A ​sivatag hercegnője 16 csillagozás

Jean-Pierre Montcassen: A sivatag hercegnője Jean-Pierre Montcassen: A sivatag hercegnője Jean-Pierre Montcassen: A sivatag hercegnője

Egy letűnt mesevilág utolsó éveit örökítette meg Jean-Pierre Montcassen ebben a regényében. Méghozzá az őrá jellemző képzelőerővel, lebilincselő stílusban, egy Zubeida nevű bagdadi lány szemszögén át. Aki nekilát ennek a könyvnek, többek között arra is ráébred, hogy milyen magas volt az arab kultúra, milyen civilizáltak voltak az iraki emberek a XIII. században.
Zubeida nem mindennapi körülmények között szakad ki a meghitt családi fészekből, s kerül a mara házba, ahol a élete teljesen megváltozik. Szabadságának elvesztését pótolja-e a zene, a tánc, a kényelem, az igaz barátság? Túléli-e Zubeida az évezred árvizét, meg tud-e menekülni ibn Atabeg karmaiból, beteljesül-e végre szerelme az-Zahir herceggel? A válaszok benne vannak a könyvben, amely az ezeregyéjszaka mesevilágával vetekszik.

Bővített, átdolgozott kiadás: Cselenyák Imre: A sivatag hercegnője

Puedlo, Nagykovácsi, 2010
Puedlo, Nagykovácsi, 2009

imi_lapcsanka
Jean-Pierre Montcassen: A sivatag hercegnője

Az arab kultúra nagyon nagy hatással volt az emberiségre, különösen a kora középkorban. Bagdad városa az egyik legnagyobb metropolis volt a XIII. században. Itt játszódik ez a történet, melynek minden sorát nagy élvezettel faltam. Azt hiszem, mivel ez már a sokadik könyve a szerzőnek, ami tetszett, elkezdem őket értékelni.

Ginuci
Jean-Pierre Montcassen: A sivatag hercegnője

Nagyon élveztem az olvasást. Betekintést nyerhettem az arab kultúrába, a moszlim nők sorsába. Ez a történet egy szép mese, ami végigkíséri egy arab nő életét.

varadiera

Különös az emberi elme. Világos nappal, társaság közepén is képes emlékképeket vetíteni, amelyek élesebben látszanak, mint a valóság.

varadiera

De a hatalom nem boldogság, viszont a boldogság lehet hatalom.

Lyanna P

Mint a Tigris folyó habjai fölött cikázó fecskék, illannak el az évek. Ha visszaidézem a mara házban eltöltött időt, mintha homokot markolnék, nem tudom megakadályozni, hogy ne hulljanak ki ujjaim között a porszemek. Az évek gondolataimban csak pillanatok, a röpke események viszont örökig tartó emlékek. Három esztendőm egy sóhajtás alatt vált kámforrá, de amikor Nida elment, meghőkölt az idő, mint robogó paripa, akit a kantárszáránál fogva kíméletlenül visszarántanak.

40. oldal, 6. fejezet

Lyanna P

Így szürkül el a régi élet az emberben, és színesedik ki az új, és ki törődik már azzal, hogy ezt az újat kényszer hozta létre.

79. oldal, 11. fejezet