A ​Steenfort család – Charles, 1854 (Sörmesterek 1.) 14 csillagozás

Jean Van Hamme – Francis Vallès: Sörmesterek – A Steenfort család – Charles, 1854

A belga sörfőző dinasztia, a Steenfort család valós története a XIX. század közepétől napjainkig. Finom, letisztult rajzok, korhű ábrázolás, izgalmas, fordulatos események, valódi karakterek. A belga kisváros, ahol Steenforték megalapították első sörgyárukat, folyamatosan fejlődik, a város életét azonban elkerülhetetlenül befolyásolja a világtörténelem, a technikai haladás, valamint a nagytőkés família ambíciói, saját érdekeit előtérbe helyező döntései, tragédiái és melodrámái is. A mesterien szőtt történetet végig kísérik a titkok, hazugságok és elhallgatások. A sorozat első kötete a sörfőző család történetének kezdeteibe avatja be az olvasót. Nagyon ideillik az a mondás, miszerint nem illik megkérdezni a milliárdosoktól, hogy az első milliójukra mily módon tettek szert…

Képes, Budapest, 2006

patakizs>!

Bevallom, nincs túl sok tapasztalatom a képregényekkel. Ezt egy egyszer olvasható kategóriának gondolom. Megismerkedhetünk egy sörfőző dinasztia alapító tagjával, egy roppant….khm…ambíciózus fiatalemberrel. Itt is akadtak meglepetések, bár gondolom, a második rész ilyen szempontból izgalmasabb lehet.

Chris>!

Tetszik ez az album méret, és az illusztrációk is szemet gyönyörködtetőek. A sztorival voltak kisebb-nagyobb bajaim, néhol túl hirtelennek éreztem a váltásokat, de összességében elég jó történet. Kíváncsi vagyok a folytatásra.

Carmilla >!

– Ööö… Semmin, Joseph atya! Illetve… azon gondolkoztam, hogy miként alakítja át az árpa cukrát alkohollá az élesztő, amit hozzáadunk a levéhez…
– Hát egyszerűen a Jóisten akaratából, hogy sört készíthessünk belőle!

10. oldal (Képes, 2006)

Kapcsolódó szócikkek: sör