Misztikus ​szerelem 34 csillagozás

Jayne Ann Krentz: Misztikus szerelem

Alexa ​Chambersnek jó szeme van az Art Deco mûkincsekhez, de üzleti hírnevét már egy éve elveszítette, amikor leleplezte, hogy a galéria, amelynek alkalmazásában állt, gazdag vevõkörének hamisítványokat ad el. Most szülõvárosában, az arizonai Avalonban vezet egy múzeumi másolatokat árusító boltot, és azon gondolkozik, hogyan törhetne be ismét a galériák világába. Az elsõ lehetõség Edward Vale személyében fel is bukkan – Edward konzultánsnak kéri föl, amikor megbízást kap az új Avalon Szálloda Art Deco-gyûjteményének összeállítására. Alexa tehát véghezviheti tervét, ha sikerül elkerülnie a szálloda tulajdonosát, a titokzatos és veszélyes J. L. Traskot.

Alexa ijedt tinédzser volt, amikor elõször találkozott a férfival, aki éppen gyilkossággal vádolta az õ nevelõapját. Trask azóta is bizonyos benne, hogy apja végzetes autóbalesete nem volt véletlen. Most visszatért Avalonba, hogy bizonyítékokat szerezzen. Alexa és Trask találkozása elkerülhetetlen – ráadásul újabb autóbaleset… (tovább)

Eredeti cím: Eye Of The Beholder

Eredeti megjelenés éve: 1999

Európa, Budapest, 2001
364 oldal · ISBN: 9630769158 · Fordította: Molnár Katalin

Aginesi>!
Jayne Ann Krentz: Misztikus szerelem

Romantika, egy kis misztikummal. Sajnálom, hogy ezt a fajta misztikumot, ami megjelenik a könyvben – metafizika, rezgések, pozitív hullámok és társaik – nem szövődik jobban bele a nyomozásba, amit két főhősünk folytat off. Akik persze laikusok, saját egérzéseikre hagyatkozva nyomoznak a maguk szakállára, bár sokszor nem 100%-osan logikus nekem, amiket kikövetkeztetnek. A kapcsolatuk is mintha ennek a „nyomozásnak” a nyomására mélyülne el, de én valahogy nem éreztem az igazi szikrát kettejük között. Főhősnőnk gondolatai is kicsit ellentmondásosak volt számomra off. Azt mondjuk nem sejtettem, ki lesz a gyilkos, bár a történet nem is igazán segít abban, hogy kitaláljuk, csak a legvégén derül fény rá. Amiután aztán boldog vég, midndenki örül!

Anó P>!
Jayne Ann Krentz: Misztikus szerelem

Luxusszálló, műkincsek – igaziak és hamisak. Szakértők. Sebzett szívű, nyomozó kedvű fiatalok, akiket a jó Isten is egymásnak teremtett. Leleplezendő bűnözők, kis csalók. Szenvedélyes szerelem. Titokzatos telefonhívások. Gyilkosságok.
Habkönnyű, egyszer olvasós könyv. Ő és én jól megvoltunk együtt.
Trask lett a kedvencem, bár Alexa sem volt piskóta. Na és Harriet…:)!

krisztin1>!

Újraolvasás.
Anno ez volt az első könyvem az írónőtől, így különösen kedves a szívemnek:)
Most is képes volt beszippantani, és még mindig az egyik legjobb JAK regénynek, könyvnek gondolom.
A főszereplők nagyon szimpatikusak, a krimi szál sem volt unalmas, mivel a gyilkos személyére már nem emlékeztem, így csak a vége felé jöttem rá, hogy valójában ki is lesz a tettes.
Egy dolgot hiányoltam, hogy a végén nem kaptunk egy spoiler

kzsuzsu>!
Jayne Ann Krentz: Misztikus szerelem

Gyilkosságok/balesetek és szerelem, e két téma körül forog a történet. Szerencsére azonban nem csöpögős romantikus történet, a középpontban inkább egy rejtély megoldása áll. Nem ízig-vérig krimi, de olvasmányos, fordulatos. Tetszett, ahogy a két főszereplő a környezetük ellenkezése ellenére egymásra talál és egymás támaszaként próbálják kibogozni a rejtély múltba is visszanyúló szálait. Szerencsére kimaradt a könyvből a ma oly divatos, hosszú oldalakon át tartó önmarcangolás, hogy engedhetnek-e a szerelem csábításának. Kicsit idegenül hatott számomra, hogy az üzletek nevét lefordították magyarra. A főszereplőkhöz hasonlóan tőlem is elég távol áll ez a metafizikai misztikum, de egy jelszót érdemes átvenni: „Gondolkozz pozitívan!”

schalby P>!
Jayne Ann Krentz: Misztikus szerelem

Ez a legjobb könyve az írónőnek. Szerintem. A legelső könyve volt még általánosba kaptam azóta a polcon van.

