A ​róka és a gólya / A holló meg a róka 9 csillagozás

Jean de La Fontaine: A róka és a gólya / A holló meg a róka

Jean de La Fontaine két leghíresebb fabulája a pórul járt rókáról és a hiú hollóról.
Szalma Edit festett képei teszik a két történetet még tanulságosabbá.

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Papírszínház

Csimota, Budapest, 2014
14 oldal · ISBN: 9789639768765 · Fordította: Rónay György, Kosztolányi Dezső · Illusztrálta: Szalma Edit

nikkytikky
Jean de La Fontaine: A róka és a gólya / A holló meg a róka

La Fontaine meséi igazán tanulságosak. Egyszer majd a gyermekemnek is olvasgatni fogom az ő meséit is.
Ez a két rövidke történet igazán szívmelengető volt.
Az illusztráció pedig nagyon vicces és szép :).

Kiss_Csillag_Mackólány P
Jean de La Fontaine: A róka és a gólya / A holló meg a róka

Olyan nehéz ilyenkor írni, amikor az ember csak mosolyog a tanmeséken, és mindig belátja, hogy ez milyen igaz!!!
A baj csak az, hogy a mai gyerekek az ilyeneket már nem ismerik. Valahogy a szülők is elfelejtik, hogy okosabb lenne elolvasni egy ilyen mesét, mint leültetni a gyereket csendben a legújabb verziójú csodamodell elé.
Én még akkor nőttem fel, amikor ezek még értékek voltak, és örülök, hogy a saját gyerekeim is megismerték őket.
Biztos vagyok benne, hogy tovább is fogják adni.

ZsuZsanna5 P
Jean de La Fontaine: A róka és a gólya / A holló meg a róka

A jól ismert klasszikus meséket olvashatjuk. Közben csodálhatjuk a minőségi és aranyos illusztrációkat. Tündéri kis kiadvány.

konyvolvaso
Jean de La Fontaine: A róka és a gólya / A holló meg a róka

La Fontaine meséit nagyon szeretem. Olyan jó, hogy szerepelnek a könyvben állatok. Gólya és a róka találkozása nagyon érdekes. Nem értem minek hívják meg egymást vendégségbe ha sajnálják a másiktól az ennivalót. Ha ennyire irigyek akkor maradjanak meg inkább maguknak. Ne akarjanak haverkodni és akkor megmarad az összes étel is.

Kasztana
Jean de La Fontaine: A róka és a gólya / A holló meg a róka

Egy kihívás kapcsán szedte elő, az úgymond klasszikusokat. Nem csalódtam, igazi mese, mely tanulsággal szolgál.