A nyúl meg a teknős és más mesék 27 csillagozás
Ennek a könyvnek nincsen fülszövege.
Tagok ajánlása: Hány éves kortól ajánlod?
A következő kiadói sorozatban jelent meg: A világ legszebb meséi Juventus
Kedvencelte 1
Most olvassa 2
Várólistára tette 2
Kívánságlistára tette 5
Kölcsönkérné 1

Kiemelt értékelések


La Fontaine tanulságos meséiben a buta, hiú, mohó állatok pórul járnak, a szerények, kitartóak, szorgalmasak pedig elnyerik jutalmukat. Olyan alapigazságokra tanít, mint hogy ne ítélj a külső alapján, segíts a gyengébbeknek, mindenkiben találhatsz valami értéket… Sok kedvencem van, de a legjobban talán A tücsök és a hangya meséje tetszik, melynek kettős tanulsága van: fontos az előrelátás és a szorgos munka, de közben ne felejtsünk el élni és élvezni a pillanatot.
„ – Látjátok, hiába teli a kamrátok, a jeges télben is én hoztam el nektek a nyarat.” – mondja a tücsök.
A rajzok csodaszépek, de ez nem meglepő, hiszen a „Mesél az erdő…” sorozat szerzőjének, Tony Wolfnak a keze munkáját dicsérik.


Gyerekkoromban kaptam, és nagyon sokszor elolvastam, rengeteget nézegettem a gyönyörű képeket. Most azért vettem elő megint, mert azt figyeltem meg egy hónapja, hogy a kislányom 6 hónaposan már egyre hosszabb ideig tud figyelni, amikor mesélek neki, ezért kíváncsi voltam, ilyen hosszúságú történetek már lekötik-e. Lekötik. Esti meseként olvastam neki a kötetet, és nagyon aranyosan figyelt. Egy-egy esti mesélés úgy telt, hogy először megfogta a könyvet, megpróbált lapozni benne (nagyon szeret lapozni, egyelőre pancsolós könyvben profi, az ilyen jellegűhöz még túl nagy a lendület, és túl fejletlen a finommotorika), aztán amikor elkezdtem olvasni, először jól megnézte az aktuális képet, aztán kicsit nézegette a betűket, majd felém fordult, és tátott szájjal hallgatta, mit mondok, és közben nagyokat mosolygott meg nevetgélt. Nem mindig volt türelme az egész sztorihoz, volt egy-kettő, aminek kétszer futottunk neki, mert ha túl fáradt, mire elkezdjük az esti rutint, akkor nem mindig kéri a mesét.
A mesék és a képek most is tetszettek, igazából csak az utolsó történetet, a pestisjárványról szólót nem éreztem odaillőnek. Nagyobb gyerekkel remekül meg lehet beszélni egy-egy mese tanulságát is, ez is jó ebben a kötetben.


Nekünk itthon egy másik (a kismalacos) volt meg ebből a sorozatból, és azt szerettem, meg a gyerkőc is szereti, ezért elhoztuk ezt a részt is a könyvtárból. Az állatmeséket nagyon szereti, úgyhogy sikere van. Bár van, amit magyaráznom kell vagy még később lenne jó (pl. a pestises), de nem zavarja, figyel, érdekli.
Hasonló könyvek címkék alapján
- Boldizsár Ildikó (szerk.): Esti mesék lányoknak 92% ·
Összehasonlítás - Füzesi Zsuzsa: Mesetarisznya 97% ·
Összehasonlítás - Ágh István (szerk.): Parazsat evő paripa 95% ·
Összehasonlítás - Az Ezeregyéjszaka legszebb meséi 90% ·
Összehasonlítás - Kormos István (szerk.): A háromágú tölgyfa tündére 92% ·
Összehasonlítás - Wilhelm Hauff: A szarvastallér legendája ·
Összehasonlítás - Buzás Kálmán – Nagy Krisztina (szerk.): Az én mesém 5. ·
Összehasonlítás - Hans Christian Andersen – Jakob Grimm – Wilhelm Grimm: Esti mesék ·
Összehasonlítás - Boldizsár Ildikó (szerk.): Esti tündérmesék 83% ·
Összehasonlítás - Burus János Botond (szerk.): Csihán királyúrfi ·
Összehasonlítás