Jazmína ​választása 30 csillagozás

Igaz történet háborúról, nők elleni erőszakról, bátorságról és túlélésről
Jean Sasson: Jazmína választása

Ez ​a könyv egy okos és gyönyörű libanoni fiatalasszony, Jazmína története, aki az I. Öböl-háború idején került egy kuvaiti börtönbe. Jazmína megrendítő életútja a háborús téboly, a káoszban elburjánzó szexuális kegyetlenség és a női bátorság meséje, azé a nőé, aki a veszéllyel dacolva próbált segíteni a vele szenvedőknek. Szókimondó, szemléletes, becsületes írás – csak felnőtteknek.
A főiskolai végzettségű, angolul beszélő, nem mindennapi önbizalommal és műveltséggel megáldott Jazmína légiutas-kísérő volt. Miután Szaddám csapatai megszállták Kuvaitot, Jazmína járatát visszatartották. Az iraki katonák a női börtönbe vitték, ahol a foglyok ki voltak téve az őrök brutális szexuális támadásainak és iszonyú kínzásainak.
A Jazmína választása izgalmas, akár egy thriller. Sasson már évek óta meg akarta írni ezt a könyvet, ám tartott tőle, hogy a szexuális szókimondás és a nemi erőszak miatt nehéz lenne kiadni. Csakhogy Jazmína története és kényszerűségből hozott döntése… (tovább)

Eredeti cím: Yasmeena's Choice

Eredeti megjelenés éve: 2013

GABO, Budapest, 2015
220 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789634061403 · Fordította: Farkas Eszter
GABO, Budapest, 2015
ISBN: 9789634061564 · Fordította: Farkas Eszter

KATARYNA
Jean Sasson: Jazmína választása

Jean Sasson: Jazmína választása Igaz történet háborúról, nők elleni erőszakról, bátorságról és túlélésről

Erre a nőre, erre a történetre örökké emlékezni fogsz.
Ez a történet örök, mert ebben a percben is nők ezrei szenvednek el a Jazmínáéhoz és Lanáéhoz hasonló gyötrelmeket.
Imádkozzatok értük!

Minden felnőttnek el kellene olvasnia, nemzetiségére való tekintet nélkül.
Mindenkinek. Mert brutálisan nyers és őszinte volt. Igaz történet alapján, és el sem hiszem, hogy ezek megtörténhettek. És hogy a mai világban is megtörténnek…
Inkább nem is gondolok arra, hogy mennyi mocskot, brutalitást és kínzást hagyott ki a történetből Jean Sasson, mert ez is bőven elég volt.
Jazmína… Lana <3
Kegyetlen volt, amit Lana-val művelt az a mocsok szemétláda. Sírtam, ezek állatok de komolyan. :(

Nem tudom, hogy mit fogok ezek után olvasni, de egy jó ideig ilyen könyvet nem veszek a kezembe az biztos.

Erős idegzetűeknek…

ap358 P
Jean Sasson: Jazmína választása

„A golyó pénzbe kerül, a megerőszakolás ingyen van.” (Denis Mukwege)
A fenti idézet egy másfajta kultúrából (világból) származik, de szerintem teljesen jól ráillik erre a könyvre is. Ezek a férfiak tisztában vannak vele, mit jelent a muszlim nőknek az ártatlanságuk, aminek a házasságon kívüli, erőszakos elvétele felér egy halálos ítélettel. Mégis élvezetüket lelik a kínzásban, nekik ez a fegyverük. Az, hogy bármelyik férfi is érzelmet tápláljon az áldozata iránt, szerintem beteges, a legtöbben olyanok, mint Lana szörnyetege.
A nők kegyetlen sorsát bemutató írást erősítik az egyszerű, szókimondó mondatok, a szépirodalmat kerülő sejtetések.
Az ilyen témájú könyveket nehéz értékelni, de elmondható, ha valaki már olvasott a témában, akkor érzelmileg nem fog újat kapni, csak a brutalitás módjának változatai bővülnek.
Az olvasáshoz gyomor és erős idegzet kell.

nagy_anikó
Jean Sasson: Jazmína választása

Ezt a könyvet épp elég volt végigolvasni, annyi borzalom, igazságtalanság van benne. Bele sem merek gondolni, hogy ez bizony valóság.

