La ​Fontaine meséi 5 csillagozás

Jean de La Fontaine: La Fontaine meséi Jean de La Fontaine: La Fontaine meséi Jean de La Fontaine: La Fontaine meséi Jean de La Fontaine: La Fontaine meséi Jean de La Fontaine: La Fontaine meséi Jean de La Fontaine: La Fontaine meséi

Gustave Doré 320 illusztrációjával, Vikár Béla egyetlen teljes fordításában jelenik meg Jean de La Fontaine MESÉI című képzőművészeti és irodalomtörténeti érdekességnek számító műve, az illusztrátor művész születésének száznyolcvanadik, halálának száztizedik évfordulójára.
Ezzel a kötettel valamint a sorozat további darabjainak megjelentetésével a Kossuth Könyvkiadó sajátos küldetést teljesít.
André Malraux szavaival: a műalkotásokat, képeket, verseket ki kell szabadítani a múzeumok és a könyvtárak tárlóiból. E gondolat jegyében egy immár elfeledett magyar fordítói csúcsteljesítménnyel egészítettük ki a ma már csak antikváriumban, könyvtárak mélyén – s nem utolsó sorban a Budapesti Szépművészeti Múzeum grafikai gyűjteményében – fellelhető különleges illusztrációkat.

ISBN: 9789630963619 · Fordította: Vikár Béla
ISBN: 9789630964609 · Fordította: Vikár Béla, Zempléni Árpád
ISBN: 9789630964616 · Fordította: Vikár Béla

Bla IP>!
Jean de La Fontaine: La Fontaine meséi

La Fontaine népszerűségét állatmeséinek köszönheti. Ezeket kezdetben az ifjú trónörökösnek, ill. gyermekeknek nevelő célzattal írta, később már a felnőttek lettek a célcsoportja. A lényeg, hogy mindegyikből tanulhatunk, hisz oly általános tapasztalati igazságok fogalmazódnak meg a mesék üzenetében, amelyek mindannyiunk számára hasznosak, útmutatóul szolgálnak. Minden dicséret Kosztolányit illeti, aki zömében fordította ezeket, megtartva a versek ritmusát. Néhányat bekarcoltam.