Gondolkodj ​úgy, mint egy szerzetes 8 csillagozás

A világ legnépszerűbb motivációs trénerének tanácsai

TÖBB ​MINT 38 MILLIÓ KÖVETŐ
„Segítek újraformálni az életedet, hogy tudatosan, a célodra koncentrálva és önbizalommal telve tudd meghozni a döntéseidet.”
Jay Shetty napjaink egyik legismertebb, legnépszerűbb motivációs trénere. Sikerének kulcsa, hogy gazdag élettapasztalatát és időtlen bölcsességét, tudását, amelyet hindu szerzetesként sajátított el, olyan friss és gyakorlatias formában tudja átadni, amely révén mindannyiunk számára elérhetővé teszi a letisztult, mélyebb értelemmel teli életet.
Shetty útmutatásai alapján felszabadíthatjuk a bennünk rejlő energiát és erőt, túlléphetünk rossz beidegződéseinken, negatív gondolatainkon, szorongásainkon, és eljuthatunk a lelki békének és tudatosságnak arra a szintjére, ahová valamennyien vágyakozunk.
A Gondolkodj úgy, mint egy szerzetes utazásra hív bennünket önmagunk legbensőbb berkeibe, hogy felgyorsult, ingerekkel túlterhelt, stresszes világunk ellenére képesek legyünk megtalálni a boldogságot és… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 2020

Libri, Budapest, 2021
408 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789634330288 · Fordította: Bujdosó István
Libri, Budapest, 2021
408 oldal · ISBN: 9789634339564 · Fordította: Bujdosó István

daneri>!
Jay Shetty: Gondolkodj úgy, mint egy szerzetes

Jay Shetty: Gondolkodj úgy, mint egy szerzetes A világ legnépszerűbb motivációs trénerének tanácsai

“A félelem nem óv meg a haláltól.Csak az élettől”
-Buddha

Ez a könyv sokak számára meghatározó lesz.
Bárcsak mindenki elolvasná,sokkal jobb lenne a világ..
Jól fel van építve és a terjedelméhez képest szinte az élet minden fontos kérdésére kapunk útmutatást.
Biztosan sűrűn elő fogom venni,nem lehet csak úgy elolvasni és elengedni

Giczi_Kinga>!

Biztos vagyok benne, hogy még nagyon sokszor újra fogom olvasni! <3

rebella_>!
Jay Shetty: Gondolkodj úgy, mint egy szerzetes

te jó ég, ez a könyv fantasztikus! TikTok-on (khm) futottam bele párszor Jay-be, már ott nagyon szimpi volt a gondolkodásmódja, így amikor láttam, hogy könyvet írt, rögtön kívánságlistás lett. amitől kicsit tartottam, hogy tele lesz a szokásos motivációs bullshit-ekkel, de távolról sem ez a helyzet.
a lehető legjobbkor jött az életembe ez a könyv. újraolvasós lesz (és szerintem több családtagomnak/barátomnak is meg fogom venni…)

Oswinn >!

Akikkel beszélgetsz, amit nézel, amivel az idődet töltöd, befolyásolja az értékrendedet és a hitrendszeredet. És ha nem kérdőjelezed meg mindezt, pillanatok alatt – a családodtól kezdve a profi marketingesekig – mások fogják uralni a gondolataidat: ők mondják majd meg, miről mi legyen a véleményed. Gyakran felötlik bennem a kérdés: Ez most az általam vagy a mások által számomra kiválasztott értékekkel van összhangban? Ez csak a por, vagy ez most én vagyok?
Ha biztosítod magadnak a teret és a csendet letörölheted a port, és megpillanthatod önmagadat, méghozzá nem mások szemével, hanem a sajátoddal belülről.

Garbai_Ildikó P>!

A szerzeteslét inkább egy bizonyos gondolkodásmód, amit bárki elsajátíthat.

Garbai_Ildikó P>!

Nem az vagyok, akinek én gondolom magam, és nem is az vagyok, akinek te gondolsz engem. Hanem az, aminek gondolom, hogy gondolsz engem.

Perei_Annamária P>!

Egyszerre csak egy dolgon változtass, az legyen a legfontosabb, és csináld végig, mielőtt áttérsz a következőre.

Garbai_Ildikó P>!

Az a laikus, aki tudatosan törekszik arra, hogy folyamatosan a jelenben éljen, valójában szerzetes.

Perei_Annamária P>!

Egy óra a tévé előtt: „Pillanatok alatt elrepül!”
Egyórás ebéd a családdal: „Egy örökkévalóság!”
Napi kávézások (4 dollár – 1500 dollár/év): „Ennyi kell!”
Egészséges étel választása a menzán (napi 1-2 dollár plusz – 300-500 dollár/év): „Nem éri meg!”
15 perc közösségi média: „Énidő!”
15 perc meditáció: „Nincs rá idő!”

Garbai_Ildikó P>!

A szerzetesek képesek ellenállni a kísértésnek, tartózkodni mások kritizálásától, megküzdeni a fájdalommal és a szorongással, lecsillapítani az egójukat, és tudatos, értelmes életet élni.

Brigi__ >!

A társadalom alapvetően sokkal nagyobb hangsúlyt fektet arra, hogy miként erősítsük meg a gyenge pontjainkat, mintsem hogy hogyan fejleszthetnénk tovább azt, amiben már eleve jók vagyunk.

Perei_Annamária P>!

A „bárcsak” igazából azt jelenti, hogy „Eszem ágában sincs bármit is másképp csinálni”.

Perei_Annamária P>!

Van egy anekdota Picassóról, amely remekül példázza, hogy mennyire nem vesszük észre a kemény munkát és a kitartást az eredmények mögött. A történet szerint egy nő meglátja Picassót a piacon, és odalép hozzá:
– Lenne kedves rajzolni nekem valamit?
– Nagyon szívesen! – mondja a művész, és fél perc múlva a kezébe nyom egy ámulatba ejtő rajzot. – Harmincezer dollár lesz.
– Na de, kérem, Mr. Picasso! – hüledezik a nő. – Hogy képzeli, hogy ennyi pénzt fizetek érte? Hiszen magának ez mindössze harminc másodpercébe telt.
– Téved, hölgyem – mondja Picasso. – Ez nekem harminc évembe telt.
És ugyanez igaz bármilyen művészi alkotásra, sőt, valójában bármilyen jól végzett munkára. Az a rengeteg erőfeszítés, ami mögötte van, láthatatlan.