Csiszolatlan ​gyémánt 46 csillagozás

Jayne Ann Krentz: Csiszolatlan gyémánt

A ​bájos, fiatal Katy Wade tíz éve dolgozik a nagy hatalmú, igen gazdag Gilchrist családnál az étteremláncukat igazgató nagymama személyi titkáraként. Az állást vigasztalásul kapta azért, mert anyját az esküvő napján faképnél hagyta vőlegénye, egy Gilchrist fiú: a menyasszony már az oltár előtt állt, amikor a vőlegény megszökött a titkárnőjével.
Amikor a nagymama utódot keres a maga helyére, egyik unokáját, a család fekete bárányának tekintett Luke-ot szemeli ki, aki talán talpra állíthatná a pénzügyi gondokkal küszködő céget. Luke-nak esze ágában sincs kisegíteni a bajból utált rokonait, akik fattyúnak titulálják és megvetik azért, amit az apja tett Katy anyjával. De rögtön meggondolja magát, amint meglátja Katyt: azzal a feltétellel vállalja el a cég vezetését, hogy a lány az ő személyi titkára lesz. Katy, a család iránt érzett hálája miatt, beleegyezik, bár éppen azt fontolgatta, hogy saját éttermet nyit. Közösen nekiállnak tehát rendbe hozni a családi birodalom szénáját,… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 1992

Európa, Budapest, 2007
460 oldal · ISBN: 9789630783606 · Fordította: Ladányi Katalin

Navi P>!
Jayne Ann Krentz: Csiszolatlan gyémánt

Maga a sztori jó volt, a nyomozós rész, hogy ki sikkasztott, maga a család, a családok története.Még a párosunk is jó volt, pattogtak köztük a szikrák, nagyon bírtam Katyt, ahogy időnként kiosztotta Luke-ot. Jó volt.
DE a nyelvezet … Nem tudom, hogy az eredeti angol is ilyen ömlengős, szirupos, terjengős-e, de nagyon lehetett rajta érezni, hogy majd 30 éves történet.

Tímea_Kocsis_2>!
Jayne Ann Krentz: Csiszolatlan gyémánt

Izgalmas családregény Jayne Ann Krentz tolmácsolásában. Katy igyekszik visszacsábítani Luke-ot a családi céghez, hogy ő leléphessen spoiler. A Gilchrist család nem éppen egyszerű família, de ettől lesz vicces a történet. Katy ráveszi Luke-ot hogy oldja meg a család különböző problémáit. Luke kutyája Zeke és állandóan magával hurcolt tálja teljesen beleillik a rendhagyó családba.

krisztin1>!

Újraolvasás.
Nagy kedvencem ez a könyv, s épp emiatt is, úgy olvastam, mintha először vettem volna a kezembe.
Még mindig képes volt lekötni, bármennyire is különböző a két főhős, tökéletesen illenek egymáshoz.
Katy szófordulatát pedig imádtam, ami Luke-ot minden egyes pillanatban felidegesített.

Lovas_Lajosné_Maráz_Margit P>!
Jayne Ann Krentz: Csiszolatlan gyémánt

Nagyon jó volt, imádtam. Jó kis kortárs történet, tele humorral, szerelemmel, erotikával, egy kis izgalmas nyomozással, sok félreértéssel. A szereplők is szerethetőek voltak, a főhős dögös volt, a lány meg karakán. És imádtam Zeke-et a behemót keverék kutyát, szájában az elmaradhatatlan tányérjával.

kis_macko>!
Jayne Ann Krentz: Csiszolatlan gyémánt

Az egyik kedvenc Krentz könyvemmé vált. Van benne humor, romantika, bosszú, nyomozás. Minden, ami Krentz könyveihez kell.
A család/mindenki őrangyala és a feketebárány egymásra találása megfejelve az üzleti és családi problémákkal. Katy egy nagyon szerethető lány, aki kitartóan szeretné megvalósítani az álmát, miközben az öccsét is fel kellett nevelnie. Luke egy temperamentumos férfi, aki tűzön-vízen (főzésen :) ) keresztül is kitart a választottja mellett. Szép lassan az egész Gilchrist famíliát is megismerhetjük a múltjukkal együtt és végignézhetjük hogyan formálódnak át az egymáshoz fűződő kapcsolataik.
Zeke az egyik kedvenc könyves kutyám lett. Imádom a tányérjával együtt! :)
Újraolvasós könyv.

