Ölelő ​karok 77 csillagozás

Jayne Ann Krentz: Ölelő karok

Az excentrikus Molly Abberwick tea- és fűszerüzletet vezet, valamint néhai apja tudományos alapítványán keresztül ígéretes feltalálókat támogat. Elhatározza, hogy kirúgja tudományos szakértőjét, dr. Harry Trevelyant… Igaz, hogy Harry zseniális, jóképű és szexi, de sajnos arrogáns és basáskodó, egyszóval kiállhatatlan alak. Nem átallja például azt az ajánlatot tenni Mollynak, hogy kezdjenek egymással szerelmi viszonyt, amelyet ugyanúgy megtervezhetnének és irányíthatnának, mint egy tudományos projektet. Harry ráadásul rendelkezik bizonyos paranormális képességekkel…
Molly egyre bonyolultabbnak érzi az életét, és mintha nem volna elég baja, valaki cseppet sem vicces tréfákat űz vele, és hamarosan nyilvánvalóvá válik, hogy az életére törnek…
Jayne Ann Krentz a modern románc koronázatlan királynője – rajongói szerint az Ölelő karok a legelbűvölőbb regénye.

Eredeti megjelenés éve: 1996

Európa, Budapest, 2014
432 oldal · ISBN: 9789630796217 · Fordította: Palkó Katalin

Harry Trevelyan · Molly Abberwick · Parker Stratton

Jayne Ann Krentz: Ölelő karok

Az abszolút bizonyosság a létező legnagyobb illúzió.

Őszintén szólva nem erre számítottam a könyv befejezésekor. Sajnos amilyen jól indul, annyira ellaposodik a könyv az utolsó 50-60 oldalon. Legalábbis én így éreztem.Pedig nagyon szerettem volna teljesen belemélyedni, maximum csillagot adni rá, de ez most nem jött össze. Az írónőtől az első olvasmányomat (Jayne Ann Krentz: River Road) mindenképpen felülmúlta, sokkal izgalmasabb és érdekesebb volt, de csak egy fél csillaggal tudtam többre értékelni. Egyszerűen nem tudtam igazán azonosulni a főszereplővel, Mollyval. De a férfi főszereplővel, Harryvel sem. Az alapsztori, a teabolt és a feltalálósdi igazán érdekes volt, illetve nagyon tetszett az a vonzalom, ami Harry és Molly között lobbant, kapcsolatuk leírása igazán szenvedélyesre sikerült. :) De nagyobb szerepet is kaphatott volna a teaüzlet, illetve a végén Molly erőszakos „hozzuk helyre a családi békét” dolga sem jött be igazán.
Összességében jó volt, de marad egyszer olvasós regény. Jön viszont a következő (szintén kölcsönbe kapott) könyve hamarosan a listámon, amit szintén kíváncsian várok. Remélem, felülmúlja az eddigi két olvasmányomat az írónőtől. :)

Porcsinrózsa>!
Jayne Ann Krentz: Ölelő karok

A szerző talán valami nagyon szuper regényt szeretett volna írni. Vagy egyszerűen csak túl sok ötlet rajzott a fejében, s ezeket mind egy könyvbe sűrítette. Ám ez nem tett jót a cselekménynek. Van benne minden : erős egyéniségek, paranormális képességek, családi viszály, üldözés, gyilkossággal fenyegetés, szerelem, szokatlan döntések, vakmerő kockázatok. Egyszóval szép, színes kavalkád, súlypontozás nélkül. Valahogy úgy érzem, szétesik az egész, nincs tudatos szerkesztettsége.
Nem unalmas, pergő a cselekménye, történésekkel teli. Ennek ellenére nem lesz maradandó élmény. Kellemes időtöltés, egyszeri olvasmány marad.

SzAngelika>!
Jayne Ann Krentz: Ölelő karok

„Az ellentétek vonzzák egymást.”

Krentz stílusa ezúttal is szórakoztató, s bár szerintem a hosszabb leírások és gyakori szereplői morfondírozások kissé lassítják a sztorit, az események pont megfelelő ütemben követik egymást ahhoz, hogy érdeklődésünk folyamatos legyen. Úgy találtam, hogy a szépen kidolgozott krimiszál komolyságát ügyesen ellensúlyozzák a humorosabb párbeszédrészletek és az őrült rokonság mulatságos megnyilvánulásai. Molly jinjéhez Harry pont a tökéletes jang, kár, hogy az érzékibb jeleneteikbe minduntalan betolakodott a paranormális vonal, és ezzel az írónő számomra érthetetlen régiókba rángatta az egyébként élvezetes pillanatokat. Ez, és a nekem túlontúl ismerősnek ható jellemvonások, helyzetek és fordulatok voltak azok, amelyek miatt óvakodnék tökéletesnek nevezni ezt az amúgy kellemes kis történetet.

Picit bővebben: http://angelikablogja.blogspot.hu/2015/01/jayne-ann-kre…

turanett P>!
Jayne Ann Krentz: Ölelő karok

Alapjában véve nem volt rossz a könyv, tetszett a történet, és a karakterek is. De nekem egy kicsit unalmasnak hatott. Még a paranormális szál sem dobott sokat a dolgon, mert Harry nem volt hajlandó elfogadnia dolgot. A két család sokszor bosszantó volt, mindenki csak a saját pecsenyéjét sütögette. Molly karakán nő lévén a helyér tette a dolgokat. A krimi szál sem volt valami nagy szám, könnyen kiszámítható, és kissé felszínes volt. Harry karaktere viszont nagyon tetszett. Molly és Harry nagyon jó kis csapatot alkottak.

