Fekete ​nap (XIII 1.) 17 csillagozás

Jean Van Hamme – William Vance: XIII 1. – Fekete nap

Egy jóvágású, erős fickó ismeretlen helyen találja magát. Múltjára, nevére nem emlékszik, az egyetlen dolog, amely kilétére fényt deríthet, a testén lévő tetoválás: egy római XIII. Hamarosan kiderül, hogy a nyomában van egy gyilkos banda, s hogy magas rangú civil és katonai személyek érdeklődnek iránta.A kémtörténet egy ismeretlen, modern országban játszódik, amely leginkább az Egyesült Államokra emlékeztet. A hosszú rejtély kötetről kötetre bonyolódik, az író Jean Van Hamme apránként adagolja az információkat a főhős múltjáról, amely úgy tűnik, szorosan összefonódik országa közelmúltbeli történelmével. Az elmúlt 20 év történéseit kalanddal és fikcióval vegyítő cselekményt William Vance önti képekbe. Realista, pontos vonalvezetése teljes hitelességet kölcsönöz a történetnek és egy szimpatikus, magával ragadó, ugyanakkor nagyon titokzatos főhőst rajzol elénk.

Eredeti cím: Le jour du soleil noir

KRAK-BLM, 2004
48 oldal · ISBN: 9632173627 · Fordította: Karinthy Vera

oawio
Jean Van Hamme – William Vance: XIII 1. – Fekete nap

Olcsón szereztem meg az első 3-rom részt.Nem is vártam sokat.
De annál nagyobbat ütőt.

george08
Jean Van Hamme – William Vance: XIII 1. – Fekete nap

Nem vártam nagy dolgokat, de érdekesen kezdődik a történet. A történet kicsit átlagos, ha lehet ilyet mondani, hiszen az amnézia már rengeteg sztori mozgatórugója volt. Itt talán valami jobb is kikerekedik belőle, mint a legtöbből.

XIII sorozat · Összehasonlítás