Az ​átok (Álomfény-trilógia 1.) (Arkana Társaság 7.) 67 csillagozás

Jayne Ann Krentz: Az átok

Jack ​Winters alkimista ősök késői leszármazottja, aki veszélyes természetfeletti képességekkel rendelkezik. Különleges adottsága egy régi családi átok következménye.
Több mint háromszáz évvel ezelőtt egyik őse megalkotta az Égő Lámpát, egy titokzatos erővel bíró eszközt, amelynek kisugárzása azonban módosította feltalálójának genetikai állományát. Így ha egy Winters-utód ezt a genetikai átkot örökli, nem csupán félelmetes pszichikai erők birtokosává válik, hanem tébolyult szörnyeteggé is, aki veszett dührohamok és hallucinációk közepette pusztul el.
Jack úgy érzi, őrá is ez a sors vár, hacsak meg nem találja az Égő Lámpát – és a nőt, aki működtetni tudja azt. Ez a nő pedig nem más, mint Chloe Harper magándetektív, álomfényfejtő – az egyetlen, aki a lámpa energiájának segítségével vissza tudja fordítani az átalakulás folyamatát.
Miközben az átok beteljesedésének ideje egyre közeledik, egy mindenre elszánt gyilkosokból álló titkos társaság Chloe és Jack életére… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 2009

Maecenas, Budapest, 2011
358 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789632032337 · Fordította: F. Nagy Piroska

Mrs_Curran_Lennart P>!
Jayne Ann Krentz: Az átok

Ez nem volt annyira jó, mint amihez hozzászoktam. Néha túlkombinálja az írónő a misztikus dolgokat, és nehezen esik le a lényeg. Ettől függetlenül a következő regényét is el fogom olvasni.

DittaV P>!
Jayne Ann Krentz: Az átok

Nem tudom, mások hogy vannak vele, de nekem nagyon tetszett. Értékeltem, hogy kifejtették, miről is szól a lámpa, a különféle energiák meg a többi. Jack és Chloe jó páros volt, bár én nem éreztem a nagy szerelmet, de talán az erejük összekapcsolódása jelképezte ezt. Bejött az írónő stílusa, élveztem, hogy nem E/1-ben van :) Tudom, ez a dilim, de akkor is.
A fél csillag levonás a kissé elnagyolt vége miatt van, nekem túl gyors lett…

Dora_Sullivan>!
Jayne Ann Krentz: Az átok

Azt hiszem, Quick megmutatta, hogy tud ő történelmi romantikus könyveken kívül ' modern ' kori regényt is írni. Amivel nincs is akkora baj… csak éppenséggel mire beindult volna nálam a sztori, addigra a végére is értem a könyvvel, amit sajnáltam is… de még így is találtam benne pozitív pillanatokat.
Bár hiányzott az elején a két főszereplő közti perzselő vágy/szikra teljes kirobbanása, de kárpótolva éreztem magam amiért nem csak hangyányi morzsákat kaptam magáról a történetet övező szálról, ahogyan ennek az egész ' átok '-nak a keletjéről.
S ugyanígy éreztem azzal kapcsolatosan, hogy átok ide vagy oda, de a spoiler ellenére is összetudtak dolgozni a karakterek, és hogy ennek ellenére is, jól kijöttek egymással…
Kezdésnek nem is volt ez olyan rossz, de bízom benne, hogy a folytatás azért ütemesebb, rugalmasabb lesz majd. :)

apwbdum>!
Jayne Ann Krentz: Az átok

Nos ilyet sem lát gyakran az ember lánya nem is egy, hanem egyenesen két trilógia a sorozatban. Az The Arcane Society vagyis Arkane-Társaság sorozaton belül ez az első az Álomfény-trilógia első rész és az utána következő trilógia a: Tükör-trilógia.
Mindét trilógia károm időben játszódik a jelenben, a múltba és a jövőben és mind három más írói álnév alatt íródott jelezve a időbeli különbséget vagy összetartozást.
Kicsit furcsa ilyet olvasni, de hamar rá lehet kapni.

JBollok92>!
Jayne Ann Krentz: Az átok

Hát ezek után biztos hogy több Krentz/Quick kötetet fogok olvasni. Nagyon berántott a sztori. Jack és Chloe nagyon jó párost alkottak együtt. A paranormalitás általában rázós téma, könnyen mellé lehet nyúlni vele, itt viszont nem ez történt, fantasztikus hátteret adott a történetnek. Később jöhet a trilógia többi darabja is.

