Tűz ​és víz 26 csillagozás

Jayne Ann Krentz: Tűz és víz

Charity Truitt és Elias Winters nem ismerik egymást, bár a maguk külön birodalmában mindketten befolyásos vállalatvezetõk. A sors egy kisvárosban hozza össze õket: Elias titkos céltól vezérelve vonul el ide, elmélyed a keleti filozófiában és csiszolgatja harcmûvészetét. Charity történetesen ugyanide vonul vissza, hogy kiheverjen egy meghiúsult vállalategyesítést és egy meghiúsult esküvõt. Amikor megismerkednek egymással, nyomban erõs vonzalom támad közöttük. De amilyen félelmetesek a tárgyalóasztalnál, olyan bátortalanok szívügyekben. Nem is nagyon jut idejük ilyen léhaságokra, a kisvárosban ugyanis piszkos ügyletek folynak, amelyek emberéletet követelnek. Charity és Elias összefognak, hogy elkapják a gyilkost, így aztán õk is célponttá válnak.

Jayne Ann Krentz a modern románc mûfajának koronázatlan királynõje. Romantikus szerelmes regényei méltán keresettek a világ minden táján.

Eredeti cím: Deep Waters

Eredeti megjelenés éve: 1997

Európa, Budapest, 2008
350 oldal · ISBN: 9789630784542 · Fordította: Nagy Nóra

Jayne Ann Krentz: Tűz és víz

Minden Krentztől elvárt elem benne van ebben a könyvben. Két különc főszereplő, szórakoztató mellékszereplők, nyomozás, háziállat – itt épp Otis a papagáj, és persze a szerelem.
Elias a „tal kek csara” nevű ősi filozófia szerint él. http://moly.hu/idezetek/318772 Ennek kapcsán a gondolatait legtöbbször a vízzel kapcsolatosan fogalmazza meg.
Charityvel jó párost alkotnak, mindketten erősek, befolyásosak, új életet kezdtek, valamint vegetáriánusok és jól főznek. Ez utóbbi okból kifolyólag szinte főzőversennyé alakulnak a vacsoráik. Kapcsolatuk kezdetén belekeverednek egy gyilkossági ügybe és természetesen nem hagyják csak a rendőrségre a munkát.
Az egész könyv alkalmazkodik Elias filozófiájához, nem a szokásos pörgős történetvezetést kapjuk.

Tímea_Kocsis_2>!
Jayne Ann Krentz: Tűz és víz

Remek modern románc némi krimi szállal. Elias és Charity tökéletesen kiegészítik egymást. Két ember, akik változtatnak az életükön és ugyanott kötnek ki. Az üzleti tárgyalásokból viszony, abból nyomozás, majd spoiler lesz. Nem hiányzik Krentz humora és némi keleti filozófia sem. Külön csíptem a papagájt, mint előmozdító tényezőt.

pillangovirag>!
Jayne Ann Krentz: Tűz és víz

Kifejezetten kedveltem a történetet, kellemes olvasmány, az elejétöl a végéig.
Élveztem a pároskánk, lellentéteit, és mégis egymásra találásukat. A férfi főhös annyira fura volt az elején és anyira nem értettem, hogy most mit akar, kicsit azért az Ő szerepeltetése és a köréje kialakuló nagy problémák kicsit már eröltetettnek hatotak.
A kicsi krimi szál ami csak feldobta a hangulatott, még jól is jött a sztorinak, meg a bohokás embereknek.
Összeségében véve kellemes, könyed, ajánalani tudom minden romantika kedvelönek.

baba03 P>!
Jayne Ann Krentz: Tűz és víz

Nem a legjobb JAK történet, de elfogult vagyok, és nekem tetszett. Nem hiányzott a fanyar, szarkasztikus humor, Elias kitűnően hozta a morc, mogorva, rejtélyes férfi főszereplőt. A misztikusságát csak tovább növelte az a keleti filozófia, mi szerint élt. Állandóan vízzel kapcsolatos bölcsességekkel jött, ha zavarban volt vagy valami kellemetlen kérdést kapott. Sok igazság volt benne, nekem bejött. :-)
Charity pedig egy igazi amazon harcos, kis termete ellenére. :-) Imádtam, ahogy felülkerekedett benne a védelmező ösztön Elias miatt, ahogy megvédte őt Hanktől. :-) Igazán segítőkész, mindenki örül neki, hogy az „idegösszeroppanása” után pont Whispering Waters Cove-ba költözött. Ők ketten tökéletesen összeillettek, a múltjuk elől menekülve kötöttek ki ugyanabban a kisvárosban. Tetszett a kapcsolatuk alakulása, bírtam öket együtt.
A krimi szál nem volt olyan érdekfeszítő, mint szokott, kitalálható volt a tettes, de nem bántam. A kisváros lakói és Otis, a papagáj is szuper mellékszereplők voltak, a vége természetesen spoiler lett, minden a helyére került mindkettőjük életében. :-)

