River ​Road 112 csillagozás

Jayne Ann Krentz: River Road

Lucy ​Sheridan tizenhárom év múltán visszatér tinédzserkora vakációinak színhelyére, Sara nagynénje házába. Annak idején váratlanul kellett távoznia a kisvárosból, miután egy helyi srác, Mason Flecher egy drogos, vad buliról hazarángatta…

Sok minden történt azóta, Lucy gyönyörű nővé érett, most családfakutatóként dolgozik, míg Mason egy biztonsági céget vezet – a szakmájukban mindketten sikeresek, de az igazi szerelmet nem találták meg. A város is megváltozott, az álmos kis porfészek időközben a kaliforniai borvidék pezsgő életű, vonzó központjává vált.

A kisváros felbolydul a lány visszaérkezésének hírére, ki irigységgel vegyes haraggal, ki sunyi gyanakvással, ki hiú várakozással tekint Lucyra, lesi minden lépését. Ugyanis nem csupán egy helyi borászati cég sorsát eldöntő részvényeket örökölt, hanem még a Sara néni kandallójába befalazott Strigulás Gyilkos tetemét is.

Szerencsére őrangyala, a komoly, sármos Mason Flecher, aki még mindig felelősséget érez… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 2014

Európa, Budapest, 2015
376 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789634052272 · Fordította: Palkó Katalin

Mrs_Curran_Lennart P>!
Jayne Ann Krentz: River Road

Mindig is tudtam, hogy egy jó kis nyomozás összehozza a párokat. Krentz könyveiben egészen biztosan. Persze a vonzódás már meg volt 13 évvel ezelőtt is, amikor még kamaszok voltak. (Bár Mason szerintem sosem volt az. Nagyon erőteljes személyiség) Szeretem, hogy az írónő normális szereplőkkel dolgozik. A hősnői mindig talpraesettek és nem nyivákolnak egy-két hulla láttán. A helyszín megint egy kisebb település, ahol szárnyra kel a pletyka és mindenki kombinál. Izgalmas volt a cselekmény, a gyilkos kiléte is meglepetést okozott. És egy újabb stand alone, hála az égnek.

Csoszi>!
Jayne Ann Krentz: River Road

Odavagyok a romantikus cuccokért, de ez a könyv valahogy nem tudta megbirizgálni az ingerküszöbömet. Talán azért, mert a női főszereplő Lucy nem volt túl szimpatikus számomra. No meg az első szenvedélyesebb csókra is majdnem 150 oldalt kellett várni. Bahh! Sok volt az ismétlődés. Ugyanaz kb. négyszer – ötször is elhangzott, csak mindig valaki más mondta. Sokszor az volt az érzésem, hogy lényegében nem történik semmi, csak egy helyben járnak, ugyanazon az egy – két dolgon rugóznak újra és újra. Aztán a végére felpörögtek az események, de akkor már nagyon vártam, hogy vége legyen. Ha 100 – 150 oldallal rövidebb lett volna a könyv, sokkal izgalmasabb, pörgősebb lehetett volna.

Ágica102>!
Jayne Ann Krentz: River Road

Ez volt a legelső könyv az írónőtől, amit olvastam. Megkell mondanom, hogy fantasztikus, zseniális, ahogy felépítette ezt a történetet. Tele volt eseménnyel, és egy pillanatra sem lankadt a figyelmem.
Egyszóval: LETEHETETLEN volt. Csak ajánlani tudom!

turanett P>!
Jayne Ann Krentz: River Road

Talán egy picit nehezen indult be a történet, de csak izgalmas lett aztán. Lucy igazi tűzről pattant lány. Nem vár el segítséget, nem ijed meg szorult helyzetben. Nagyon színpatikus volt. Lucy története ott folytatódik, ahol 13 évvel ezelőtt befejeződött. Egy nyarat Sara nénikéjénél töltött, de történtek olyan események, ami távozásra késztette. Soha nem tért vissza. Lucy szerint Mason volt az egyik ok, amiért mennie kellett. Sara halála után mindent Lucy örökölt. Elhatározta, hogy vissza tér, és felméri örökségét. Természetesen, az első ember akibe bele botlik, az Mason. Megkéri, hogy segítsen neki a ház körül, főleg a kandallóval vannak gondok. Hamar ki is derül, hogy mi a bibi, egy hulla. Erre felbolydul az egész város. Kiderül, hogy az egykori nagymenő lapult a kéményben. Ez nagyon sok kérdést vet fel, ezért elkezdenek nyomozni. Sok titok napvilágot lát, de mindeközben Lucy és Mason kapcsolata is kezd megváltozni. Végül nagyon izgalmas történet kerekedett belőle, és nem igazán lehetett sejteni, hogy ki is áll a dolgok mögött. Jó kis történet volt.

