnek újra elő és természetesen az elmaradhatatlan sztorik sem hiányoznak ebből a kötetből sem.
Továbbra is nagyszerű szórakozást ígér annak, akiknek az első rész tetszett. ;)
Különösen azoknak ajánlom, akik már éltek kollégiumban és ismerik valamelyest a felsőoktatás szépségeit.

Lornka>!
Jean Webster: Patty a kollégiumban

Vidám hangulatban íródott kedves történetek egy leánykollégiumból. (Egy bált, amit emlegettek is, hiányoltam belőle.:) )

Veron P>!
Jean Webster: Patty a kollégiumban

Emlékszem fiatalonXD imádtam a Patty-s könyveket, azt hiszem többször is olvastam őket, uh mikor most szembejött a nyakigláb após kihívás, az volt az első gondolatom, hogy akkor Patty sem maradhat ki. Hááát…
Emlékeimben Patty-ből csak a bolondosság, a lelkesedés, az életöröm maradt meg. Khmm…. ahogy most olvastam, ezt már nálam is elnyomta az az érzés, hogy igazából szeleburdi, önző és beképzelt:( és egyáltalán nem pozitív érzéssel csuktam be a könyvet… a többi pöttyös-csíkos-miegymás könyvekben, ha ilyen is a főszereplő, akk a könyv végére átmegy valami jellemfejlődés-szerűségen, és pozitív mérleggel zárunk, de itt semmi…
És így veszik el valami…

Juca P>!
Jean Webster: Patty a kollégiumban

Vicces kis rövid fejezetekből áll össze a könyv, mindegyik részben Patty csínytevéseibe nyerhetünk bepillantást. Patty jelleme nem volt túl szimpatikus, mindentudó és szeret füllenteni. Persze nemcsak rossz dolgok írhatóak a számlájára, mert ha kellett segített másokon, amit nagyban megkönnyített az a tulajdonsága, hogy nagyon jól ki tudja magyarázni magát kellemetlen a szituációkban.

GSzabina>!
Jean Webster: Patty a kollégiumban

Bájos könyv, kellemes hangulattal. Aranyos elképzelések egy Első Világháború előtti lány fejéből.

Kiss_Julianna P>!

Öregszem.
Hamarosan harmicéves leszek, aztán negyven, aztán ötven, és gondoljátok,szeret majd valaki, ha kibúvokkal és kerteléssel élek? A jellem, kedves leányok, lassan fejlődő növény, magvait idejében kell elvetni.

Aprile>!

Peters egy alacsony, görbelábú úr, akinek gondnok a címe, és diktátori a hatásköre.

Lornka>!

A jellem lassan növő palánta, amelynek magvát korán el kell ültetni.

Sozora>!

– Hogyne – mondta lekötelezően Patty. – Elfelejtettem megkérdezni a nevedet, pedig nem hiszem, hogy szeretnéd, ha egyszerűen csak „Újonc”-nak hívnánk. Az nem eléggé egyéni.
– A nevem Geneviéve Ainslee Randolph.
– Geneviéve Ains.. Jaj nekem! Képtelen lennék megjegyezni. Nem bánod, ha a rövidség kedvéért egyszerűen Lady Clara Vere de Vere-nek hívnálak?

valdezier>!

– Hogyan értétek el, hogy mindezt megengedjék? – kérdezte Georgie. (…)
– Mi sosem kérünk engedélyt – magyarázta Patty. – Ez a módja.

valdezier>!

– Én is szereplő vagyok – mondta Patty.
– Tényleg? Láttam a színlapot, de nem emlékszem rá. (…)
– Ó, csak egészen kis szerepem van, és a nevem nem szerepel a színlapon.
– Mi a szereped?
– Én vagyok a csattanás.

Bogas P>!

– Megyek és kifestem őket.
– Miért te sminkeled őket, ha nem is vagy a bizottságban?
– Ó, egyszer egy gyengeelméjű időszakomban porcelánfestést tanultam, és most azt hiszik, hogy tudok sminkelni.

Kívül csattanás

dRen P>!

(Patty) Öt perc múlva visszatért, a feje fölött egy félreismerhetetlen csavarhúzót lóbálva. – Voilá, mes amies! Íme barátnőim! Peters saját külön bejáratú csavarhúzója, amiért én magam vagyok felelős.
– Hogyan szerezted? – kérdezte gyanakodva Priscilla.
– Gondolod, hogy leütöttem egy sötét sarokban és kiraboltam? Udvariasan elkértem tőle, és ő megkérdezte, hogy mire kell. Azt feleltem, hogy csavart húzni, és ez az egyszerű válasz olyan jól hatott rá, hogy szó nélkül ideadta. Peters igazán aranyos; csakhogy ő is olyan, mint a többi férfi – diplomatikusan kell bánni vele.

dRen P>!

– Hogy tudtál így elbánni vele? – rontott a szobába (Priscilla) mihelyt Peters lépteinek zaja elhalt a folyosó másik végén. – Azt hittem, gyászmisét mondhatok a maradványaid fölött, mire Peterset térden állva és nyájas beszélgetésbe merülve találom!
Patty arcán kifürkészhetetlen mosoly tűnt fel.
– Ne felejtsd el – mondta –, hogy Peters nemcsak gondnok, hanem férfi is.

dRen P>!

Mind egyformák. És a kollégiumi bál nem is volna bál, ha a meghívott urak fele nem kapna hirtelen valami komoly betegséget, nem kellene sürgős üzleti ügyben elutaznia, vagy nem adódna gyászeset a családjában. Legokosabb lenne, ha az ember három vendéget hívna, de csak egy táncrendet állítana össze.

Említett könyvek