Fairymysz>!
Jayne Ann Krentz: Tűz és víz

Igazán aranyos és hangulatos történet volt Krentz stílusában. A két főhőst nagyon megszerettem, a krimi szál bár nem volt valami húderejtélyes, de azért épp eléggé érdekfeszítő. És nagyon tetszett ez a lassabb tempó, ami annyira Eliasos.

mamono P>!
Jayne Ann Krentz: Tűz és víz

Kaptam egy igazi Jayne Ann Krentz történetet. Elvont szereplők, romantika, vicces helyzetek, némi vér. Szóval izgalmas volt, érdekes, bár a fele körül rájöttem, ki lehet a tettes.
Igazából az egyetlen problémám az volt vele, hogy Elias Winters túl elvont volt nekem, túl sokat jött a vízzel, néha arra sem jöttem rá csak sokadik olvasásra, hogy mit is akart mondani.
Másrészről Charityt nagyon megkedveltem

Európa, Budapest, 2008
350 oldal · ISBN: 9789630784542 · Fordította: Nagy Nóra

kis_macko>!

Rendkívül kellemetlen rokon, olyan, akit legszívesebben eldugnék a padlásszoba csücskébe, de mégiscsak rokon. És tudja, mit tartanak a rokonokról: az ember nem válogathatja meg őket. Kapunk, akit kapunk.

Kapcsolódó szócikkek: rokon
Körtefa>!

Kocsiajtó csapódott, s a következő pillanatban hangos kopogtatás hallatszott a konyha felől.
– Mindjárt jövök – állt fel Elias az alacsony párnáról. – Addig nyugodtan edd meg a curryt.
Nem szeretném, ha kihűlne.
– Akkor sem hűlne ki, ha ezer évig fagyasztanád egy gleccseren.

Körtefa>!

– Először is vegye le a cipőjét – szólította fel Elias.
– Tessék?
– A cipőjét. Hagyja ott az ajtó előtt.
Leighton megütközve meredt Charity mezítelen lábára, és akkor vette észre, hogy Eliason sincs cipő. Esetlenül kilépett vakondszürke bojtos papucscipőjéből.
Charity önkéntelenül is lenézett Leighton lábára; a város leggazdagabb polgárának lyukas volt a zoknija.

Körtefa>!

Nem a megfelelő kérdést tette fel. A víz abban a mederben folyik, mely a rendelkezésére áll. A rossz kérdés rossz medret keresett magának.

kis_macko>!

Világos kérdés nélkül nincs világos válasz.

kis_macko>!

Pirospozsgás arcú férfi állt az ajtóban elegáns szabású pantallóban, feszes fehér ingben és vakondszürke nubukcipőben. Szeme eltökélten csillogott a túlméretezett szemüveg lencséje mögött. Húsos kezében drága aktatáskát tartott. A bal kisujján viselt hatalmas szögletes, gyémántköves gyűrűt Elias még az üzlet közepéről is tisztán látta.

kis_macko>!

A tal kek csara az az állapot, melyben a test és a lélek egyensúlyba kerül a víz metaforájával kifejezett energiaáramlás során.
A csuklójára tekert bőrszíj volt e filozófia jelképe, és erről is nevezték el. A tal kek csara egyszerre volt fegyver és életforma.

Körtefa>!

– Szerintem nektek kettőtöknek jobban meg kellene ismernetek egymást – mondta Charity élénken. – Hiányzik az alapvető kommunikáció.
– Pedig jobban kommunikálunk, mint hinnéd – szólalt meg Elias. – Az öcséd be akar húzni nekem egyet, én meg azt szeretném, ha nem tenné. Egyértelmű, fekete-fehér helyzet.

– Mr. Winters…
– Elias.
– Mr. Winters, magyarázatot követelek, éspedig most rögtön. Maga készül valamire, ne is tagadja.
– Ne is tagadjam?
– Ne kérdezzen folyton vissza válasz helyett! Ez manipulatív, sunyi és határozottan passzív-agresszív megoldás.
– Egy dologban biztos lehet velem kapcsolatban, Charity: ha agresszív hangulatban vagyok, abban semmi passzív nincsen.
– Tudja, mit? Elhiszem. Akkor marad a manipulatív és a sunyi. Ne feledje, hogy az üzlet világában nőttem fel.
– Köszönöm a figyelmeztetést – mondta Elias kedvesen.

Körtefa>!

Kelletlenül bandukolt barátnője után a veranda lépcsőjéhez; Charity már az ablaknál állt, és a párkányra irányította a zseblámpát.
– Tudod, hogy kell befeszíteni egy ablakot? – kérdezte, a csappantyúval bíbelődve.
– Miért nem próbálkozol előbb az ajtóval? – Elias átment a verandán a hátsó ajtóhoz. – Nem hinném, hogy bezárnának egy ilyen helyet.
Megfogta a kilincset, és erősen benyomta. Az ajtó hangos nyikorgással kinyílt.
– Nem rossz ötlet – mondta Charity.
– Köszönöm. Egy férfi mindig jól jön a háznál. – Elias előrement a dohos épületben, Charity szorosan a nyomában.