Bennünk ​élő idősödő istennők 2 csillagozás

Jean Shinoda Bolen: Bennünk élő idősödő istennők

„Ez igen! Ettől a könyvtől valóban gazdagabbak lesznek olvasói. Nagy segítségemre volt érett éveim energiáinak megértésében: hogyan vehetem hasznukat együttérzéssel és humorral, és hogyan tudom újra felszítani a lángot, amikor esetenként csak pislákol. A Jean Shinoda Bolen által felkínált öregkort nekem találták ki.” Isabel Allende „A Bennünk élő idősödő istennők-ben olyan vidám képet kapunk az idős korról, ami gyökeresen meg fogja változtatni az öregedésről alkotott elképzeléseinket… Ez a mérföldkőnek számító könyv segít a nők valamennyi korosztályának elmélyíteni és kiteljesíteni nőiségét egész élete során.” Dr. Rachel Naomi

Eredeti cím: Goddesses in Older Woman

Studium Effektive, Balatonfenyves, 2008
262 oldal · ISBN: 9789639788091 · Fordította: Szegő Éva

Kalmár_Melinda P>!

Az anyává válás folyamatához hozzátartozik az, hogy érzelmileg túlfűtött pillanatokban kell döntéseket hozni, megfelelő információ hiányában ösztöneinkre és megérzéseinkre kell hallgatni, különféle helyzetekkel kell megbirkózni, menet közben kell a hibáinkból tanulni, magabiztossá kell válni, és ki kell alakítani saját, testhezálló stílusunkat.

55. oldal, Első fejezet - A praktikus és intellektuális bölcsesség istennője

Kalmár_Melinda P>!

Hekaté esetében az egyre idősebb valóban egyre bölcsebbet is jelent.

96. oldal, Harmadik fejezet - Az intuitív és lelki bölcsesség istennője

Kalmár_Melinda P>!

A nők alárendelt helyzete a történelem során összefügg az istennők elnyomásával, ugyanúgy, ahogyan férfiak dominanciájának is köze van a (férfi) egyistenhithez.

58. oldal, Második fejezet - A misztikus és spirituális bölcsesség istennője

Kalmár_Melinda P>!

Hekaté jelen van a nehéz helyzetekben, például akkor is, amikor egy nő a harmadik életszakaszba lép, és behúzza a fékeket. Ebben az átmeneti időszakban döntésképtelennek tűnik az ember, mintha elfogyott volna az energiája. Ha kivár a keresztútnál, amíg ösztönösen rá nem jön, hogy milyen irányba érdemes haladnia, akkor megújulva és feltöltődve fog kikerülni.

81. oldal, Harmadik fejezet - Az intuitív és lelki bölcsesség istennője

Kalmár_Melinda P>!

Minél inkább tartottak egy nőtől vagy minél nagyobb tisztelet övezte, annál elszántabban üldözték.

94. oldal, Harmadik fejezet - Az intuitív és lelki bölcsesség istennője

Kalmár_Melinda P>!

Az öregedéssel és bölcsebbé válással úgy tűnik mindig együtt jár a kedvesebbé válás is.

151. oldal, Hetedik fejezet - Az együttérzés istennői: A neve: kedvesség

Kalmár_Melinda P>!

A felháborodás igazságot követel, de a felháborodás az együttérzéssel együtt irgalmas igazsággá válik. Ha az együttérzés jelen van, a jókedv nevetése és humora sosem kegyetlen. Az együttérzés enyhíti a szenvedést, a sajátunkat és másokét is.

159. oldal, Hetedik fejezet - Az együttérzés istennői: A neve: kedvesség

Kapcsolódó szócikkek: együttérzés
Kalmár_Melinda P>!

A zsidó irodalomban, egy olyan kultúrában, ahol hivatalosan is csak egy isten létezik, Szófia problémát jelentett, nem tudták, hogyan egyeztessék össze az egyistenhitet egy istennő létezésével. A megoldás a női istenség létének a tagadása, és a rá való utalások költői kifejezésként történő értelmezése.

71. oldal, Második fejezet - A misztikus és spirituális bölcsesség istennője

paoloni >!

[…] a korral járó bölcsesség attól függ, hogy tudjuk-e az életet szélesebb perspektívából szemlélni, és aszerint is cselekedni.

Kalmár_Melinda P>!

A bölcs stratégia és a felháborodás együtt a korosodó nőt félelmetes idős asszonnyá változtatja.

119. oldal, Ötödik fejezet - Az átváltoztató harag istennői