Niki_
Jean Sasson: Jazmína választása

Hosszú hónapokkal ezelőtt olvastam már ezt a könyvet, de egyszerűen nem tudtam értékelést írni róla. …. Nem azért, mert rossz lenne a könyv, falhoz vágós, kiakasztó, hanem pont azért, mert annyira valóságos. Belegondolni, hogy a mai világban vannak olyan országok, ahol egy nő semennyit se ér, kevesebbet egy állatnál is. …. Szörnyű! … Olvassátok el ezt a könyvet, sok minden átértékelődik utána bennetek!

Zanit
Jean Sasson: Jazmína választása

Megrázó történet. Főleg, hogy megtörtént (ki tudja, hány nővel és hányszor).
Jazmína, Lana, és a többi szerencsétlen lány… Nem lenne szabad ilyennek megtörténnie egyik nővel sem.

K_Szandra
Jean Sasson: Jazmína választása

Régebben, sok olyan könyvet olvastam mely ehhez a kultúrához kapcsolódik, de elmondhatom, hogy egy se ragadott meg és háborított fel, mint ez a könyv. Elbűvölt hogy Jazmina és a fogoly társai mennyi mindent kiálltak azért hogy minél tovább életben maradhassanak. Csodálattal töltött el, hogy a barátnőjének nevezhető lány, milyen hősiesen tűrte hogy a fogva tartója kínozza. Érdekes volt, megismerni egy másik vallást és megtudni milyen elnyomottan élnek a nők, hálás vagyok hogy nem kell úgy élnem.

Knekató
Jean Sasson: Jazmína választása

Azt hiszem rosszkor került a kezembe. Most így karácsony előtt, és a migránsválság közepén érzékenyebb vagyok, így nehezebben tolerálom azt a sok szenvedést, amit ebben a könyvben olvastam. Igazából nem regény, inkább dokumentum, így nagyon töményen tálalja a borzalmat. Már sok arab országban játszódó regényt olvastam, így önmagában a nőknél a nemi felvilágosítás hiánya, az állandó hazugság és színjáték, és a férfiak erőszakos „szerelme” nem volt meglepetés. Mégis elborzasztott és felháborított, ami a börtönben történt. Ajánlanám a nyugat európai politikusoknak elolvasásra.

Szilvia_Szamosfalvi I
Jean Sasson: Jazmína választása

Tragikus, és szívszorító igaz történet, kiszolgáltatottságról és szenvedésről.

encimokus
Jean Sasson: Jazmína választása

Brutális, döbbenetes, kegyetlen. Ezek a szavak jutottak eszembe, miközben olvastam ezt a könyvet. Szeretem Sasson írásait, egy teljesen más világot mutat be. Néha azt kívánom, ne írna többet, mert talán ez azt jelentené, hogy nincs már miről írnia. Tudom, hogy ez valószínűleg soha nem fog bekövetkezni. de a lassú változások talán előremozdíthatják a közel-keleti nők életminőségének javulását.

Hársi_Era
Jean Sasson: Jazmína választása

Szívet tépő történet. Szörnyű, amit át kellett élniük ezeknek a nőknek. Kegyetlen férfiak – akik visszaéltek a hatalmukkal, bántották a lányokat, asszonyokat – mindet kegyetlenül meg kellett volna büntetni. Jazmína okos és bátor nő volt, aki túlélte a háborút és a megaláztatásokat, de sajnos ezzel a sok rossz emlékkel kellett neki tovább élnie. Az egy csillag levonás csak azért, mert a könyv második része, a függelékek igazán nem kötötték le figyelmemet.

KATARYNA

A nő erénye számít egyedül. Az erény a tisztelet mértékegysége.