Tökéletes ​társak 32 csillagozás

Jayne Ann Krentz: Tökéletes társak

Tíz évet tett rá Joel Blackstone az életébõl, hogy a Thornquist sportszergyárat a semmibõl virágzó üzletbirodalommá fejlessze. Már éppen ott tart, hogy a vállalat vezérigazgatójaként megvenné az óriási céget, amikor a tulajdonos meghal, s birodalmát nem rá, hanem egy ismeretlen unokahúgra hagyományozza.

Ki ez a szemüveges, mindig kócos, mindig gyûrött vidéki könyvtárosnõ, aki hirtelen feltûnik a semmibõl és mindenbe bele akarja ütni az orrát? És mégis, mit képzel? Hogy a teljes dilettantizmusával õ mindenhez jobban ért? Azt már nem! Csakhogy miért olyan zavaró az állandó jelenléte? Miért kap tõle Joel szívdobogást? Miért kénytelen rádöbbenni, hogy enélkül a lehetetlen nõszemély nélkül lehetetlen élnie?

Hõsünk nyakig van a pácban, s csak akkor mászhat ki belõle, ha képes összeegyeztetni a lángoló szenvedélyt az üzleti élet rideg és könyörtelen valóságával. Vajon sikerül-e?

Eredeti megjelenés éve: 1992

Európa, Budapest, 1999
388 oldal · ISBN: 9630766175 · Fordította: Ladányi Katalin

baba03 P>!
Jayne Ann Krentz: Tökéletes társak

Nem ez az írónő legjobb könyve, de azért nem volt rossz. Az elején nehezen barátkoztam meg Lettyvel és Joel-lel is. Idegesített, ahogy Letty parancsolgatott, mit csináljon Joel és mit ne, na meg az is, ahogyan Joel semmibe vette a lányt. Aztán szép lassan belerázódtak a dolgokba, és én is. :-)
Tetszett, hogy annak ellenére, hogy Letty egy könyvtárban dolgozott milyen jó meglátásai voltak, jó érzéke volt az üzletvezetéshez. Joel-nek pedig a bosszúja mértékéből kellett visszavennie, nem egy egész kisvárost, hanem a fő bűnöst kell megbűntetnie. Letty hatására lágyul, és belátja, hogy megoldható a bosszú másképp is, mint eredetileg tervezte.
Philip egy idióta, aki csak magával foglalkozik és egy percre sem hallja meg, hogy Letty mit is mond neki. Stephanie sem került túl közel hozzám, valahogy olyan rideg volt az a nő. Viszont Letty titkárát a szerencsétlenkedése ellenére is bírtam. :-)
A vége igazán izgalmas lett, Keith okozott némi meglepetést, Victor pedig teljesen bekattant. Kiderült, hogy mi történt régen, szerencsére minden rendeződött és végül elégedetten tettem le a könyvet.

Tímea_Kocsis_2>!
Jayne Ann Krentz: Tökéletes társak

Vicces cégátvétel és szerelem. Egy hirtelen haláleset felborítja a jól kidolgozott terveket. Az egyetemi könyvtárosból lett vállalat tulajdonos és a vezérigazgató vitáktól sem mentes egymásra találása. A múltból felbukkannak hátráltató tényezők; volt vőlegény és régi sérelmek és bosszú képében. Joel és Letty tökéletesen kiegészítik egymást.

carduelis>!
Jayne Ann Krentz: Tökéletes társak

Szeretem JAK könyveit, de ez elég gyengére sikeredett. A fordítás is zavaros volt, kicsit szenvedtem vele…

mokus33>!
Jayne Ann Krentz: Tökéletes társak

Nem mondom, hogy ez volt életem könyve, igaz, nem is vártam ezt tőle. Az elején nehezen barátkoztam meg a szereplőkkel, az egész cselekménnyel, de utána olyan volt, amit vártam. Örülök, hogy itt még nem jelentek meg a paranormális tulajdonságok a szereplőknél, én azt nem annyira szeretem. Már most tudom, hogy felejthető történet, ennek ellenére szívesen olvastam.

mamono P>!
Jayne Ann Krentz: Tökéletes társak

Kaptam egy nyári hétvégi limonádét, ami néha vicces volt, máskor nem, néha izgalmas volt, máskor nem. De ennek ellenére egy hétvégére jó volt.