Ariadne>!
Jayne Ann Krentz: Misztikus szerelem

Ez a könyv előlépett nálam Krentz legjobb könyvévé. Izgalmas, érdekes történet, nagyszerű karakterek. A főszereplő női karakter szerepébe nagyon bele tudtam magam élni, és szimpatizáltam Trask személyével is. Érdekes volt a nyomozás, és meglepő fordulatokkal gazdagították a cselekményeket, így az ember nem unatkozott olvasás közben. Alexa és Trask ideális pár, mindkettő makacs természet, egyúttal kíváncsi is, nagyszerű logikával sikerült felgöngyölíteniük a bűntényeket.

Dorczy>!
Jayne Ann Krentz: Misztikus szerelem

Kicsit becsapós a romantikus címke, mert ez a könyv azért több egy jó kis romantikus történetnél. A nyomozás izgalmas, és az események kiszámíthatatlanok, ráadásul mindkét főszereplő nagyon szimpatikus, és ha a végét borítékolni is lehet, számomra egyáltalán nem a nyálas romantikus kategóriába tartozik ez a könyv.

Körtefa>!

– Azt hiszem, minden sikeres guruban ott rejtőzik egy showman is.

Körtefa>!

A felismerés olyan villámcsapásszerűen érte Alexát, hogy két lépés között szinte megbénult.
Trask.
Tizenkét évvel idősebb, keményebb, veszélyesebb, de minden kétségei kizáróan Trask. Még nagyobbnak látszott, mint annak idején. Szíjas teste, széles válla nagy helyet foglalt el. Csoda, hogy a fény nem görbült el, hogy kikerülje.

Körtefa>!

– Edward, ami a fogadásra szóló meghívómat illeti…
– Jól van, jól van. – A lányra mosolygott, szájából kivillantak szépen szabályozott fogai. – Ha biztos vagy benne, hogy el akarsz jönni a bálba, Hamupipőke, akkor elintézem. Csak ne felejtsd el, hogy ne legyél szem előtt, amikor ott vagy. Biztos forrásból tudom, hogy akármi legyen is Trask, királyfi biztosan nem.
– Én nem királyfit keresek. Én csak egyszerűen szeretném visszakapni a karrieremet.

Körtefa>!

Annak tudatában, hogy gyorsan kezd, elveszíteni lába alól a metafizikai talajt, Trask bólintott és elindult a lépcső felé.

Körtefa>!

Alexa borús tekintettel nézett rá. – Ez percről percre zavarosabb lesz.
– Jobb, ha hozzászoksz. Mi összeesküvés-mániások a zavarosban vagyunk elemünkben.

Körtefa>!

Trask felhúzta a szemöldökét. – Nocsak, nocsak, egy kicsit feszültek vagyunk ma reggel, nemdebár?
– Ma reggel nem kaptuk meg a teánkat – emlékeztette rá Alexa. – […].

Körtefa>!

– Kezdesz nagyon belejönni ebbe az összeesküvősdibe. A végén még elő kell majd léptetnem téged.
– Mivé? Én leszek az Összeesküvési Vezérszurkoló? Kösz, nem.

Körtefa>!

Alexa feljebb rántotta a vállán a tarisznyát. – Látom, gondolkoztál egy cseppet a dolgon.
– Akár hiszed, akár nem, minket vezérigazgatókat ezért fizetnek. Hogy gondolkozzunk.
– Hűha. Mindig is kényelmes állásra vágytam. De a gimiben a pályaválasztási tanácsadóm azt mondta, hogy alighanem dolgoznom kell majd a megélhetésért. […]

Körtefa>!

– […] – Másfelől, persze, néha annyira jópofa dolog jövendőt mondatni magunknak. Próbáltad már?
– Jézus, dehogy. Ha jövendőt akarok mondatni magamnak, én elolvasom a Wall Street Journal-t.

Kapcsolódó szócikkek: The Wall Street Journal
Körtefa>!

Dylan mozdulatlanul hevert. Szépen elfeküdt Sir Lancelot egyméteres szobra és egy, a Stonehenge képével díszített doboz között, melyen a következő szavak voltak olvashatók:
Kisebb összeszerelést igényel.