Apám, ​Cousteau kapitány 4 csillagozás

Jean-Michel Cousteau: Apám, Cousteau kapitány

Ki ne látta volna filmen Cousteau kapitány magas, szikár alakját, amint fáradhatatlanul kutatja a víz alatti élet színes kavalkádját, s kameráján át megmutatja a világnak? De azt vajon tudjuk-e, ki bújt meg a felszín mögött? Ki volt ez az ember, aki közvetlenül De Gaulle után sokáig a leghíresebb franciának számított a földön? Idősebbik fia, Jean-Michel most elmondja visszaemlékezésében, hogyan látta ő a Calypso önkényeskedő és titkokba burkolózó, ugyanakkor elbűvölő urát, az apát és a férjet, egyszóval a felejthetetlen Cousteau kapitányt.

Eredeti cím: Mon père, le commandant

Eredeti megjelenés éve: 2004

Róla szól: Jacques-Yves Cousteau

GABO, Budapest, 2005
342 oldal · keménytáblás · ISBN: 9637318461 · Fordította: Pacskovszky Zsolt

mantin>!
Jean-Michel Cousteau: Apám, Cousteau kapitány

Sok mindent megtudunk Cousteau azon oldaláról, amit korábban nem is sejtettünk. Ez az oldala azonban korántsem pozitív. Sőt… A szerző, a kapitány fia igen részletes leírást ad érdekes, de kissé hányatott gyermekkoráról, és apja dolgairól. Csak így dolgairól, mert nehéz lenne más kifejezéssel összefoglalni mindazokat a néha furcsa, néha meghökkentő, néha szemérmetlen dolgokat, amik körülötte zajlottak. Noha maradandót alkotott a munkájában, aminek ráadásul az egyik úttörője is, de szentté nem fogják avatni. A könyv ezt az ellentmondásos életet meséli el nekünk egy közvetlen családtag szemszögéből. Bevallom mérsékelten emlékezetes módon.

arsenal0522>!

Az emberiségnek nagyon sürgősen tisztába kell jönnie a szerepével,mielőtt elérünk arra a pontra, amikor egyetlen faj kiemelése az egész bolygó egyensúlyát felboríthatja.

arsenal0522>!

Még most is látom magam előtt magas, sovány alakját, ahogy járkál a hajó hídján, és megérint mindent, amit csak megérinthet. Nevetek magamban: „Na, ez is szerelmes a hajójába”.