Ha ​leszáll az éj 45 csillagozás

Jayne Ann Krentz: Ha leszáll az éj

Irene ​Stenson jelentéktelen, visszahúzódó kamasz lány volt, amikor egy borzalmas esemény hatására elhagyta szülővárosát, s nem vitt magával egyebet az emlékein kívül, amelyek miatt azóta is retteg az éjszakától. Tizenhét év múlva, immár vonzó és rámenős oknyomozó újságírónőként, egykori barátnője hívására tér vissza, aki levelében azzal kecsegteti, hogy megmagyaráz bizonyos dolgokat a múlttal kapcsolatban. Irene elmegy a találkozóra, ám barátnőjét holtan találja. Öngyilkosság vagy szerencsétlen baleset, állapítja meg a rendőrség, Irene azonban másra gyanakszik, s elhatározza, hogy utánajár a rejtélyes halálesetnek.
Váratlanul segítőtársa akad egy motel tulajdonosának, Luke-nak a személyében, aki valamikor tengerészgyalogosként szolgált. Ez a Luke rettentő jóképű, és rögtön látja, hogy Irene egyáltalán nem olyan magabiztos, mint amilyennek mutatja magát – éppen ellenkezőleg: védelemre szoruló, gyenge nő. Szenvedélyes viszonyba bonyolódnak, de közben azért életük… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 2005

Európa, Budapest, 2009
372 oldal · ISBN: 9789630787956 · Fordította: Komáromy Zsófia

Silverlight>!
Jayne Ann Krentz: Ha leszáll az éj

Kellemes történet, de tetszett annyira, mint az eddig olvasottak. Elég fordulatos volt, s igencsak keverte a szálakat az írónő. Ráadásul tényleg olyan valaki állt a bűntény mögött, akire nem gondoltam volna. Irene szabályokkal teli életet élt, s egyetlen szabályszegés életet mentet, de tragédiába is változott. Irene nem tudja elfelejteni azt a pillanatot, amikor a szüleire rátalált. A történetben a múlt kísértetei térnek vissza, hogy választ adjanak egy egyértelműnek tűnő bűntényre. Irene azonban tudja, hogy valami nem stimmel, főleg mikor újabb bűncselekmény is történik. A volt legjobb barátnő halála egy lavinát indít el, mely magával sodor minden szereplőt. Fokozatosan bontja ki a rejtélyes szálakat az írónő, s az olvasó már maga sem tudja ki a bűnös és ki nem. Meglepetésekben is volt részem többször is. El kell ismernem, hogy nagyon szépen felépített történet ez. Örömmel vártam az eseményeket.

Európa, Budapest, 2009
372 oldal · ISBN: 9789630787956 · Fordította: Komáromy Zsófia
Navi>!
Jayne Ann Krentz: Ha leszáll az éj

Jó volt, olvastatta magát, bár JAK tud jobbat is. A titkok azok itt titkok is maradtak, amíg ki nem mondták őket, nem lehetett sejteni semmit, pedig nem most kezdtem a krimik olvasását. A vége brutálisra sikeredett, a titkok, a mozgatórugók, a ki kinek a kicsodája … Mennyi titkot rejthet egy kis közösség és mikor jön el az igazság pillanata, amikor már nem tartja senki a száját.
Több JAK-ot kellene olvasnom :)

A_Shara>!
Jayne Ann Krentz: Ha leszáll az éj

Első JAK könyvem volt, eddig csak az írónő Amanda Quick néven publikált könyveit olvastam. Azok történelmi romantikusok voltak, ez pedig meglepetésemre egy jelen korban játszódó romantikus krimi. (gyorsan kiegészítettem a címkéket :))
A főszereplők koránt sem voltak tökéletesek – ez jellemző az írónő szereplőire –, de ki az? Így sokkal könnyebb azonosulni velük. Két érzelmileg, lelkileg sérült ember egymásra találása, akik közben kinyomoznak több gyilkosságot és megoldják a 17 évvel ezelőtti rejtélyt.
Erre a könyvre is antikváriumban akadtam rá, szóval molyok irány a használt könyvek piaca, sok kincs van ott!

