Holtomiglan, ​holtodiglan 36 csillagozás

Jayne Ann Krentz: Holtomiglan, holtodiglan

Leonora Hutton élete boldogtalan, amióta vőlegényét ágyban találta a barátnőjével, Meredith Spoonerrel. A szépséges Meredith kétes üzelmekből élt, és hirtelen halála után egy egész vagyon száll Leonorára, aki viszont nem kér belőle. Mégis lopással vádolja egy Thomas Walker nevű, izgatóan faragatlan férfi, a pénz ugyanis egy alapítvány számlájáról tűnt el. Csakhogy az „örökségnek” része még két dolog. Az egyik egy tükörgyűjtemény katalógusa Meredith utolsó munkahelyén, a másik egy boríték, tele egy harminc évvel korábbi, földerítetlen gyilkosságról szóló újságcikkekkel.
Leonora egyezséget ajánl Thomas Walkernek. Visszaadja a pénzt, ha a férfi segít neki kideríteni, valójában hogyan és miért halt meg Meredith. De a gyűjtemény tükreibe pillantva Leonora különös dolgokat lát, és a kisvárosi főiskolán talán senki és semmi nem az, akinek és aminek hiszi.

Eredeti cím: Smoke in Mirrors

Eredeti megjelenés éve: 2002

Európa, Budapest, 2003
332 oldal · ISBN: 9630773406 · Fordította: Ágoston Szabina

Lovas_Lajosné_Maráz_Margit P>!
Jayne Ann Krentz: Holtomiglan, holtodiglan

Nagyon tetszett ez a könyv nekem, nem csalódtam most sem.
A szereplők nagyon szimpatikusak voltak és a helyszínek is nagyon tetszettek.
Sziporkázó párbeszédek voltak a könyvben, ahogy azt a szerzőtől már megszoktam.
A történet is kellően csavaros volt, izgalmas és fordulatos.
Az egyszerű borító is nagyon tetszett.

HENGYE>!
Jayne Ann Krentz: Holtomiglan, holtodiglan

Nagyon tetszett, egy könnyed, romantikus krimit olvastam.
Leonorát, a barátnője váratlan halála után, felkeresi Thomas Walker aki lopással vádolja Meredith, a lopott pénzt követeli vissza. Leonora , miután megkapja a barátnője végrendeletét egyezséget köt Thomas-val. Visszaadja a pénzt, ha segít neki kinyomozni hogyan halt meg a barátnője.
Könnyed romantika egy izgalmas krimi egyben, nagyon szimpatikus szereplőkkel.
Nagyon szerettem Leonora nagymamáját, Gloriát, Herbs okos tanácsait. Thomas és Leonora páros mellett Deke és Cassie is nagyon jó párost alkottak. Na és Wrench, a kutya mindent visz.

Judit_Megyeri IP>!
Jayne Ann Krentz: Holtomiglan, holtodiglan

Ez az első Jayne Ann Krentz regényem, és nagyjából azt kaptam, amit vártam: mérsékelten csavaros krimi szálat; inkább az érzelmekre, mint a lángolásra és az erotikára hangsúlyt fektető szerelmi szálat; és kedves kisvárosi környezetet. A könyv végét nagyjából a felétől-háromnegyedétől sejteni lehetett, nem okozott a végső fordulat sem meglepetést. Az én ízlésemnek kicsit túl sima volt a románc is, gyorsan összejött a fő párosunk, és nem tartogatott meglepetést a viszonyuk. Viszont a szereplők (a mellékszereplők is!) jól felépítettek voltak, hamar megkedveltem őket, és kíváncsi voltam a sorsukra. Biztosan fogok még másik JAK regényt olvasni, de valószínűleg nem mostanában.

Tímea_Kocsis_2>!
Jayne Ann Krentz: Holtomiglan, holtodiglan

Jó kis krimi, ami az egyetemek világába kalauzol. Két friss gyilkosság elvezet egy régihez és persze egyéb bűnügyekhez. Egy testvérpár egyikük elhunyt felesége után nyomoz, így találkoznak a másik elhunyt nő féltestvérével. A nyomozás mellett a tükrök mágikus tulajdonságai és az emberi kapcsolatok kapnak fontos szerepet. Vicces, könnyed és szórakoztató, miközben több bonyolult múltú szereplő talál egymásra.

Dianka>!
Jayne Ann Krentz: Holtomiglan, holtodiglan

Szeretem JAK könyveit, ez is jó volt, nagyon szövevényes, bár az eredeti cím sokkal találóbb, és jobban jellemzi a történetet. Izgalmas volt, kiderült, hogy a látszólag különálló bűntények összekapcsolódnak és nagyon-nagyon régre nyúlnak vissza. Tetszettek a karakterek, a Walker srácok elég kitartóak, soha nem adják fel és nem ismernek lehetetlent. Tetszett, hogy Thomas mellett Deke is fő szerepet kapott, és egy helyett két pár is egymásra talált. Jó volt, hogy az idősebb nemzedék is jelen van, bírtam, ahogy Glória és Herb „okosítja” a fiatalokat. Amit kicsit furcsállottam, hogy Leonora nem nagyon bízott Thomas komoly szándékaiban, spoiler Összességében kellemes olvasmány volt, érdekes, izgalmas, romantikus és a tükrök miatt kapott egy kis misztikus hangulatot is.

LadyM>!
Jayne Ann Krentz: Holtomiglan, holtodiglan

Nos, engem annyira nem fogott meg. Voltak benne izgalmak, de valami hiányzott ahhoz, hogy tudni akarjam a folytatást, éppen ezért lassan is haladtam vele. Nem mondom, hogy rossz, inkább azt, hogy nekem személy szerint kevés.