szilvamag_>!
Jayne Ann Krentz: Ölelő karok

Kellemes meglepetést okozott számomra a könyv, sőt a végére egész megszerettem, holott alapjában véve nem vagyok nagy rajongója a modern kori romantikának.
Ann Krentz nevével már kismilliószor találkoztam romantikus oldalakon, illetve rengeteg figyeltem kedvenc írója, ennek ellenére nekem eddig még egyetlen könyvével sem volt dolgom, illetve, ha pontos akarok lenni, akkor csak az írónő jelen kori románcai kerültek el messzire. De úgy hiszem, hogy ennek mostantól véget vetek. :)

Bővebben: http://szilvamagolvas.blogspot.hu/2015/01/jayne-ann-kre…

Mrs_Curran_Lennart P>!
Jayne Ann Krentz: Ölelő karok

Mondhatnám, hogy végre egy új szuper Krentz könyv, de az eredeti kiadás jó régi. Mindegy, az a lényeg, hogy eljutott hozzánk. Ebben is van románc és krimi szál is, a szereplők pedig különleges emberek. Persze ezek a paranormális akármicsodák nem mindig szerencsések. Néha tényleg nem értem mit akar vele az írónő. Oké, a pasinak hatodik érzéke van és megérzi a veszélyt, de azért nem kell túlbonyolítani. Az őrült rokonság meg igazi színt visz a regénybe. Kaszkadőrök meg kártyajósok.

baba03 P>!
Jayne Ann Krentz: Ölelő karok

Sokadik könyvem az írónőtől és biztosan elfogult vagyok, de nem tudok kevesebb, mint 5 csillagot adni rá. Annyira szeretem ezeket a könyveket. Imádom az írónő által megteremtett karaktereket, a humort, a történetet, a krimi szálat, egyszóval mindent.
Ebben a részben is volt izgalom, krimi szál és romantika is. Na meg egy bonyolult család Harry részéről. Nem ez volt az írónő első könyve, amikor az egyik családtag békéltető szerepbe kényszerült, de ez a tény nem nagyon zavart. Harry egy talpraesett, különleges pasi, aki rendkívül jó reflexekkel és némi hatodik érzékkel is rendelkezik. Érdekes volt ez a paranormális szál, jó szolgálatot tett a végén. Tökéletes párjára akadt Molly személyében, akinek a családja csupa feltalálóból állt. Mivel Mollynak is voltak kicsit más, elvontabb családtagjai, tökéletes ráhangolódott Harry különcségére. Ami picit zavart benne, az az, hogy mindig mindenki el akarta őket választani. Ne már, felnőtt emberek, csak tudják mit akarnak, egyik sem egy naiv nebáncsvirág!
Tetszett a végén, ahogy Molly megleckézteti és egy kicsit felrázza Harry családját, igazán rájuk fért. Az izgalmak után jó volt egy kicsit olvasni a későbbiekről is, a nagy család zizisége azért megmaradt. :-)

Fairymysz>!
Jayne Ann Krentz: Ölelő karok

Nagyon szeretem Krentz könyveit és most sem okozott csalódást. A két főszereplő annyira aranyos együtt, Harryt kifejezetten szerettem. A családja meg, megéri a pénzét az biztos. Az elején nagyon utáltam őket, de Molly jól megleckéztette az egész bagázst és azon jól szórakoztam.
Krimi, románc, lehetetlen család(ok), egy kis paranormális erő. Minden ínyencség benne volt. Bár nekem már kezd kicsit elegem lenni a paranormális vonalakból. Ez a könyv anélkül is szórakoztató és kedves lenne. Azt hiszem most egy darabig megint elő fog jönni a Krentz-Quick mániám. Az ismétlés sosem árt XD
(Viszont így még borítót nem utáltam. Az aljával és a színével nem volt bajom, de a tetején az a női (fél)arc borzalmas. Sokkal jobban szerettem a kiadó régi fehér alapon virágos borítóit.)

Bonnie_>!
Jayne Ann Krentz: Ölelő karok

Nem tetszett ez a könyv. Nekem lassú volt. Amikor történt valami izgalmas, azzal meg 1-2 oldal után nem haladtunk. Valahogy nem tudtam se Mollyval, se Harryvel kibékülni. Az is zavart, hogy egy mai korban játszódó történet és bele keverjük a természetfeletti jelenséget. Szeretem a fantasyt, de valahogy, ez a kettő itt most nem hozta a várt hatást. Nem tudom olvassak-e még az írónőtől, mert ez volt az első könyve, amit olvastam. Lehet, hogy egy kis idő után adok neki még egy lehetőséget, és egy másik könyvét elolvasom.

Pandalány P>!

A nők évezredek óta hisznek a női megérzésben. A legtöbbünk egyszerűen tudomásul veszi ezt.

Pandalány P>!

[…]veszélyes illúzió azt hinni, hogy az ember mindig képes megkülönböztetni a lehetségest a lehetetlentől.

Szelén>!

Az agykapacitás nem szükségképpen tesz egy férfit érdekes vacsorapartnerré.

Pandalány P>!

Mindnyájan kapcsolódunk egymáshoz. Néha megmentünk másokat. Néha mások mentenek meg minket. Ilyen az élet. Egyikünk sem képes rá, hogy mindig mindenkit megmentsen.

Pandalány P>!

– Utálnám, ha pikírten hangozna, de hogy ágyba bújjak egy olyan férfival, aki az intim pillanatokban kávéfőzőhöz hasonlatos hangokat ad ki, az ki van zárva. Tartsuk már a színvonalat.

Pandalány P>!

Az igazán jó tea személyes közreműködést igényelt.

Pandalány P>!

– Nem tehetek róla. Amikor gondolkodom, akkor gondolkodom.