Maszatostappancs>!
Jayne Ann Krentz: Csiszolatlan gyémánt

Helyes, kedves, vicces, romantikus nyári olvasmány, nem is értem, hogy miért ilyen kevesen vették még kézbe!!
Katy és Luke jó páros, megvan köztük a kémia, üdítő volt, hogy végre senki nem akarta dominálni a másikat, viszont abszolút próbáltak egymással szót érteni és Zeke a kedvenc színfoltom!

Inmelius_Mudri_Jolcsi>!
Jayne Ann Krentz: Csiszolatlan gyémánt

Zekén többször harsányan felkacagtam… az a kutyatál a szájában…

mamono P>!
Jayne Ann Krentz: Csiszolatlan gyémánt

Második olvasás: Még mindig kedvencem, élvezetes párbeszédek, szerethető szereplők, jó sztori, kaland… Imádtam.

Első molyos olvasásom: Mindig is szerettem a családtörténeteket, és ez az volt a javából.
Persze megvolt benne minden más is, ami JAK-re jellemző. Bosszú, egy kis bűncselekmény, szerelem, vicces jelenetek.
Nagyon-nagyon élveztem. Igazi kaland ez a könyv. Már nem először olvastam, és még mindig megmosolyogtat, már tudom, mi lesz a vége, de még mindig lenyűgöz, és még mindig drukkolok, hogy minden jól menjen.
És azt hiszem, ez egy jó könyv ismertetője.

Európa, Budapest, 2007
460 oldal · ISBN: 9789630783606 · Fordította: Ladányi Katalin
carduelis>!
Jayne Ann Krentz: Csiszolatlan gyémánt

Katy a legidegesítőbb Krentz hősnő, az tuti. Számomra fullba nyomta, nem élveztem így sajnos a könyvet.

Fairymysz>!
Jayne Ann Krentz: Csiszolatlan gyémánt

Bár nem a legjobb könyve Krentz-nek azért én nagyon jól szórakoztam rajta. A szereplők szerethetőek voltak, a történet pedig a szokásos romantikus sztori, egy kis átveréssel és sikkasztással körítve. Mindehhez jött még egy erélyes és vasmarkú nagymama és egy Zeke névre hallgató kutya, aki sehova se megy a tálkája nélkül. Sehova.

Kicsicsillag123 P>!

– Jobb lesz, ha máris indulok. Legfőbb ideje.
– Menjen csak, rajta! Senki nem tartja vissza!
– Jól felhúztam, ugye?
– De fel ám! Eltalálta.
Luke bólintott. – Szuper! Hát akkor elnézést kérek. Igazán nem akartam megsérteni azzal, hogy talpig becsületes embernek tartom. Nagyon sajnálom, hogy a szemébe mondtam. A fene látott még ilyet! És még maga hiszi bonyolultnak a férfilelket!

Körtefa >!

– A karate nagyon hasznos, ha bunyóba keveredik az ember, de az üzleti életben egész más módszerrel kell védekeznie. Nevezetesen információval – magyarázta Luke. – Mesélj nekem erről az ingatlanfejlesztési társulásról.
Darren egy pillanatig tétovázott. – Miért?
– Mert nyilvánvalóan aligátorok közé kerültél, és efféle bosszantó incidensek elkerülése érdekében meg akarlak tanítani, hogyan kell a mocsarat lecsapolni.

Kapcsolódó szócikkek: karate