Vásott ​kölykök / Rettenetes szülők 10 csillagozás

Jean Cocteau: Vásott kölykök / Rettenetes szülők Jean Cocteau: Vásott kölykök / Rettenetes szülők

Yvonne kisajátító imádattal veszi körül egyszem fiát, Michelt, emiatt még férjét, Georges-ot is elhanyagolja. A férfi ezért magányában kalandokba menekül. Így ismerkedik meg a végső elkeseredésében már öngyilkosságra gondoló fiatal lánnyal, Madeleine-nel, akinél álnéven, özvegynek kiadva magát eljátssza a jótevő szerepét. Ám a sors útjai kifürkészhetetlenek. Madeleine és Michel véletlenül megismerkednek és egymásba szeretnek. Az anya elkeseredetten harcol az ellen, hogy fia megnősüljön, mert fél, hogy így elveszíti az egyetlen lényt, akit igazán szeret. A fiatalok áldozatul esnek a szülők önzésének… A generációk örök harca – Jean Cocteau méltán híres regényének – amely nagy hatást gyakorolt a magyar irodalomra is, többek között Szerb Antalra.

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Iskola - könyv Magyar Könyvklub

Magyar Könyvklub, Budapest, 2002
222 oldal · puhatáblás · ISBN: 9635476736 · Fordította: Gyergyai Albert, Örkény István
Magyar Könyvklub, Budapest, 2002
222 oldal · keménytáblás · ISBN: 963547699X · Fordította: Gyergyai Albert, Örkény István

tgorsy>!
Jean Cocteau: Vásott kölykök / Rettenetes szülők

Nekem e z rettenetesen nem tetszett. Próbáltam végig eltolni magamtól. Minden mondat olvasását úgy kezdtem, hogy akkor ezt én most utálom, itt lesz a gúnyolódásra okot adó túlzás, giccs, most elkapom Cocteau frakkját. És minden mondat olvasását úgy fejeztem be, hogy mégsem. Mindig ott táncol a szakadék szélén. Na most… most, … most belezuhan.de nem. Sohasem. Midig ott marad a jó ízlés, a hihetőség, a valóság peremén.
De az igazi Cocteau nekem mégis a filmes marad.

OlvasóMókus>!
Jean Cocteau: Vásott kölykök / Rettenetes szülők

A Vásott kölykök nagyon nem nyerte el a tetszésemet. Ritkán van ilyen, hogy egyik szereplő sem szimpatikus. Azt a nyúlfarknyi 100 oldalt csak háromszori nekifutásra tudtam elolvasni.
A Rettenetes szülők viszont a legjobb dráma volt, amit eddigi életem során olvastam! Még annak ellenére is, hogy tökéletesen kiszámítható az egész. De annyira lendületes volt, hogy egyszerűen nem bírtam letenni.

Allanon>!
Jean Cocteau: Vásott kölykök / Rettenetes szülők

Érdekes és szórakoztató mű volt a számomra. Kikapcsolt, megmosolyogtatott néhol. Tanulsága: Csak az őszinte kapcsolatok működnek jól. Szülő szempontból: A gyermekük, kiváltképp ha felnőtt, nem attól boldog amit mi gondolunk a számára. Persze erről az oldalról sem árt az őszinteség.

Sárhelyi_Erika I>!

A szépség előjoga határtalan. Még azokra is hatással van, akik nem vesznek róla tudomást.

12. oldal (Magyar Könyvklub)

Könyvözön>!

Én nem egyszerűen tudok valamit, hanem egészen bizonyos vagyok valamiben. Ami nagy különbség.

Könyvözön>!

Michel: Hajat kéne vágatnom.
Madeleine: Hétfő. Minden borbély zárva van.
Michel: Honnan tudsz te mindent?
Madeleine: Honnan tudom, hogy hétfőn zárva vannak a borbélyok?
Michel: Nem azt. Azt honnan tudod, hogy hétfő van. Én csak azt tudom, ha vasárnap van, mert akkor nem jön a bejárónő és segítenem kell a főzésben.
Madeleine: A várnapot másról is föl lehet ismerni. Az emberek ráérnek. Valami rendetlenség érződik a levegőben, a vasárnapok bánatos rendetlenségei.

Könyvözön>!

Az idő rugalmas. Ha csak egy kicsit ügyes valaki, könnyen elérheti, hogy itt látják, pedig ő amott tartózkodik.

Könyvözön>!

És ráadásul, ezek a mai fiatalok összetévesztik a költészetet a semmittevés gyönyörével, tulajdonképpen csak lógni szeret ez a nemzedék, pedig megvan a magához való esze…

Könyvözön>!

Én sose hittem a véletlenekben. De ti, akik tisztelitek a csodákat és a végzet mesterműveit, most meg lehettek elégedve.

Könyvözön>!

Az embert az gyötri legjobban, hogy nincs semmi elképzelése arról a helyről, ahová elbújik előle az, akit szeret…

Könyvözön>!

Gyöngének csak azért érzed magad, mert nem jön a szádra ez a szó: elmegyek.