Mrs_Curran_Lennart P>!
Jayne Ann Krentz: Ha leszáll az éj

Teljesen indokolatlanul vannak elhanyagolva Jayne Ann Krentz könyvei a molyon. Ezt a regényt is rajtam kívül hárman csillagozták. Pedig az írónő stílusa nagyon jó (Amanda Quick álnéven is jókat ír), tökéletesen keveri a romantikát a feszültséggel. A könyv tele van váratlan fordulatokkal, a gyilkos kiléte az utolsó percig talány. Közben pedig jól szórakozhatunk a két főhős – Luke és Irene – párbeszédein és különös kalandjain.

Eva_Pussova>!
Jayne Ann Krentz: Ha leszáll az éj

Nagyon jó krimi keverve humorral, szerelemmel. Bár a téma nem éppen könnyű. Gyilkosság, pedofília, hatalomvágy, pénzéhesség. Vannak emberek, akik a hatalomért, a Fehér Házért mindent megcsinálnak. A főszereplők nagyon szimpatikusak, küzdenek az átélt helyzetekkel, mindkettőjüknek megvannak a démonjaik, és pont ezért értik meg egymást. Megoldódik a 17 éves rejtély. Nincs rosszabb, mint mikor nincs tettes.

Wee IP>!

Nagyon tetszett!
Sokkal humorosabb és lendületesebb, mint a többi könyv, amit eddig az írónőtől olvastam, nekem eddig határozottan ez tetszett tőle a legjobban :)

Jayne Ann Krentz: Ha leszáll az éj

Nagyon jó könyv volt. Megfelelően adagolja a romantikát, krimit, rejtélyt. A két főszereplő egyszerűen imádni való és egymáshoz illő. Teljesen kiegészítik egymást. És nagyon tetszett Luke humora. :)

ho_tina>!
Jayne Ann Krentz: Ha leszáll az éj

Ez az első könyvem az irónőtől. Tetszett, olvastatta magát. A történet is jó volt, tele titkokkal amik csak a végén derültek ki és nem kis meglepetést okoztak.

Kicsicsillag123 P>!
Jayne Ann Krentz: Ha leszáll az éj

Annyira nagyon szerettem az írónő ilyen történeteit. Mindig érdekes a krimi szál és a főszereplők is szerethetőek, ez itt sem volt másképp. A tettes(ek) mondjuk szerintem most borítékolható volt, én már az elejétől éreztem, hogy ők valahogy benne lesznek. Luke és Irene párosán pedig nagyon jól szórakoztam, főleg Luke katonás viselkedésén :D A családja már picit jobban zavart, de ez is egy olyan klisé ami az írónő minden könyvében benne van. Mármint úgy értem, mindig van egy olyan szereplője aki nem ért a szép szóból és nem hall meg semmit azon kívül amit ő gondol. Ne ez, most Luke családja volt, de most valahogy idegesítőbbnek találtam a dolgot mint általában. Ettől eltekintve nagyon tetszett.

Fairymysz>!

– Boldogulok az ösvényen – mondta Irene. Kabátja zsebéből golyóstoll alakú zseblámpát vett elő. – Van zseblámpám.
– Nekem is. – Luke egy pillanatra lehajolt a pult mögött. Miután fölegyenesedett, felmutatott egy méretes, nagy teljesítményű zseblámpát. Jókora, hozzáértő kezében az eszköz meghökkentően hasonlított egy kézifegyverre. a nő kis zseblámpáját méregette. Vidámság csillant a szemében. – A méret a lényeg!

Mrs_Curran_Lennart P>!

