La ​Fontaine meséi – mesekönyv és puzzle 2 csillagozás

Jean de La Fontaine: La Fontaine meséi – mesekönyv és puzzle

La Fontaine meséit a világon mindenütt a francia irodalom remekműveiként tartják számon. Olykor nagy igazságokat tanítanak, máskor csak megmosolyogtatnak, de La Fontaine meséinek szereplői mindig ellenállhatatlanok. Miután elolvastátok a szórakoztató történeteket, a játék tovább folytatódik: a könyvben található öt puzzle-t újra meg újra szétszedhetitek és összerakhatjátok.
Egyszerű, de mégis kifinomult stílusa a kicsiket és a nagyobbakat egyaránt meghódítja. Míg a felnőttek mosolyogva fedezik fel az iróniát, a hatalom finom kigúnyolását, addig a gyerekek jól szórakozhatnak a szereplőkön, vagyis a beszélő állatokon, akik hol ravaszak, hol buták, máskor büszkék vagy gőgösek; őszinték vagy hazugok, de mindig szórakoztatóak.Kalandjaik meghódítják a legkisebbeket is, egy mesén és mosolyon keresztül megtanulhatják, melyek az emberi lélek fő jellemzői.

Geopen, Budapest, 2019
12 oldal · keménytáblás · ISBN: 9786155724602 · Fordította: Simon Nóra · Illusztrálta: Marisa Vestita

Szívecske>!
Jean de La Fontaine: La Fontaine meséi – mesekönyv és puzzle

Ez a keménylapos puzzle könyv öt mesét, és a hozzájuk kapcsolódó kirakókat tartalmazza. A kirakók hátoldala különböző színű, így ha a gyermek mindet egyszerre kiszedi, könnyebb szétválogatni. Tartottam tőle, hogy lapozáskor kihullanak a darabok, de erről szó sincs; szépen, feszesen marad minden darab a helyén. A kirakó alatt halványabban ott a kép, így segítve a gyerekeket.
A mesék mind egy oldalasak. Némelyik kicsit nyers, így inkább annak a korosztálynak ajánlom, amelyik már tisztában van a tápláléklánccal, és nem ijed meg vagy szomorodik el attól, hogy mondjuk az oroszlán megeszik egy másik állatot. Némelyik viszont szimplán tanulságos, mint a klasszikus róka és gólya esete.