Paulina_Sándorné P>!
Jayne Ann Krentz: Az átok

Jó volt a történet, érdekesek voltak a szereplők. Olvasás közben elgondolkodtam rajta, hogy tényleg létezhet-e ilyen. Jack és Chloe jó párost alkottak. Chloe nem semmi családdal rendelkezik, sokat mosolyogtam azokon a részeken, ahol róluk volt szó.

baba03 P>!
Jayne Ann Krentz: Az átok

Tökéletesen tisztában vagyok az írónő miatti elfogultságommal, de azt félretéve is nagyon tetszett ez a történet. Teljesen odavagyok ezért a paranormális szálért.
Nem egészen olyan sorrendben olvasom ennek a sorozatnak a könyveit, ahogy kellene, de nekem jobban bejött a múlt – jelen – jövő felállás, mint az eredeti. Tetszik, hogy mindhárom idősíkban összekapcsolódnak az események. Mivel már csak a jövőben játszódó részeket nem olvastam, ezért nagyon élveztem az utalásokat az Arkana társaság korábban megismert szereplőire.
Jack és Chloe is erős tehetségek, remekül tudnak együtt dolgozni. Tetszett az egész történet, ahogyan próbáltak rájönni ők is a lámpa titkára, ahogy rájöttek, hogyan is kell közösen használatra bírni a lámpát. Tetszik ez a lámpa, mindig eltűnik és pont ott és akkor bukkan fel legközelebb, amikor szükség van/lesz rá. :-) Talán itt nem volt olyan erős a romantikus szál, de kárpótolt érte a nyomozás és az egész paranormális szál, na meg Jack és Fallon barátsága. Jöhetnek a jövőbeli részek is hamarosan, végre sikerült beszereznem azokat is.

anesz P>!
Jayne Ann Krentz: Az átok

Nekem túl sok ez a paranormalitás. A trilógia alapötlete, a három idősík viszont érdekes.

Anó P>!
Jayne Ann Krentz: Az átok

Első könyvem a hármas nevű írónőtől. Az Alexandra Könyváruház akciója következményeképp jutottam a trilógiához, melynek ez első része. Időnként kissé megtorpant a cselekmény, vagy némileg unalmasabbá vált, hogy aztán újra meglóduljon, izgalmassá váljon. Megkedveltem a két főhőst, főleg Chloét, bár időnként elegem volt a sok „szennyes, lázas pszi-nyomból” és hasonlókból.
Várom a második részt!

Rubintpikkely>!
Jayne Ann Krentz: Az átok

Ez valahogy nem ütötte meg a színvonalat. Sokszor elbóbiskoltam, és bevallom, néhol átléptem oldalakat, mert untam. Ez az álomfejtős dolog egész érdekesnek hangzott, de amikor a könyv fele arról szól… Az enyhén szólva is túlzás. Egy szomorú megjegyzés: kb. fél órája fejeztem be, és máris nem tudom felidézni egyes szereplők neveit. Ennek két oka lehet: én kezdek szenilissé válni, vagy a könyv volt múlandó…

SzAngelika>!

Jó beszélgetés soha nem kezdődhet úgy, hogy ami a múlt éjszakát illeti…

Sunshine>!

– Tudod, az az érzésem, hogy a civilizáció egész történetében nincs egyetlen jóízű beszélgetés sem, amelyik úgy kezdődött, hogy ami a múlt éjszakát illeti.

bbedyy>!

– Úgy látszik, egymás terapeutái vagyunk – mondta.
– Így kell tudományos nyelven kifejezni, hogy a szex jó dolog? – derült fel a férfi arca.

Sunshine>!

– […] Tudja, hogy van ez a természetfölötti műtárgyaknál. Hajlamosak mindent túlélni.

Sunshine>!

Ó, persze, az emberek hajlandók fizetni az okos tanácsért, csak éppen nem fogadják meg.

Sunshine>!

Lehet, hogy csak elaludt a tévé előtt. A pasiknál sűrűn előfordul.

Sunshine>!

– Most jut eszembe – ráncolta Rose a homlokát. – Mi van akkor, ha Stone nem akarja eladni a lámpát?
– Ezen ráérek akkor aggódni, ha már meggyőződtem róla, hogy ez az igazi lámpa. Lépésről lépésre haladunk, ahogy mondani szoktuk a nyomozói szakmában.
– És azt is szoktad mondani, hogy a kliens leginkább csak nyűgnek van.
– Igen, azt is.

mezei P>!

A gond a következő – felelte a lány. – Fallon Jonesnak megvan a maga terve ebben a helyzetben, amely lehet, hogy egybevág az ügyfelem céljával, de lehet, hogy nem.
Edward hűvös pillantással végignézett Jacken.
– És ha szabad kérdeznem, mi lenne ez a cél?
– Életben maradni – válaszolta Jack.
– Értem. Értelmes célnak tűnik.

mezei P>!

Az emberek többsége nem foglalkozik azzal, hogy mi lesz később. Kérdezze csak meg a dohánygyárakat.

Sunshine>!

– Hát, nem is volna ember, ha néha nem követne el hibákat

Álomfény-trilógia sorozat · Összehasonlítás
Arkana Társaság sorozat · Összehasonlítás