Eva_Pussova>!
Jayne Ann Krentz: Holtomiglan, holtodiglan

Sokáig tartott az elolvasása, de nem azért, mert nem tetszett. Időhiány. Valamikor olvastam, jó volt újra elővenni. Kikapcsol, izgalmas, rejtélyes, érdekes szereplőkkel. Ki ölte meg a feleséget, a testvért, a csalót és a tudóst? Az utolsó pillanatig nem tudni, hogy ki a gyilkos.

baba03 P>!
Jayne Ann Krentz: Holtomiglan, holtodiglan

Szeretem az írónő könyveit, hogy nem bonyolítja túl a szerelmi szálat a krimi része is izgalmas, fenntartja az érdeklődésemet.
Ebben a történetben is látszólag egymástól független eseményekről derül ki, hogy mégis összefüggnek, így talál egymásra Leonora és Thomas. A vonzalom már a kezdetektől megvan, a nyomozás is érdekes, hogy hogyan is függnek össze a dolgok. Kiderül, hogy nem mindenki az, akinek látszik. Én nem gondoltam volna, hogy a gyilkos az, aki. Magamtól nem jöttem rá, bár nem is nagyon gondolkoztam rajta, csak sodródtam a történettel.
Örültem neki, hogy kis mellékszálként Deke is párra talált, igazán megérdemelte. Gloria és Herb haláli fazonok, bírtam, ahogy megosztották a tudásukat a fiatalokkal. :-) Na és persze Wrench, aki a cukiságfaktort hozta, még akkor is, ha egy farkasra hasonlít. :-)

mamono P>!
Jayne Ann Krentz: Holtomiglan, holtodiglan

Igazi kikapcsolódós könyv volt. Hogy miért? Mert pörgős volt, jó karakterekkel, követhető, mégis izgalmas történettel.
A kedvenc szereplőm Gloria volt. Minden pillanatát élveztem a beszélgetéseinek, de egyébként a könyvet is nagyon élveztem. Alig tudtam letenni.

HENGYE>!

– Ha elég füstöt látsz, eltűnődsz, tűz van-e valahol.

Körtefa>!

– Tapasztalatom szerint egy olyan férfi, aki jól bánik a szerszámokkal, mindennel meg tud birkózni, amit az élet hoz.

hrabi>!

Becsukta a gardrób ajtaját és kinyitotta az éjjeliszekrényt.
– Na ehhez mit szól?
A nő ránézett az ágy másik oldaláról – Mi van benne?
– Egy hatalmas, ipari méretű doboz kondom. Mit gondol, talán mégis lefekszik egyik-másik ügyfelével? – Tekintve, hogy a doboz már csak félig volt, Rhodes nemi élete alighanem messze érdekesebb lehetett, mint az övé az utóbbi időben. De ez persze nem valami profi gondolat egy amatőr nyomozótól.
Leonóra odament mellé.
– Anyám…Jó sokukon átmehetett. Lehet, hogy a futás teszi…
A férfi becsapta a szekrény ajtót.
– Mondtam, hogy a futás nem tesz jót a térdnek!
– Tudom, de a térdét ehhez a tevékenységhez aligha használja.
– Ha ez igaz, akkor nincs semmi fantáziája.

Körtefa>!

– Megkérdezhetem, mi történt a házasságával? -kérdezte a nő csendesen.
– Vége lett.
A férfi fakó hangja köteteket mesélt.
– Bocsánat – mondta.
Thomas ivott egy kis bort. – Négy évig voltunk házasok, aztán elhagyott az üzlettársamért.
– Ó…
– Igen, ez körülbelül fedi a történetet. Az élet megy tovább.

Körtefa>!

Jó, rendben, tényleg irányításmániás. Na és? Pokoli keményen megdolgozott érte, hogy ő irányítson.

Körtefa>!

A nő nekidőlt a pultnak. – Azt mondják, a jó kapcsolatnak valami fontosabbon kell nyugodnia, mint az érzékiség és a romantika, mert az ilyesmi mulandó.
– Erről még sohasem hallottam – mondta Thomas.
– Milyen jó, hogy nekünk van ezeknél valami kézzelfoghatóbb.
– Igen? Mi az?
– A szerszámaid.

Körtefa>!

Egy nagy naptár lógott a falon. Thomas látta, hogy abban a hónapban minden négyzet ki van töltve. El olvasott pár bejegyzést. Bridzs. Jóga. Bridzs. Vízi aerobik. Bridzs. Modern történelem. Bridzs. Orvos. Bridzs. Múzeum. Bridzs.

Körtefa>!

A hűtő középső polcán meg is találta a sajtot, és megvizsgálta. Nem volt rajta penész.
Megnyugodva fordította a figyelmét a fél vekni kenyér felé. Azon sem zöldellt semmi. Úgy látszik, ez az ő napja.

Körtefa>!

Kyle vonásai megalázott maszkká torzultak. Thomas egy pillanatig azt hitte, behúz neki egyet. A lehetőség sokat javított a kedvén.

Körtefa>!

Gus elkezdte beütni az árat az ősi pénztárgépbe.
– Nem az én dolgom, de mi volt ez az egész a hármas sorban pár perce?
– Delling professzor és én barátságosan elbeszélgettünk arról, milyen fontos, hogy az ember a megfelelő eszközökkel végezze el a munkát.
– Aha. – Gus a papírtáskába csúsztatta a szettet. – A világ legjobb szerszámja sem ér semmit, ha az, aki dolgozik vele, nem tudja, hogyan használja.