Navi>!
Jayne Ann Krentz: River Road

Jó volt, de NR mérföldekkel jobb :) Túl gyors volt, de maga a krimi izgalmas, nem találtam ki a spoiler. A két főhős semleges maradt, vhogy keveset tudtunk meg róluk, de Deke és Aaron karaktere érdekel :)

Trice29>!
Jayne Ann Krentz: River Road

Még mindig a kedvenc íróim egyike. Nagyon tetszett ez a regénye is. Szerethető karakterek, izgalmas történet, érzelmek, romantika….
Igaz vannak ismétlődő jellemvonások, történeti elemek, de engem most még ez sem zavart. ♥

SzAngelika>!
Jayne Ann Krentz: River Road

„Folyófalva pont olyan kisváros, mint a többi (…) Rengeteg titokkal és rengeteg csontvázzal a szekrényekben.”

Jayne Ann Krentz legújabb regényének lapjain ismét tökéletes arányban vegyíti a kellemes jelenkori románcot és a rejtélyek utáni kutatás izgalmát, miközben szerencsére nélkülözi az utóbbi időkben oly’ előszeretettel használt paranormális vonalat.
Érdekes, könnyed és kellemes kikapcsolódást nyújtott a könyv. Élveztem a második esély hangulatú szerelmet, a nyomozás pedig tökéletesen lekötötte a figyelmemet.

Bővebben: http://angelikablogja.blogspot.hu/2015/11/jayne-ann-kre…

Karinaa7 P>!
Jayne Ann Krentz: River Road

A fülszöveg nagyon megfogott, mert egy hasonló könyvet kerestem mostanában. Lucy teljesen más karakter, mint akikhez hozzá vagyok szokva, ő akaratos és nem vár mások segítségére és ez először fura volt, mert nagyon ritka ilyen könyveket találni. Izgalmas volt és nagyon sokáig gondolkodtatott, hogy most akkor ki is tehette.
Tetszett, úgy érzem nem ez volt az utolsó könyvem az írótól.

Adri93>!
Jayne Ann Krentz: River Road

Egy kicsit csalódott vagyok :/ nagyon szeretem az írónő könyveit, bármelyik álnév alatt is ír. De ez most laposra sikeredett. Pedig minden volt benne: romantika, krimi , titkok. Mégis hiányzott belőle valami.

Eva_Pussova>!
Jayne Ann Krentz: River Road

Krentztől ez a kedvencem, többi regénye is kedvenc, de ez a volt a hódító. Többször olvastam, és nem untam. Jól van megírva. Krimi és romantika keveréke. Minden benne van, ami egy jó krimi alapja. Bosszú, múltban történő események kihatása a jelenre, gyilkos, szociopata, főhős, rokonok, nyomozás, szerelem, barátság, szép táj, pénz. Nincs rosszabb, mint mikor egy gazdag fiú azt hiszi mindent megtehet. Tönkretehet embereket, mert nem hódolnak be neki, apuci meg úgy is kimenti. És kigondolná , hogy pont olyan ember állítja meg, aki ellenzi az erőszakot. De mivel félti a rokonait , ismerőseit, megteszi, és ezzel megmenti Lucyt és Masont is.

Pandalány P>!

– Hűha, „kirándulás egy bűnügyi helyszínre” randi – mondta Lucy. – Látod, pont ez hiányzott az ügynökség által szervezett randikban.
– Micsoda?
– Az eredetiség.

krisztin1>!

– […] Ha szerencsés az ember, a sebek begyógyulnak, de a hegek örökre megmaradnak.

Pandalány P>!

Jó, ha tudja az ember lánya, hol áll egy férfi fontossági sorrendjének a listáján.

mezei P>!

– El sem merem képzelni, micsoda sokk lehetett, hogy egy hulla esik ki a kandallóból! A nagynénéd kandallójából! Az isten szerelmére, hiszen Sara vega volt!
– Megölte, anyu, nem megette.

krisztin1>!

Az ember egy dolgot jól megtanul felnőttkorára: nem szükséges beszámolni a szülőknek életünk minden apró részletéről.

krisztin1>!

– Nem számít, milyen erősen akarja elnyomni az ember, a múlt visszatér, hogy kísértsen – mondta.

krisztin1>!

– […] Tulajdonképpen mit csináltok Aaronnal mint tanácsadók?
Mason kétségkívül a legelbűvölőbb tanácsadói mosolyát vetette rá. – Tanácsot adunk.
– Na, igen, én is így gondoltam. És, csak a jegyzőkönyv kedvéért, a tanácsadóként-azért-vagyok-itt-hogy-segítsek mosolyon azért még lenne mit javítani.
Mason abbahagyta a mosolygást. – Majd dolgozom rajta.

Jdit>!

Egy nőnek mindig jól jön egy pár új cipő.

SzAngelika>!

Egy idő után az ember rájön, hogy mindenkinek van fontossági sorrendje. A legtöbb ember listájának élén, mit ad isten, rendszerint két lehetséges prioritás van. […] A pénz és a bosszú.