– Sokszor előfordult? – kérdezte Jason óvatosan.
– Micsoda?
– Hogy kedved támad egy vendég nyomába szegődni?
– Nem. Általában igyekszem elkerülni a vendégeket, amennyire csak lehetséges. A többség az idegeimre megy.
– És Irene Stenson nem?
– Ő is baromi idegesítő. – Luke ivott a kávéjából. – Mégis más, mint a többiek.

Körtefa>!

– Ja, szépen elszállásoltad őket az úgynevezett nászutas lakosztályba. Nem is tudtam, hogy ilyen is van.
– A vezetőség nézőpontja szerint, ha egy házaspár valamelyik faházban tölti a nászútját, az az említett faházat automatikusan nászutas lakosztállyá avanzsálja.
– Értem. Logikus.
– Én is határozottan úgy vélem – felelte Luke.

Körtefa>!

[…] – Tudod, kezdem azt hinni, hogy épp ez a legnagyobb probléma a turistaszállós iparággal.
– Micsoda?
– Hogy nem lehet megúszni vendégek nélkül. Fegyelmezetlenek, kiképzetlenek és teljességgel kiszámíthatatlanok mind. – Figyelte, ahogy Addisonék beszállnak egy ócska Ford kisteherautóba, és elhajtanak a tízes faház felé. – Igen, be kell vallanom, ha nem volnának vendégek, nem is lenne olyan rossz ez a munka.

– Hova igyekszik?
Irene felemelte a kezét, és lassú, megfontolt mozdulattal levette a napszemüvegét.
– Tudja, életem során fogadók rendkívül széles tárházát volt szerencsém kipróbálni, de most először követeli tőlem a tulajdonos, hogy adjak számot arról, hova megyek.
– Itt a Tóparti Napfelkelte Szállóban egyedi elv alapján működnek a dolgok.
– Vettem észre. – Irene megkocogtatta a kormányt a napszemüveggel. – Egész véletlenül nem a katonaságnál megszokott elvről van szó?
– Inkább tengerészgyalogosi elvről, Miss Stenson – jegyezte meg Jason segítőkészen.

Fairymysz>!

Irene rádöbbent, hogy Luke az ablakpárkány segítségével mászott fel az erkélyre. Férfiak! Meg az az izmos felsőtestük…

Jucko84>!

– Nem nehéz egy kissé a maga hozzáállásával épp turizmusból megélni?
– Elboldogulok. Ha jön a nyár, árat emelek. Kárpótolom magam a csöndes hónapokért.

Kicsicsillag123 P>!

Ebben a városban olyan gyorsan terjed a pletyka, hogy azt még a katonai hírszerzés is megirigyelhetné.

Körtefa>!

Luke nem vette le a kezét a kocsiról. – Nem válaszolt a kérdésemre. Hová igyekszik?
Huncutság csillant a nő aranybarna szemében. – Tudja, lehet, hogy ez a viselkedés remekül beválik a katonaságnál, de ha egy fizető vendéggel beszél, akkor nem az igazi. El kellene gondolkodnia a hozzáállásán.
– Összesen kétféle hozzáállás létezik, Miss Stenson. Az egyik a tengerészgyalogosé, a másik meg mindenki másé.

Körtefa>!

– A bátyád tényleg nem lacafacázik – jegyezte meg Irene, miután korábban már összetegeződött a fivérekkel.
– A tengerészgyalogságnál töltött néhány év teszi.
– Tudom. – Irene kinyitotta a hűtőt, és kivette a megmosott, ropogós salátát. – Apám is szolgált náluk.
Jason füttyentett egyet. – Szóval ezért!
– Mit ezért?
– Ezért érted meg Luke-ot jobban, mint a legtöbb nő, akit ismerek.
Irene meglepetten nézett a férfira. – Miből gondolod, hogy én megértem?
– Azt hiszem, abból, ahogy kommunikáltok egymással. Luke parancsokat osztogat, te meg tojsz rá. Úgy látom, ez mindkettőtöknek beválik. – […].