A ​repülő camembert (Hat Jean egy családban 2.) 7 csillagozás

Jean-Philippe Arrou-Vignod: A repülő camembert

Adott egy nagycsalád, amelyben hat fiútestvér él, és akiket mind Jean-nak hívnak: Jean-A, Jean-B és így tovább, egészen F-ig.
A gyerekek különleges szünidőnek néznek elébe: a Holdra lép az első ember, amit élő közvetítésben néz az egész család egy bérelt televízión. Kiderül, milyen veszélyeket rejt egy üres szekrény, ha költözködés közben játszik bújócskát hat fiú, hogyan lehet horgászbottal dinoszauruszt fogni, hogyan repül a camembert sajt, és milyen egy kalandokkal teli nyaralás a nagyszülőknél.
Ahogy a Jean-fiúk anyukája mondja, minden csak szervezőkészség kérdése, ahogy az apukájuk: Lesz nemulass!
Jean-Philippe Arrou-Vignod, a hazájában igen népszerű francia író és tanár új könyvében folytatódnak A cukrozott omlett-ben megismert Jean-fiúk nevettető és szívhez szóló történetei. A szerző saját gyerekkorából merített ihletet, hiszen ő maga is sok testvér között nőtt fel.

Eredeti megjelenés éve: 2003

132 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789634031390 · Fordította: Tótfalusi Ágnes · Illusztrálta: Mázas Zsuzsa

Jean-Philippe Arrou-Vignod: A repülő camembert

„– Drágám, legközelebb, amikor egy napon költözünk és indulunk nyaralni a szüleidhez, figyelmeztess, hogy el ne felejtsem eltörni a lábamat!”

Valószínű nem okozok meglepetést avval, ha az írom, imádtam.

A sorozatnak már az előző kötete is nagy kedvencem lett, de ott még azért lázadoztam a Jean – fiúk nevelése kapcsán.
Itt viszont már teljesen természetes lett a számomra.
Mind a hatan, mert már a kicsi is, tele van élettel, mindegyikük teljesen más személyiség, mégis kiállnak egymásért és amiből csak lehet a „legtöbbet” hozzák ki.

Maga a történet szórakoztató, sokszor hangosan nevettem, sőt volt két rész, ahol könnyes lett a szemem, egyszerűen képtelen voltam abbahagyni a kacagást.

Nincs mit tenni, ez a sorozat a szívem csücske lett.
És nagyon várom, hogy a következő kötet is megjelenjen.

Ajánlom kicsiknek és nagyoknak, gyerekeknek és felnőtteknek, mert Jean – családtagok tesznek arról, hogy szem ne maradjon szárazon.

Kedvenc!♥

Jean-Philippe Arrou-Vignod: A repülő camembert

Imádnivaló kis rosszcsontok ezek a Jean-ok. Nagyon örültem, hogy ilyen hamar újra beléjük futottam a könyvtárban. Az első rész annyira magasra tette a lécet, hogy nagy várakozásaim voltak a folytatással kapcsolatban, amivel ez a rész nem tudott teljes mértékben felérni. Voltak itt is bőséggel nevetést és jókedvet kiváltó események (nekem a leginkább ilyen a Szupernagyapival való horgászás epizódja volt). Azonban maradt bennem kis hiányérzet. Egyfajta átvezetőnek, kicsit tölteléknek éreztem ennek a nyaralásnak a történetét spoiler. Azonban a szerző humora, a nyolctagú család sürgő-forgó kavalkádja még mindig parádés. Továbbra is várom a folytatást.

dianna76 P
Jean-Philippe Arrou-Vignod: A repülő camembert

És akkor itt a folytatás. Míg az előző kötetnél volt fejezet, amit kevésbé élveztem, addig ennél a kötetnél azt kell mondjam, hogy minden rész szórakozást jelentett. Ez a nagyszülőknél nyaralás szívemhez is közelebbi, mint mondjuk egy síkaland. Jó olyan történetekbe csöppenni, amik nem a mai világban játszódnak, hanem akkor, amikor még ritkaságszámba ment a tv, az udvari slag jelentette a zuhanyozást, a horgászás pedig a nyár legnagyobb kalandját. Elfajzott kölykei körül pedig mindig történik valami, amin jót szórakozhat az ember. De persze ez csak annak szórakozás, aki olvassa, egyik-másik eseményt bajosan szeretném átélni, megélni. A költözős és a horgászós fejezetek lettek talán a kedvencek. Párhuzamos olvasás volt egy komoly, és kemény témát feldolgozó könyvvel, és nagyon jó volt felejteni ill. kikapcsolódni vele. Csak hamar vége lett. Remélem lesz folytatás, és átélhetem ezzel a fura családdal, milyen elkezdeni egy új helyen gyerekként az életet.

Nikolett0907 P

Tulajdonképpen én hős szeretnék lenni, ha majd nagy leszek. De hogy nyomozó, karatés vagy titkosügynök akarjak lenni, azt még nem tudom. Tényleg: el tudnátok képzelni James Bondot, ahogy öt elálló fülű testvér lohol a nyomában?

Kapcsolódó szócikkek: James Bond
Nikolett0907 P

Papa nagyon jó a Monopolyban. De amikor kétszer egymás után börtönbe került, és nem juthatott hozzá a húszezer frankjához, kicsit elmúlt a jókedve.

Citrompor P

Furcsa dolog egy nyolctagú család… Az embernek soha nincs elég helye, állandóan könyökével böködi a másikat, néha azt szeretné, ha egyke lenne, vagy árva, hogy senki ne dugja az orra alá a büdös zokniját, vagy fenyegesse katonaiskolával… De amikor bármelyikünk is hiányzik, az olyan, mint amikor a Hét Családban hiányzik egy kártya: minden furcsának, hibásnak tűnik, mintha az elveszett kártya az egész játékot tönkretenné.

102. oldal, 8. fejezet - A Fougasse unokatesók látogatása (Manó Könyvek, 2016)

Nikolett0907 P

– Édesem, amikor legközelebb társasjáték-maratont ajánlok, ne felejts el figyelmeztetni, hogy törjem el a lábamat.(…)

Citrompor P

A hat fiú kicsit olyan, mint egy kutyakölyök-alom, amit senkinek nincs szíve vízbe fojtani: nehéz elhelyezni őket, mondogatja a papa, ha az ember nem akar halálosan összeveszni a legjobb barátaival…

100. oldal, 8. fejezet - A Fougasse unokatesók látogatása (Manó Könyvek, 2016)

Citrompor P

Valamelyik délelőtt, amikor mamával hazaértünk az iskolából, a ház előtt belefutottunk az új postásba.

Citrompor P

Mindig ez történik, amikor együtt megyünk valahová.
Az emberek képtelenek felfogni, hogy család vagyunk, nem egy cserkészőrs, vagy egy cirkuszból szökött artistacsoport.

7. oldal, Első fejezet - Jean-X. (Manó Könyvek, 2016)

Szofrónia

– Ez egy ünnepi uzsonna, nem állatkerti oroszlánetetés!