Babar ​utazása 21 csillagozás

Jean de Brunhoff: Babar utazása Jean de Brunhoff: Babar utazása Jean de Brunhoff: Babar utazása

Babar király és felesége, Celesztina királynő léghajón nászútra indul. Hamarosan hajótörést szenvednek, illetve léghajótörést.
Tengeren, lakatlan szigeten, bálnaháton, óceánjáró hajón és egy cirkuszban játszódik a színes, varázslatosan kalandos, kedves képekkel illusztrált történet, amelynek végén Babar király szerencsésen visszajut birodalmába, hogy ott babari módon uralkodjon az elefántok boldog országában.

Móra, Budapest, 2003
48 oldal · ISBN: 9631178110 · Fordította: Bálint Ágnes
Móra, Budapest, 1983
28 oldal · ISBN: 9631133486 · Fordította: Gordon Etel · Illusztrálta: Jean de Brunhoff
Móra, Budapest, 1959
32 oldal · Fordította: Gordon Etel · Illusztrálta: Jean de Brunhoff

Gab
Jean de Brunhoff: Babar utazása

Szegény Rataxes mindig pórul jár. Kicsiként Kornéliusz mellett ő volt a másik kedvencem.
A történet mellett a szín világa fogott meg leginkább.
Még mindig aranyos,és színes,pedig szegény Kornéliusznak csak egy kalap jutott,Babar persze meg öltönyben flangál.

zamil
Jean de Brunhoff: Babar utazása

Babar a gyermekkorom kedvencei közé tartozott, ezért a gyerekemnek is meg kellett ismerni. Aranyos történet, a rajzok is jól passzolnak a könyvhöz. Jó volt újra találkozni.

napsugar213
Jean de Brunhoff: Babar utazása

Picikoromba a mesét nagyon imádtam. De így könyvbe ez a rész is aranyos volt . Szép illusztrációkkal volt tele a könyv.

bozs
Jean de Brunhoff: Babar utazása

Ha lehet, akkor csillagot nem rakok. :)
Rövidke könyv, tele szép képekkel, gyermekem nagyon élvezte.
Férjem az ilyen könyveken mindig felháborodik, utálja ha az állatoknak emberi tulajdonságokat adnak. Én szeretem, még nem nőttem fel.
Cenzúráztam magam és tettem csillagot.

Koksa
Jean de Brunhoff: Babar utazása

Kezdek egyre jobban kibékülni ezzel a mesével :)

latinta SP
Jean de Brunhoff: Babar utazása

Amikor a gyerekeink kicsik voltak, persze, hogy olvastuk nekik ezt is.
Most meg egyszerűen csak olyanom volt, és nem bántam meg.