Kicsicsillag123 P>!

LETTY MEGÁLLT a kis téglaépület előtt, amely mellett a kávéházba igyekezve reggel elhaladt. A bejárat fölött kőbe vésve ez állt: Echo Cove-i Közkönyvtár. A lány fölment a lépcsőn, és benyitott. Odabent rögtön otthon érezte magát. Arra gondolt, hogy egy könyvtár levegője mindig kultúrát áraszt, még egy ilyen parányi, kisvárosi könyvtáré is, mert az ókori Alexandria dicső korszaka óta a könyvtárak mindig az emberiség legkiemelkedőbb eredményeit jelképezik. Letty meg volt győződve róla, hogy a könyvtárak puszta létezése az emberiség jövőbe vetett hitének letéteményese.

Kicsicsillag123 P>!

– Joel, ugye nem haragszol, amiért azt mondtam Dianának, hogy Keith földhöz vágott abban a kocsmai verekedésben?
– Földhöz vágott? – ismételte halkan a férfi. – Ez egyre cifrább lesz!
– Földhöz vágott, palacsintává lapított, péppé vert… nem mindegy, hogy mit mondtam? Jó szándékkal tettem! Megpróbáltam egyengetni egy kicsit a kapcsolatukat.
– Úgy látom, az én önérzetem neked egy hajítófát se ér!
– Szerintem a te önérzeted még azt is kibírná súlyosabb sérülés nélkül, ha egy atomrakéta telibe találná! – nevetett Letty.
– Köszönöm szépen!

Kicsicsillag123 P>!

– Joel, ezek tudják! Az egész személyzet tudja! Épp most hallottam a női mosdóban, az ég szerelmére!
– Valószínűleg az a legalkalmasabb hely, hogy az ember beszerezze a legfrissebb értesüléseket a házban folyó ügyekről – jegyezte meg Joel.

Kapcsolódó szócikkek: WC
Körtefa>!

Joel a válla fölött hátrapillantva egy kócos sörényű, hosszú, fehér hálóinget viselő kísértetet látott. A szemüveg Letty orra hegyére csúszott, s ettől a lány végtelenül komoly, nagyon okos, szellemes szellemnek látszott. […]

Körtefa>!

Az ezüstös holdfény megcsillant a lány kis kerek szemüvegén, és rávilágított rosszallóan összevont ívelt szemöldökére. Letty tetőtől talpig végigmérte a férfit, s elképedve látta, hogy az félmeztelen; egy szál farmeron kívül nincs más rajta. Joel azon tűnődött, vajon körmöst és tenyerest fog-e kapni egy vonalzóval.

Körtefa>!

– […] A szakkönyvtári kolléganőd, Connie, elmondta, hogy a nagybátyád rád hagyta a vállalatát, és azt is elmesélte, hogy magad akarod vezetni a céget. – Philip kuncogott. – Ez aztán óriási felelősség, Letty!
– Ugye az? Remélem, ez az új feladat arra is alkalmas lesz, hogy szublimáljak. Olcsóbb, mint a pszichoterápia.

Körtefa>!

Joel minden figyelmét a nyakkendője megkötésére összpontosította, de azért hallotta, hogy a motelt körülvevő fák között süvít a szél. Letty a szomszéd szobában motozott. Valószínűleg most veszi föl valamelyik komoly üzletasszonyhoz illő kosztümjét, amibe be van építve a szabadalmaztatott önműködő gyűrőszerkezet, gondolta a férfi.

Körtefa>!

[…], Joel a tettek mezejére lépett.
Beljebb lépett a szobába, kihúzta a jobb kezét a farzsebéből, és Keith felé nyújtotta. Még egy kényszeredett mosolyt is a szájára erőltetett.
– A fenébe is – dünnyögte, miközben kimérten kezet rázott a másik férfival. – Elvégre a hölgy a vállalat elnöke… Milyen gyönyörű monoklid van, Escott!
Keith arca megvonaglott. – Egy órán át vérzett az orrom az éjjel. A helyzetnek mindössze egyetlen pozitívuma van; az, hogy te sem nyújtasz sokkal szebb látványt, mint én.