Mabruk, ​a kutya, akit nem feledhetek 5 csillagozás

Jean-Pierre Hutin: Mabruk, a kutya, akit nem feledhetek

„Aki az állatokat nem szereti, az az embereket sem szeretheti igazán” – mondja könyvének előszavában a szerző, akit Franciaországban a „Harmincmillió jó barát” című állatvédelmi televíziós filmsorozat tett ismertté.
A kiváló német juhászkutya, Mabruk, a szerző hűséges barátja és társa éveken át. Mindenhová elkíséri gazdáját, s nemcsak a gyerekek kedvenc játszótársa, hanem olykor-olykor még a focicsapatban is helyet kap, mert tökéletesen tisztában van a labdarúgás szabályaival is. A német juhászkutyák kiemelkedő erényekkel rendelkeznek, ezért hasznukat veszik az atomtámaszpontok speciális őrzőpontjain, a vakvezetésben, a drogfelderítésben és a rendőrségi munka különböző területein. Mabruk is részt vett hasonló akciókban, tettvágyát csak leküzdhetetlen betegségre töri meg…
A szívszorító kutyatörténet a kutyatartás lélektanával is megismerteti az olvasókat.

Pesti Szalon, Budapest, 1994
228 oldal · puhatáblás · ISBN: 9636050309 · Fordította: Balla Katalin

DanaBlair>!
Jean-Pierre Hutin: Mabruk, a kutya, akit nem feledhetek

Maga a történet tetszett, de nekem kicsit sok volt az a rész, ahol a franciák állatokhoz való vizsonyáról van szó. Csak részben visszaemlékezés Mabrukra; sok tanácsot ad kutyanevelésben.

Andii123>!

Tudatára ébredünk az idő viszonylagosságának, s ez bizonyos elszakadáshoz vezet. Értékelünk minden pillanatot. Sétálni a kutyával, aki meghempereg a fűben a születő alkonyatban, figyelni a csillagokat – egyszerű, mégis kimondhatatlan öröm.